Tag: Czyszczenie stali nierdzewnej

naczynia ze stali nierdzewnej

Jak usunąć kamień z garnków?

Środki czyszczące
Garnki ze stali nierdzewnej są najczęściej używanymi naczyniami w gospodarstwach domowych. Niestety, na skutek twardej wody, często osadza się na nich kamień. Aby go usunąć, możesz kupić gorsze lub lepsze środki chemiczne. Ten sam efekt osiągniesz jednak wykorzystując domowe sposoby. Są one tańsze i często naturalne, a co za tym idzie - bezpieczne dla środowiska. Poniżej znajdziesz instrukcję, która zapozna cię z trzema sposobami walki z kamieniem przy pomocy produktów, które zapewne znajdziesz w swojej kuchni.
lodówka - stal nierdzewna

Jak czyścić stal nierdzewną?

Mycie naczyń
Coraz częściej w naszych domach pojawiają się sprzęty ze stali nierdzewnej. Nie ma co się dziwić. Są naprawdę efektowne. Kupujemy więc lodówki, zlewozmywaki, stoły,chlebaki, miski, garnki, czajniki, szafy, szafki i inne akcesoria – a wszystko ze stali nierdzewnej. Ale niestety odbijają się na nich ślady po naszych palcach i widać bardzo, gdy jest ochlapana. Jak radzić sobie z czyszczeniem stali, aby zawsze była piękna i błyszcząca? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Wiosenne porządki

Jak domowym sposobem wyczyścić dom

Środki czyszczące
Od prysznica po stal nierdzewną, beton i płytki, zebraliśmy najlepsze sposoby na czyszczenie, by ułatwić ci wiosenne porządki. Odsłoń zasłony, załóż gumowe rękawiczki: nadszedł czas wiosennych porządków! Oczywiście wiesz, jak myć podłogę, ale czy jesteś przygotowana na mycie wszystkich tych powierzchni, które przez pozostałą część roku pozostają nietknięte? Jeśli potrzebujesz kilku wskazówek dotyczących sprzątania, mamy dla ciebie cały ich zestaw.
płyn do naczyń

Nietypowe sposoby wykorzystania płynu do mycia naczyń

Nietypowe zastosowania
Popularny roztwór mydlany, stale obecny na naszej umywalce lub w szafce kuchennej, nazywany jest płynem do mycia naczyń. Można wykorzystać go jednak do wielu innych czynności. Typowy płyn do mycia naczyń wykonany jest z wody, substancji powierzchniowo czynnych (które rozkładają tłuszcze i smary) oraz fosforanów, które usuwają ukryte w wodzie osady mineralne, utrudniające usuwanie barwników, zagęszczaczy i substancji zapachowych. Składniki te mogą być stosowane do wielu różnych celów.
sprzątanie domu

Jak wysprzątać dom?

Sprzątanie pomieszczeń
Jak wyczyścić wszystko, począwszy od drzwi prysznicowych do stali nierdzewnej, betonu i łupka? W poniższym artykule zgromadziliśmy najlepsze porady, aby pomogły ci w domowych porządkach.