Tag: Egzema

atopowe zapalenie skóry

Jak leczyć atopowe zapalenie skóry?

Alergie
Egzema, zwana również atopowym zapaleniem skóry, to przewlekła choroba skóry, która objawia się wypryskiem atopowym, a także suchością, zaczerwienieniem i swędzeniem skóry. W cięższych przypadkach mogą pojawić się przezroczyste, wypełnione płynem pęcherze. Badania wykazały, że na chorobę tę cierpi 15-20% niemowląt i dzieci i przypuszcza się, że ma ona pochodzenie alergiczne. Jednak rzeczywista przyczyna atopowego zapalenia skóry wciąż nie jest znana. Stres, zmiany pogody, drażniące detergenty, alergeny znajdujące się w pożywieniu lub w powietrzu, mogą zaostrzyć objawy choroby. Dorośli cierpiący na atopowe zapalenie skóry przechodzą je z natury łagodniej, ale leczenie tej choroby jest u nich znacznie mniej skuteczne.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób pokonać atopowe zapalenie skóry, przeczytaj poniższy artykuł:
Kobieta w wannie

Jak przygotować kąpiel na stany zapalne?

Zabiegi na ciało
Są różne sposoby leczenia stanów zapalnych. Jednym z nich są kąpiele z dodatkiem rumianku i siemienia lnianego. Poniżej znajdziesz przepis na taką kąpiel.
egzema u dziecka

Jakie są objawy egzemy?·

Skóra
Egzema to niezwykle uciążliwa choroba skóry. Zaczyna się niewinnie, męczącym swędzeniem skóry. Pojawia się już u niemowląt i małych dzieci pod postacią rumienia. U starszych dzieci rumień ten jest przesuszony i łuszczący. U dorosłych egzema przybiera formę twardych, łuskowatych wykwitów skórnych, przypominających łaty. Może też pojawiać się na rękach. Egzema funkcjonuje również pod nazwą atopowe zapalenie skóry (AZS).
egzema

Jak leczyć egzemę?·

Skóra
Egzema (najczęściej występująca pod postacią atopowego zapalenia skóry, AZS) to uciążliwa choroba skóry. Do końca nie wiadomo jakie są jej przyczyny. Uważa się, że mogą one być genetyczne, środowiskowe, a nawet wiązać się z niewłaściwym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Do niedawna sądzono, że przyczyną egzemy są zaburzenia emocjonalne, dziś jednak wiadomo, że nie jest to prawdą. Niemniej jednak stres znacznie zaostrza objawy choroby. W tym artykule dowiesz się jakie są najpopularniejsze formy leczenia egzemy. Konkretną terapię musi jednak zalecić specjalista dermatolog.
wysypka

Wysypka na twarzy lub ciele - co może oznaczać?·

Problemy Dermatologiczne
Twoja skóra zrobiła się czerwona i swędząca? Czy to słońce, czy to mróz, czy może egzotyczna żerująca pod skórą bakteria? Prawdopodobnie żaden z tych scenariuszy. Co prawda skóra o każdej porze roku wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia, jednak pojawiająca się na niej wysypka zazwyczaj jest objawem choroby dermatologicznej, która z czasem nasila się i wymaga fachowego leczenia. Na początku trzeba poznać wroga. Poniżej znajdziesz opis najbardziej popularnych chorób skórnych wraz ze zdjęciami. To pierwszy krok do znalezienia ukojenia.
egzema

8 naturalnych metod leczenia egzemy

Problemy Dermatologiczne
Egzema to uciążliwa choroba skóry, której ofiarą padają osoby na całym świecie w każdej kategorii wiekowej. Nie jest ona na szczęście groźna dla ludzkiego życia. Potrafi wywołać jednak szereg problemów - zarówno fizycznych, jak i psychicznych - które znacznie je utrudniają. Egzema często powoduje bolesne podrażnienia skóry i ciężkie do wytrzymania swędzenie. Choroba atakuje spore obszary ciała i jest przez to bardzo dobrze widoczna. Fakt ten staje się przyczyną wielu problemów o charakterze osobistym. Chorzy często nie potrafią zaakceptować swojego wyglądu i wstydzą pokazywać się nawet najbliższemu otoczeniu. Egzema jest ponadto chorobą przewlekłą - praktycznie niemożliwe jest całkowite jej wyleczenie. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi, które pomagają zmniejszyć dolegliwość jej objawów, ograniczyć zainfekowany obszar skóry i zdecydowanie ułatwić życie dotkniętych nią osób. Przedstawiamy wam 8 naturalnych metod walki z egzemą.
egzema

Naturalne metody leczenia egzemy

Problemy Dermatologiczne
Egzema jest chorobą skóry, która może być nierozpoznana przez większość czasu, gdyż większość lekarzy może mylić ja ze zwykłym trądzikiem. Charakteryzuje się wypryskami na skórze, podrażnieniem skóry i świądem. Drapiąc się powodujemy bolesne rany. Egzema zwykle atakuje duże obszary skóry i może powodować również problemy emocjonalne związane ze złym stanem skóry. Niestety wypryski nie zawsze da się wyleczyć, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby na złagodzenie objawów i poprawę jakości życia.
egzema objawy

Naturalne sposoby leczenia egzemy

Skóra
Egzema jest chorobą skóry, na którą cierpi osób w różnym wieku. Egzema może spowodować poważne dolegliwości fizyczne i psychiczne (ze względu na nieakceptowanie swojego wyglądu) i może być bardzo trudna do leczenia. Ogniska choroby zwykle powodują podrażnienia skóry i swędzenie. Pojawia się zazwyczaj w dużych skupiskach zmian i często jest wyraźnie widoczna, co może u chorych powodować również wiele trudności emocjonalnych. Egzema jest przewlekłą chorobą, która rzadko zostaje całkowicie wyleczona, ale istnieją skuteczne metody, które mogą złagodzić objawy i ograniczają pojawianie się ognisk choroby. Oto 8 prostych, naturalnych metod leczenia egzemy.