Tag: Krosty po depilacji

depilacja

Jak usunąć krostki po depilacji?

Depilacja woskiem
Krostki – małe i większe - są powszechnym skutkiem ubocznym depilacji. Istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, żeby zminimalizować ten mało estetyczny efekt. Nie musisz już dłużej wybierać między zdrową, a gładką skórą!


Podobne porady

nogi po depilacji

Jak złagodzić podrażnienia po depilacji?

Depilacja woskiem
Wielokrotnie po depilacji możesz zaobserwować zaczerwienienie skóry. Jest to naturalna reakcja skóry po wyrywaniu włosków z torebek włosowych, więc nie powinna Cię zdziwić. Jednakże, istnieją sposoby na pozbycie się zaczerwienienia i podrażnień.
gładkie nogi

Jak uniknąć podrażnień po depilacji?

Depilacja laserowa
Jest wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Dlatego jest też wiele różnych rodzajów podrażnień wywołanych depilacją, takich jak poparzenia woskiem, wypryski i zmiany ropne. Aby uniknąć lub pozbyć się takich podrażnień musisz posiadać odpowiednie informacje. Poniżej znajdziesz wskazówki jak unikać podrażnień po depilacji i jak się ich pozbyć, jeżeli już wystąpiły.
gładkie nogi

Jaką metodę depilacji wybrać?

Depilacja woskiem
Dzisiejsze postrzeganie estetyki ludzkiego ciała nie pozostawia żadnych wątpliwości – kobieta powinna być gładka, a bujne włosy powinny zładować się jedynie na głowie. O ile meszek i mniej widoczne włoski na brzuchu i przedramionach są jeszcze dopuszczalne, o tyle niewydepilowane nogi lub co gorsza pachy wieją już grozą, zwłaszcza w okresie letnim. Kobiety dwoją się i troją więc, aby regularnie pozbywać się zbędnego owłosienia. Niesprawiedliwa matka natura postawiła przed nami różne zadania. Niektóre kobiety mają szczęście do nikłego owłosienia, jeśli już występuje to w postaci wątłych, rzadkich włosków. Inne znów są obdarzane wyjątkowo hojnie w tej kwestii i utrzymanie ciała w gładkości staje się prawdziwym problemem.
gładka skóra

Skuteczne sposoby depilacji

Depilacja laserowa
Zastanawiasz się jaka metoda depilacji byłaby dla Ciebie najlepsza? Ostatnio pojawia się wiele egzotycznych lub nowych metod. Dla każdego jednak dobre jest co innego. Metoda depilacji powinna być dobrana do wrażliwości skóry, szybkości odrastania włosów oraz naszych własnych preferencji. Wraz z nadejściem lata depilujemy się częściej i z pewnością bywa to dość uciążliwe. Poniżej podamy więc kilka metod depilacji i opiszemy dla jakiej skóry się nadają, jakie są ich plusy i minusy. Dzięki temu będziesz mogła wybrać odpowiednią opcję dla siebie.
depilacja woskiem

Jaka metoda depilacji jest najlepsza?

Depilacja woskiem
Gładka skóra to w dzisiejszych czasach niemal konieczność. Na szczęście mamy do wyboru wiele metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Jak to zwykle bywa, wybór każdej z nich ma swoje plusy i minusy. Co ważne, niektóre z nich nie są dla każdego. Jeśli np. masz skórę naczynkową, nie powinnaś stosować depilatorów ani używać plastrów z woskiem. Mogą spowodować popękanie naczynek krwionośnych. Zapoznaj się z przeglądem metod depilacji i wybierz najdogodniejszą dla ciebie.
małe ropne krostki

Jak pozbyć się małych ropnych krostek na skórze?

Pielęgnacja cery
Małe ropne krostki, które najczęściej pojawiają się wokół oczu to dość powszechna przypadłość. Zwykle występuje u osób dorosłych, ale w ostatnich latach spostrzeżono ją także wśród dzieci. Przyczyną ich powstawania jest stosowanie kosmetyków, które zatykają pory i podrażniają ją. W dość prosty sposób możesz je wyeliminować. Oto jak to zrobić.

10 domowych sposobów na podrażnienia po depilacji

Usuwanie włosów
Szczególnie latem, gdy temperatury sięgają zenitu, kobiety rzadko zakrywają nogi! Śmiało pokazujemy także inne okolice, które zwykle depilujemy: pachy czy bikini. W okresie wysokich temperatur, wyjątkowo powinnyśmy zadbać zatem o estetyczny wygląd tych miejsc, zapewniając skórze miękkość i gładkość. Przeszkodzić w tym mogą nam jednak złośliwe efekty depilacji: podrażnienia, wypryski, wrastające włoski czy zaczerwienienia skóry. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się niedoskonałości po goleniu, które prezentujemy poniżej.