Tag: Domowe sposoby na nadciśnienie

aparat do pomiaru ciśnienia

Jak obniżyć ciśnienie krwi domowymi sposobami?

Nadciśnienie Tętnicze
Wysokie ciśnienie krwi jest coraz częstszym problemem u ludzi. Odpowiedzialne za to są: nieodpowiednia dieta, brak ruchu i uwarunkowania genetyczne. Firmy farmaceutyczne wprowadzają na rynek coraz to nowsze leki mające na celu obniżenie ciśnienia krwi. Lekarze zalecają zdrową dietę i regularne ćwiczenia. Wszystkie te rzeczy są ważne dla obniżenia ciśnienia krwi i utrzymania go na zdrowym poziomie. Istnieje również szereg naturalnych środków, które choć nie są medycznie zatwierdzone, przyczyniają się do obniżenia ciśnienia.
Ciśnieniomierz

Sposoby obniżenia ciśnienia krwi bez leków

Nadciśnienie Tętnicze
Na podwyższone ciśnienie krwi najczęściej stosujemy leki, zapominając, że przecież możemy walczyć z nadciśnieniem tętniczym w naturalny sposób. Może powinniśmy chwilkę zastanowić się czy warto niepotrzebnie truć organizm lekami? Owszem, leki należy stosować, jednak wyłącznie wtedy jeśli naturalne metody zawiodą. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób możemy naturalnie obniżyć ciśnienie tętnicze.

Jakie są właściwości jemioły?

Ziołolecznictwo
Jemioła (Viscum album) to wiecznie zielony krzew, który pasożytuje głownie na drzewach liściastych. Posiada bardzo charakterystyczne, równomiernie widlasto rozgałęzione łodygi. Liście zimozielone, zimotrwałe. Roślina ta zakwita w lutym i marcu zaś jej owoce- lśniące, kleiste, o barwie białej dojrzewają późną jesienią. Roślina ta czczona była przez Celtów. Sposób jej pozyskiwania określał rytuał. Wg Pliniusza druidzi celtyccy zbierali ją tylko w określone dni, odziani w biały strój. Jemioła była symbolem nieśmiertelnej duszy.
jogurt i jagody

Jak naturalnie zmniejszyć ciśnienie krwi?

Medycyna Naturalna
Problem z nadciśnieniem dotyka coraz młodszych osób. Wiele z nich nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki przy okazji kontrolnych badań sprawa ta nie wychodzi na jaw. A nieleczone nadciśnienie może prowadzić do zawału serca, udaru mózgu, uszkodzenia nerek i innych szkodliwych dla zdrowia, a nawet życia chorób. Dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach nie potrzeba farmakologicznego leczenia, wystarczy jedynie zmiana diety i stylu życia. Jakie naturalne sposoby pozwolą ci obniżyć ciśnienie krwi, dowiesz się w dalszej części artykułu.
nadciśnienie

4 ziołowe sposoby na nadciśnienie

Nadciśnienie Tętnicze
Ziołowe kuracje na nadciśnienie zazwyczaj nie zastąpią leków, ale skutecznie wspomogą leczenie zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Warto je wypróbować i znaleźć tę, która będzie najbardziej odpowiednia w naszym przypadku. Pamiętajmy jednak o stałej kontroli ciśnienia krwi i skonsultowaniu naszych eksperymentów z lekarzem.
domowy lek na nadciśnienie - składniki

Domowy lek na nadciśnienie i cholesterol - przepis

Cholesterol
Ta receptura stosowana jest od dziesięcioleci przez wyznawców naturalnych metod leczenia. Wszystkie składniki preparatu są łatwo dostępne i znane ze swoich właściwości leczniczych. Połączone w odpowiednich proporcjach stanowią skuteczne remedium na wysokie ciśnienie krwi i cholesterol. Stosowane trzy razy dziennie przyniesie widoczne efekty już po upływie jednego tygodnia. Dowiedz się więcej na temat tego cudownego środka i zobacz jak go zrobić.
ciśnienie krwi

Wysokie ciśnienie krwi – objawy i leczenie

Choroby Układu Krążenia
Często osoby, u których jeszcze nie zdiagnozowano problemów z wysokim ciśnieniem krwi, mogą nie rozpoznawać objawów, które o tym informują. Są to symptomy poważne i niebezpieczne, dlatego jeśli tylko je zauważymy, powinniśmy udać się do lekarza. Po przeprowadzeniu badań lekarz specjalista przepisze odpowiednie leki lub suplementy diety, które pomogą uregulować ciśnienie krwi. Dobre efekty przynosi przyjmowanie potasu i kwasów omega-3, jednak w tym przypadku nie należy podejmować działań na własną rękę, lecz skonsultować się z lekarzem.
resweratrol

Resweratrol – regulator ciśnienia krwi

Nadciśnienie Tętnicze
Nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi może być cichym powodem śmierci. Może być spowodowane bardzo wieloma czynnikami takimi jak nieodpowiednia dieta, stres czy uwarunkowania genetyczne.

Jeśli cierpisz na nadciśnienie, tych 6 produktów może Cię uratować

Nadciśnienie Tętnicze
Ciśnienie krwi jest ściśle związane z siłą i ilością uderzeń serca oraz ze średnicą i poziomem elastyczności ścian żył. Nadciśnienie pojawia się wtedy, gdy ciśnienie krwi nadmiernie je uciska. Jeśli nie podejmie się w takim przypadku odpowiedniej terapii, pacjent może zacząć chorować na serce, doznać zawału lub udaru. Grozi mu również niewydolność nerek.

Jak obniżyć ciśnienie krwi?

Nadciśnienie Tętnicze
Wysokie ciśnienie krwi - znane również pod pojęciem nadciśnienia - może doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu i niewydolności nerek. Granicznymi wartościami są 140/90 mm Hg. Najczęstszymi przyczynami nadciśnienia tętniczego są otyłość, czynniki genetyczne, nadużywanie alkoholu, wysokie spożycie soli, brak ruchu, stres, pigułki antykoncepcyjne, leki przeciwbólowe, choroby nerek, choroby nadnerczy oraz spożywanie niektórych produktów spożywczych. Zwykle kardiolog podejmuje decyzję o przepisaniu leku. Możesz też kontrolować ciśnienie przy pomocy naturalnych składników. Oto kilka z nich: