Tag: Ból brzucha domowe sposoby

ból brzucha

Jak złagodzić ból brzucha?

Choroby Układu Pokarmowego

Bóle brzucha mogą być bardzo niekomfortowe i męczące, zwłaszcza dla dzieci. Nie ma nic gorszego od nasilającego się bólu żołądka, którego nie możesz się pozbyć. Znajdziesz tutaj kilka sposobów, jak w naturalny sposób pozbyć się lub w dużym stopniu złagodzić bóle brzucha. Niektóre z tych trików zostały mi polecone przez przyjaciół i znajomych, którzy potwierdzają ich skuteczność.

niestrawność

Domowe sposoby na niestrawność

Choroby Układu Pokarmowego
Twój brzuch wydaje się pełny do granic możliwości? Cierpisz na zgagę, pieczenie w żołądku, odbija ci się niedawno zjedzonym posiłkiem? Nie potrzeba 12 wigilijnych dań, by zacząć odczuwać objawy niestrawności. Przypadłość ta wiąże się często nie tyle z przejedzeniem, co z niezdrowymi nawykami żywieniowymi czy nadmiernym stresem. Głowa do góry. Nie potrzeba wizyty u lekarza lub farmaceuty, by pozbyć się problemu. Wystarczą sprawdzone domowe sposoby. Jakie? Tego dowiesz się poniżej.
ból brzucha

Skuteczne sposoby na ból brzucha

Bóle

Bóle brzucha przytrafiają się każdemu. Zwykle pojawiają się nagle, np. po ciężkostrawnym posiłku czy stresującym dniu. Ale mogą być również objawem choroby przewodu pokarmowego. Dlatego, wybierając leki bez recepty i domowe sposoby na żołądek, zachowajmy ostrożność. Tabletka przeciwbólowa, herbatka ziołowa i węgiel - to typowe sposoby radzenia sobie z bólem brzucha. Niestety, czasem zamiast pomóc, dodatkowo nasilają objawy. Przekonajmy się, czy prawidłowo je stosujemy.

ból brzucha

9 skutecznych sposobów na złagodzenie bólu brzucha

Walka z Bólem
Ból brzucha, czy też ból żołądka, to powszechne zaburzenie ze strony układu trawiennego, które może być wywołane różnymi czynnikami, takimi jak niestrawność, zaparcia, zespół jelita drażliwego, biegunka czy choroba refluksowa przełyku. Większość łagodniejszych przypadków bólów brzucha może być z powodzeniem leczona w domu przy użyciu prostych i naturalnych środków. Jednak jeśli ból utrzymuje się przez dłuższy czas i towarzyszą mu gorączka i wymioty, należy skonsultować się z lekarzem. Podane poniżej łatwe sposoby łagodzą ból brzucha i zmniejszają związane z nim dolegliwości.
ból brzucha skurcze

Domowe sposoby na skurcze i ból brzucha

Choroby Układu Pokarmowego
Bóle żołądka zwane także bólami brzucha są niełatwe do zwalczenia, jeżeli nie wiesz co dokładnie je powoduje. Począwszy od niestrawności, przez zespół jelita drażliwego, po chorobę refleksową przełyku, ból brzucha może mieć wiele przyczyn. Zakładając, że twoja przypadłość nie jest skomplikowana, jeden z tych sposobów może ukoić twój ból i zwalczyć dolegliwość.
chore dziecko

Naturalne produkty na choroby u dzieci

Dziecko a Zdrowie
Dzieci podobnie jak i dorośli często chorują, a to spędza sen z powiek rodzicom. Najczęstsze problemy zdrowotne dzieci obejmują przeziębienia, kaszel, wysypkę, infekcje ucha, biegunkę i wiele innych dolegliwości. Gdy dziecko jest chore,w lekkich przypadkach, zamiast podawać mu chemiczne leki można polegać na niektórych domowych  środkach. Jednakże w cięższych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem od razu po pierwszych objawach choroby. Oto 10 naturalnych środków na lekkie dolegliwości dla dzieci.
ból brzucha

Naturalne sposoby na ból brzucha i zaparcia

Choroby Układu Pokarmowego
Ból brzucha, zaparcia, biegunki – natura zna wiele sprawdzonych sposobów, które mogą przynieść ulgę w tak powszechnych dolegliwościach. Rozwiązania naturalne są oczywiście wskazane przy łagodnych objawach chorobowych. Jeśli problem jest poważny, zawsze należy zasięgnąć opinii specjalisty.


Podobne porady

Zdrowe odżywianie

Przyprawy na przejedzenie

Odżywianie
Uczucie nadmiernej sytości - tzw. przejedzenie towarzyszy nam nie tylko od święta. Razem z nim pojawiają się wzdęcia, zgaga, biegunki a czasem nawet wymioty. Naturalną pomocą mogą okazać się wtedy przyprawy. Jakich przypraw użyć aby przynieść sobie upragniona ulgę przy przejedzeniu? - Przeczytaj artykuł!

Domowe sposoby na niestrawność, zgagę i ból brzucha

Medycyna Naturalna
Gdy nie odżywiamy się prawidłowo, nasz układ pokarmowy może na tym ucierpieć. Nieodpowiednia dieta, stres, jedzenie w pośpiechu lub o nieodpowiedniej porze - to wszystko może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego. W efekcie mogą dokuczać nam nieprzyjemne dolegliwości: zgaga, ból brzucha, niestrawność, zaparcia, itd. Podpowiadamy domowe sposoby, które przyniosą ulgę w dokuczliwych problemach.

Jak złagodzić świąteczne przejedzenie?

Medycyna Naturalna
Świąteczne przejedzenie z pewnością będzie doskwierać niejednemu z nas pod koniec grudnia. Polska tradycja świąteczna rządzi się w końcu swoimi prawami. W wigilię należy spróbować każdej z dwunastu potraw, a z kolei w Boże Narodzenie zjeść świąteczny obiad z rodziną. Nasze jelita mogą nie podołać trawieniu tak sporej ilości potraw, szczególnie, że większość z nich jest wysokokaloryczna. Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów, jak radzić sobie ze świątecznym przejedzeniem.