Tag: Nauka jazdy na snowboardzie

Nauka jazdy na snowboardzie

Porady dla początkującego snowboardzisty

Snowboarding
Pierwszy dzień na desce snowboardowej może być bardzo frustrujący. Poniżej przedstawiamy parę wskazówek co robić i czego unikać wybierając się po raz pierwszy z deską na stok.
Ratrak

Jak zachowywać się w obecności ratraków?

Snowboarding
Czasem na stoku można natrafić na ratraki. Nie ma się wówczas czego bać, tylko należy zachować ostrożność. One też muszą się pojawiać na stoku, aby poprawić panujące warunki narciarskie. Poniżej znajdziesz porady, które powinny ułatwić ci zachowanie się na stoku w obecności ratraków, aby zachować bezpieczeństwo.
Wyciąg krzesełkowy

Jak używać wyciągu krzesełkowego?

Snowboarding
Wybierasz się pierwszy raz na narty? Zapoznaj się z naszą instrukcją korzystania z wyciągu, gdyż prawidłowe korzystanie z niego zwiększy bezpieczeństwo Twoje i innych osób.
50-50 snowboard

Jak zrobić 50-50 na snowboardzie?

Snowboard
Trik 50-50 jest jednym z tych, które przyciągają tłumy ludzi na zawodach snowboardowych. Poza tym, nie jest trudny i dzięki niemu można umilić sobie zjazd z górki. Trik ten polega na wskoczeniu na jakąś podłużną przeszkodę (murek, rurka, barierka, poręcz) i prostym zjechaniu z niej. Poniżej przedstawiam krok po kroku jak to zrobić.
nollie

Jak zrobić nollie?

Snowboard
Nollie jest trikiem snowboardowym, którego dobrze jest się nauczyć zaraz po opanowaniu ollie. Nollie jest przeciwieństwem ollie. Wykonując ollie zaczynamy od podniesienia przedniej części deski zaś wykonując nollie - tylną część. Cały schemat wygląda identycznie jednak w odwrotnej kolejności. Aby wykonać nollie musisz przenieść ciężar ciała na przód deski równocześnie podrywając tył deski do góry. Następnie podciągamy do góry przód deski poziomując ją w powietrzu i opadamy na ziemię starając się płasko wylądować na ziemi (równolegle do stoku).
podchodzenie do góry ze snowboardem

Jak podchodzić do góry z zapiętym snowboardem?

Snowboard
Snowboard ma ten minus, że za każdym razem kiedy chcemy podejść kawałek pod delikatną górkę lub nawet po terenie płaskim to musimy ściągać deskę. Czasami jest to duża strata czasu, zwłaszcza wówczas, gdy utykamy w terenie płaskim a do stoku dzieli nas tylko kilka metrów. W takich przypadkach zamiast mozolnego ściągania i zakładania od nowa deski dobrym rozwiązaniem jest tzw Waddle Walk (Kaczy chód). Chód ten wygląda ładnie i zgrabnie jeśli jest dobrze wykonywany. Jak już go opanujesz będziesz potrafił pokonywać spore dystanse w naprawdę krótkim czasie, jednak jeśli nie będziesz uważny to złapiesz krawędź i wylądujesz twarzą w śniegu.
upadek na snowboardzie

Jak upadać na snowboardzie?

Snowboard
Jeżeli uczysz się jeździć na snowboardzie, musisz wiedzieć, że zanim dokonasz jakichkolwiek postępów w jeździe, wielokrotnie upadniesz. Poznając niektóre techniki bezpiecznego upadania na desce, będziesz czuć się bardziej pewnie na stoku. Poniżej znajdziesz kilka kroków, jak się zachować podczas niespodziewanej wywrotki.
Jazda liściem na snowboardzie

Jak jeździć liściem na snowboardzie?

Snowboard
Następną rzeczą jaką powinieneś się nauczyć jest technika spadającego liścia. Jest to ćwiczenie, gdzie snowboardzista ślizga się do tyłu i do przodu na tej samej krawędzi deski, prawie jak liść spadający z drzewa. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do liścia snowboardzista może kontrolować drogę którą chce jechać. Ślad jaki będzie zostawać na śniegu, będzie miał wzór zygzaka. Technika spadającego liścia umożliwi Ci w przyszłości jazdę po trudnych i skomplikowanych stokach. Kiedy opanujesz już tą technikę, będziesz w stanie jeździć w każdym kierunku jakim zechcesz. Pomoże Ci ona również doskonalić umiejętność kontrolowania krawędzi.
Gabi Viteri

7 porad dla początkujących snowboardzistów

Snowboarding
Sezon nadszedł, śniegu co niemiara a ty w końcu chcesz nauczyć się jeździć na desce. Na naukę nigdy nie jest za późno a snowboard to wspaniały sport zimowy! Zanim wybierzesz się jednak na stok przeczytaj 7 poniższych porad napisanych specjalnie dla początkujących snowboardzistów!