Tag: Alergia

alergia

Jak przystosować dom by był przyjazny dla alergika?

Alergie
Rzadko zdarza się, żeby ludzie byli uczuleni na materiały, które niejako „tworzą” dom, tj. farby, drewno, plastik, stal i inne. Za to wiele osób ma uczulenia na mikroskopijnej wielkości organizmy i związki, które gromadzą się w różnych miejscach w domu. Najczęściej bywamy uczuleni na kurz, pyły, grzyby, pleśń i sierść zwierząt. Przeczytaj poniższe porady, aby wiedzieć jak chronić się przed alergenami.
alergia

Jak leczyć alergię?

Alergie
Istnieje wiele leków wydawanych bez recepty, które pomagają w leczeniu objawów alergii. Niektóre z nich były ogólnie dostępne już od wielu lat, należą do nich leki obkurczające błonę śluzową oraz leki przeciwhistaminowe. Inne dopiero niedawno stały się dostępne bez recepty. Przeczytaj poniższe wskazówki i wybierz odpowiedni lek dla siebie.
dziecko

Jak leczyć alergię u małego dziecka?

Zdrowie Niemowlaka
Alergia jest bardzo powszechna wśród małych dzieci. Ciężko jest rodzicom rozpoznać typ alergii. Rodzice kochają swoje dzieci, zawsze starają się je chronić przed chorobami i utrzymywać je w zdrowiu, aby były pełne energii. Alergia bardzo często dotyka dzieci poniżej dziesiątego roku życia. Dzieci mogą mieć alergię na jedzenie, na kurz, na środki chemiczne, pieluchy i wiele innych. Bardzo ważne więc jest, aby rodzice udali się z dzieckiem do lekarza, aby zdefiniował typ alergii i podjął właściwe leczenie. Alergia u dziecka może być spowodowana słabym układem immunologicznym. Środki drażniące, które atakują organizm powinny być niszczone przez system immunologiczny. Jeśli nie są, pojawia się alergia, czasami bardzo uciążliwa i niebezpieczna. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie obserwować swoje dziecko.
ochrona przed słońcem

Jak leczyć alergię na słońce?

Alergie
Alergia na słońce występuje kiedy Twój system immunologiczny nieprawidłowo reaguje na promienie słoneczne. Każda część ciała wystawiona na działanie słońca może się zaczerwienić i pokryć się czerwoną, swędzącą wysypką. Czasami reakcja alergiczna jest dużo bardziej poważna i rozwinięta, skóra może się pokryć pęcherzami i skupiskami wyprysków podskórnych. Kiedy coś takiego Cię spotka, musisz koniecznie udać się do lekarza. Im szybciej udasz się do lekarza, tym lepiej dla Ciebie i Twojego zdrowia.
alergia

Jak radzić sobie z alergią?

Alergie
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a alergicy drżą z przerażenia. Przecież nie chodzi o to, że nie lubią wiosny, bo każdy lubi tą uroczą porę roku, ale niestety to wiosna nie przepada za nimi. Kichanie, wodnisty katar, drapanie w gardle, załzawione i opuchnięte oczy, to najpopularniejsze objawy alergii, które naprawdę potrafią utrudnić życie. Jak sobie można z nimi poradzić?
alergia

Jak walczyć z alergią?

Alergie
Prawie każdy z nas ma na coś alergię. Jest to przypadłość niewątpliwie utrudniająca życie, jednak umiejętne unikanie substancji, które nas uczulają, powinno z czasem tak bardzo wejść nam w krew, że zachowania te staną się w pełni naturalne i właściwie niezauważalne. Czerwone oczy, wieczne łzawienie, wodnisty katar i swędząca wysypka, potrafią doprowadzić alergika do najprawdziwszego szału, należy więc zrobić wszystko, aby się przed tymi objawami uchronić.
kichanie

Jak pozbyć się alergenów w domu?

Alergie
Kurz, pyłki, sierść zwierząt, roztocza to zmora wszystkich alergików. Wywołują kichanie, katar a nawet wysypki. Ciężko jest zidentyfikować je, ponieważ otaczają nas na każdym kroku. Miejscem, które powinno dać nam schronienie przed tego typy alergenami jest dom. Jednakże wiemy że przeważnie tak nie jest. Co zrobić żeby zminimalizować działanie różnego rodzaju pyłków i roztoczy? W artykule znajdziesz wskazówki.
Ból zatok

Jak leczyć zatoki domowymi sposobami?

Choroby
Zapalenie zatok może związać się z silnym bólem głowy. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość. Jak stwierdzić czy ból głowy jest spowodowany zapaleniem zatok? Wystarczy pochylić się bądź klęknąć. Jeśli ból nasili się to znaczy, że prawdopodobnie twoje zatoki są podrażnione. Ból może rozprzestrzeniać się w okolicach policzków i oczu. Co robić w takich sytuacjach? W artykule znajdziesz wskazówki jak zmniejszyć dolegliwości związane z zatokami.
alergia

Jak pokonać alergię?

Alergie
Alergia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Może nam dość znacząco uprzykrzyć życie. Nasila się ona w okresie letnim, kiedy to zaczynają rozkwitać różnego rodzaju rośliny. To właśnie w tym czasie alergicy przeżywają katusze. Alergia jest definiowana jako patologiczna reakcja tkanek na dany alergen. Tą patologiczną reakcją może być np. ciągły katar, czy też łzawienie z oczu. Może ona przybierać ostrzejsze formy w postaci, która może zagrażać życiu, np. wstrząs anafilaktyczny. Dlatego też tak ważne jest szczegółowe rozpoznanie na co jesteśmy uczuleni, a następnie przeciwdziałanie skutkom tego zaburzenia. Oczywiście najlepszą metodą zapobiegania alergii jest pozbycie się alergenu. Jednak często zdarza się tak, że jest to niemożliwe. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące walki z alergia.
alergia u dziecka

Jak rozpoznać alergię u dziecka?

Alergie
Symptomy alergii czasami mogą być mylące. Dlatego powinnaś zachować czujność. Wszelkie wątpliwości konsultuj z pediatrą. To on, jeśli uzna, że jest to konieczne, skieruje twoje dziecko do alergologa. Dobra wiadomość jest taka, że wcześnie rozpoznaną alergię da się opanować. A z niektórych jej rodzajów maluch wraz z wiekiem ma szansę wyrosnąć. Przeczytaj umieszczony tutaj hasłowy przewodnik, w którym znajdziesz wyjaśnienie, jakie objawy mogą świadczyć o alergii i kiedy powinnaś zasięgnąć porady lekarza.