Tag: Pamięć wirtualna

pamięć wirtualna - ustawienia

Jak zwiększyć pamięć wirtualną?

Ulepszanie Komputerów
Pamięć wirtualna jest wykorzystywana do odciążenia pamięci RAM, gdy ta w całości zostaje zużyta. Kiedy wykorzystasz już cały dostępny RAM, twój komputer może zwolnić jego część, przenosząc dane do pustej przestrzeni dyskowej, tzw. „pliku stronicowania”. Komputer tymczasowo przerzuci dane na twardy dysk, a gdy to będzie możliwe, z powrotem przeniesie je do pamięci RAM. Zwiększając pamięć wirtualną zwiększasz zasoby dysku, które rezerwowane są na wypadek przepełnienia pamięci RAM. Z tego powodu posiadanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca na dysku jest absolutnie niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania pamięci wirtualnej i RAM.
Możesz łatwo zwiększyć pamięć wirtualną wykonując następujące czynności:
Pamięć wirtualna

Jak rozszerzyć pamięć wirtualną?

System Operacyjny Windows

Pamięć wirtualna jest to rozszerzenie pamięci RAM, jest ona wykorzystywana przez system Windows w celu zrekompensowania braku pamięci głównej (RAM). Pamięć wirtualna łączy ze sobą pamięć główną z miejscem na dysku (plikiem stronnictwa), umożliwia zwolnienie pamięci RAM przez przeniesienie danych z pamięci RAM do pliku stronnictwa. Pamięć główna jest ograniczona dlatego w każdym współczesnym system operacyjnym ogólnego przeznaczenia wykorzystuje się techniki pamięci wirtualnej. W przypadku braku pamięci RAM kuszące jest zwiększenie pliku stronnictwa jednak odczyt danych z dysku jest około 100 razy wolniejszy niż z pamięci RAM, dlatego lepszym rozwiązaniem jest dodanie pamięci RAM. Czasami jednak zdarza się, że użytkownicy systemu Windows otrzymują komunikaty o błędach ostrzegające o małej ilości pamięci wirtualnej należy wtedy dodać pamięć RAM lub zwiększyć początkowy i maksymalny rozmiar pliku stronnictwa.Podobne porady

Otwieranie Windowsa

Jak rozszerzyć partycję systemową Windows 7?

System Operacyjny Windows

Partycja systemowa to partycja, której system Windows używa podczas uruchamiania. Zazwyczaj partycja systemowa jest partycją rozruchową zwłaszcza jeśli na komputerze zainstalowany jest tylko jeden system operacyjny. Użytkownicy zazwyczaj instalują programy z domyślnymi ustawieniami (czyli na partycji systemowej w katalogu „Program Files”), podczas aktualizowania systemu na dysku zapisywane są pliki, które umożliwiają usunięcie „dziur” w systemie operacyjnym i potrafią zająć na prawdę sporo miejsca. Zbyt mała ilość wolnego miejsca na partycji systemowej może powodować problemy przy pracy z systemem operacyjnym. Zaleca się aby ilość wolnego miejsca na dysku nie była mniejsza niż 10% rozmiaru partycji systemowej. Może okazać się, że ilość miejsca na partycji systemowej jest niewystarczająca i należy zwiększyć jej rozmiar. Windows 7 posiada wbudowany mechanizm do edycji rozmiaru partycji.

żywotność baterii

Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie?

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Wciąż nie istnieje „dożywotnia” bateria o nieograniczonej długości działania. Długie korzystanie z komputera powoduje rozładowywanie baterii, a nieodpowiednie jej używanie skraca jej żywotność. Właściwe obchodzenie się z komputerem pozwoli znacznie wydłużyć życie baterii. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.