Tag: Jak leczyć nadciśnienie

pomiar ciśnienia

Jak zapobiegać nadciśnieniu?

Nadciśnienie Tętnicze
Wysokie ciśnienie krwi, zwane również nadciśnieniem, jest poważnym problemem zdrowotnym. Bez względu na wiek, czy stan fizyczny są jednak pewne rzeczy, które możemy zrobić, by uniknąć wysokiego ciśnienia. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci obniżyć ciśnienie krwi.
nadciśnienie

Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi?

Nadciśnienie Tętnicze
Wysokie ciśnienie krwi (inaczej nadciśnienie) to dość poważna dolegliwość. Może ona prowadzić do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Jest to na przykład przerost mięśnia sercowego co znacznie obciąża twój organizm. Wysokie ciśnienie tętnicze może także przyczyniać się do zwiększenia ryzyka zawałów serca oraz różnego rodzaju wylewów. Oczywiście można przeciwciała tej dolegliwości i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia wyżej wymienionych objawów. Wysokie ciśnienie może mieć charakter stały bądź okresowy. Należy pamiętać, że wysokie ciśnienie tętnicze nie musi być chorobą samą w sobie. Może to być jedynie objaw jakiejś innej dolegliwości. Dlatego też warto regularnie przeprowadzać kontrolne badania.
Co na nadciśnienie tętnicze

4 sposoby na wykorzystanie czosnku w leczeniu nadciśnienia

Nadciśnienie Tętnicze
Czosnek jest prawdziwym naturalnym skarbem. Wiele specjalistycznych badań pokazało, że znakomicie wspiera on zdrowie naszego serca? Na tym nie kończą się jednak jego zalety. Czosnek pomaga również obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL) i reguluje ciśnienie krwi. Poniżej przygotowaliśmy dla was 4 skuteczne sposoby na wykorzystanie tej rośliny:
ciśnienie krwi

7 mitów dotyczących wysokiego ciśnienia krwi

Choroby Układu Krążenia
Wysokie ciśnienie, zwane też nadciśnieniem, jest przypadłością wielu osób i od lat obrosło w mity, które powtarzane w różnych źródłach uznane są często za prawdę. To cichy i niebezpieczny zabójca, dlatego warto wiedzieć o nim jak najwięcej. Czy można go uniknąć? Jakie czynniki mu sprzyjają? Na te i na inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.

Jeśli cierpisz na nadciśnienie, tych 6 produktów może Cię uratować

Nadciśnienie Tętnicze
Ciśnienie krwi jest ściśle związane z siłą i ilością uderzeń serca oraz ze średnicą i poziomem elastyczności ścian żył. Nadciśnienie pojawia się wtedy, gdy ciśnienie krwi nadmiernie je uciska. Jeśli nie podejmie się w takim przypadku odpowiedniej terapii, pacjent może zacząć chorować na serce, doznać zawału lub udaru. Grozi mu również niewydolność nerek.

6 produktów, które pomogą ci, gdy cierpisz na nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie Tętnicze
Ciśnienie krwi napędza nasz krwiobieg i jest ściśle powiązane z rytmem serca, średnicą żył i elastycznością ścian naczyniowych. O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy przepływ krwi wywiera zbyt duży nacisk na ściany żylne. To z kolei może doprowadzić do wielu poważnych chorób, a nawet do zawału serca, zapaści i chorób nerek. Kiedy serce pompuje krew w sposób prawidłowy, ciśnienie krwi pozostaje na stałym, zdrowym poziomie. Jednakże, kiedy serce pompuje krew zbyt gwałtownie, ciśnienie krwi wzrasta proporcjonalnie. Prawidłowe wartości ciśnienia są różne i zależą od wieku czy płci. Jednak, kiedy twoje ciśnienie jest wyższe niż 140/90, oznacza to, że możesz cierpieć na nadciśnienie.

Pięć produktów, które pomogą obniżyć ciśnienie

Zdrowa Dieta
Dieta zawierająca świeże oraz nieprzetworzone składniki ma wiele zdrowotnych właściwości. Produkty; takie jak mięso, owoce, warzywa oraz pełne ziarna, są bogate w witaminy, minerały, błonnik oraz antyoksydanty wpływające na twoją kondycję. Jednym z ważnych elementów naszego samopoczucia jest zdrowie serca. Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia jest kluczem do utrzymania w dobrej formie całego układu krążenia. Poniżej znajdziesz pięć produktów, które pomogą obniżyć ciśnienie.