Tag: Kompozycja kwiatowa

kompozycja kawiatowa

Jak zrobić bukiet na każdą porę roku?

Florystyka
Rzadko kto może sobie pozwolić na zmianę wystroju swojego domu cztery razy do roku. Istnieje jednak sposób na to, by w twoim mieszkaniu zawsze gościła natura. Są nim kompozycje kwiatowe. Odpowiednio dobrane kwiaty mogą ożywić każde wnętrze. Warto, by odzwierciedlały stan przyrody, której przecież są częścią. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zrobić piękny, żywy bukiet na każdą porę roku, przeczytaj ten artykuł.
wiązanka na grób

Jak zrobić kompozycję kwiatową na grób?

Przystrajanie Grobów
Jedną z rzeczy jaka urzeka cudzoziemców w naszym kraju jest stary obyczaj odwiedzania grobów zmarłych. Robimy to zazwyczaj w dniu Wszystkich Świętych, choć okres października i listopada jest zazwyczaj czasem pielgrzymek na groby bliskich. Żeby grób wyglądał pięknie, warto przystroić go kwiatową kompozycją. Jak zrobić wiązankę na cmentarz, dowiesz się poniżej.
kompozycja na grób

Jak zrobić kompozycje kwiatowe na grób?

Przystrajanie Grobów
Kompozycje kwiatowe na groby naszych bliskich nierzadko przysparzają nam kłopotów, zwłaszcza jeśli chcemy je zrobić samodzielnie. Mamy problemy z dobraniem odpowiednich kwiatów, czy ułożeniem ich w odpowiedni sposób, aby prezentowały się elegancko i stosownie do okazji. Obejrzyj zamieszczony tutaj film, aby zobaczyć jak w bardzo prosty sposób można komponować kwiaty, jak je dobierać, jak układać. Znajdziesz tutaj kilka ciekawych i ładnych kompozycji wartych wypróbowania.

Jak zrobić kompozycję z róż na Wszystkich Świętych?

Dekoracje na Halloween
W niniejszym tutorialu dowiesz się, jak zrobić wieniec, który będzie można powiesić na wejściu do grobu. Jeśli masz mniejszy grób możesz ten wieniec położyć na płycie, a do środka wstawić na przykład wstawić znicz. Dzięki swemu okrągłemu kształtowi wieniec zwróci uwagę i będzie się wyróżniał na tle innych. Zatem do dzieła. Poniżej znajduje się opis do filmiku.

Jak zrobić wieniec w kształcie krzyża?

Przystrajanie Grobów
Wieniec inny niż wszystkie, bo w formie krzyża. Bardzo ciekawy pomysł. Bazę z gąbki można dostać w dobrej kwiaciarni lub w sklepie ogrodniczym z artykułami tego typu. Gdy już będziesz mieć podstawę, samo układanie kwiatowej kompozycji i wbijanie kwiatów to pestka. Zobacz na filmiku, jak to zrobić.


Podobne porady

kompozycja kwiatowa ombre

Jak zrobić kompozycję kwiatową ombre?

Florystyka
Ta kompozycja kwiatowa wygląda wprost olśniewająco. Może stanowić wspaniały stroik na weselny lub świąteczny stół, ale nadaje się też do udekorowania domu na bardziej „zwykłe” okazje. Sekretem tego bukietu są delikatne przejścia kolorystyczne, które pozwalają uzyskać modny ostatnio efekt ombre. Wybór konkretnych kwiatów jest kwestią gustu, te użyte do stworzenia kompozycji pokazanej na zdjęciu wymienione są poniżej. W dalszej części artykułu znajdziesz również instrukcję krok po kroku, która pozwoli ci zrobić ten piękny bukiet.