Tag: Styl retro

kuchnia w stylu retro

Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Style aranżacji
Nowoczesny styl retro to świetny sposób na zmodernizowanie starego domu niewielkim kosztem, przy jednoczesnym zachowaniu integralności. Styl ten popularny jest również w kuchni. Wystarczy spojrzeć na popularne programy kulinarne. Klasyczny styl łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Zastanawiasz się zapewne, jak wykorzystać go we własnej kuchni. Przeczytaj poniższe wskazówki i zacznij działać – urządź kuchnię w stylu retro.
wnętrze w stylu retro

Jak stworzyć wnętrze w stylu retro?

Style aranżacji
Lubisz czarno białe filmy? Podoba Ci się dostojny barok? Jeśli tak, to styl retro jest właśnie dla Ciebie. Podpowiemy Ci jak szybko i niedrogo stworzyć nostalgiczny wystrój nawiązujący do minionych epok.
styl wiktoriański

Jak urządzić kuchnię w stylu wiktoriańskim ?

Style aranżacji
Kuchnia to centrum rodzinnych spotkań, więc powinna ona być urządzona w sposób miły, przytulny i przyjazny, zachęcający do przebywania w niej. Jeśli nie lubisz prostego, schludnego stylu i minimalizmu, a urzekają Cię wzory i różnorodna ornamentyka, pomyśl o unowocześnionej wersji kuchni w stylu wiktoriańskim.

Impreza w stylu lat 20. - jaki strój dla kobiety?

Przebrania na Halloween
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste kiedyś do wzruszeń będą pretekstem” śpiewała przed laty Lidia Warzecha. I miała rację, lata te są zresztą nie tylko pretekstem do wzruszeń, ale inspirują także projektantów mody oraz… organizatorów tematycznych imprez. Jeśli i ty wybierasz się na takie przyjęcie, musisz dowiedzieć się, jakie kobiece ubranie będzie na nim mile widziane. Poczuj się przez jeden wieczór jak Greta Garbo, Hanka Ordonówna lub Pola Negri.
makijaż retro

Jak zrobić makijaż retro?

Makijaż twarzy
Makijaż w stylu retro doskonale pasuje na wiele okazji. Jest ponadczasowy, wyrazisty i niezwykle kobiecy. Doskonale sprawdzi się do stylizacji w stylu lat 20., którą możemy sobie zafundować na przykład wybierając się na imprezę karnawałową czy z okazji Halloween. Instrukcję wykonania takiego makijażu znajdziesz w dalszej części artykułu.
choinki brokatowe

Jak zrobić ozdoby świąteczne - choinki w stylu retro?

Choinka
Choć z roku na rok rośnie liczba fanów nowoczesnego wystroju mieszkania, nie brak osób rozkochanych we wszystkim, co kojarzy się z retro. I właśnie do nich skierowany jest ten artykuł. Jak wiadomo, wygląd choinki powinien współgrać z wystrojem naszego domu. Małe brokatowe choinki, przypominające nieco witrażyki, doskonale zaprezentują się na zielonym świątecznym drzewku ustawionym w salonie w stylu retro.


Podobne porady

Jak urządzić sypialnię w wiktoriańskim stylu?

Style aranżacji
Wiktoriański styl pojawił się w sztuce angielskiej za czasów panowania królowej Wiktorii. Cecha charakterystyczna tego stylu to eklektyzm, przepych i bogata ornamentyka. Jest to styl bardzo bogaty, emanujący wręcz nadmiarem, ale również romantyczny. Jeśli marzy Ci się sypialnia kobieca i w prawdziwie królewskim wydaniu, możesz zaczerpnąć ze stylu wiktoriańskiego wiele inspiracji.