Tag: Poinsecja

Gwiazda Betlejemska

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską (Poinsecja)?

Kwiaty
Poinsecja (wilczomlecz nadobny) – zwana często Gwiazdą Betlejemską niemal co roku gości w naszym domu na święta Bożego Narodzenia. Liście są przeważnie czerwone, ale można je spotkać również w innych kolorach. Roślina ta staje się coraz bardziej popularna i pożądana w naszych domach. Martwisz się czy Twoja Gwiazda Betlejemska przetrwa cały świąteczny sezon zanim opadną liście i kwiaty? Pododajemy poniżej kilka informacji, które zapobiegną takiej tragedii.
Gwiazda Betlejemska

Jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską przez cały rok?

Kwiaty
Jeżeli twoja Gwiazda Betlejemska (Poinsecja) dotrwała do nowego roku i nie zrzuciła liści i kwiatów, oznacza, że okres kryzysowy minął. Przeżyła szok przeniesienia jej ze szklarni do warunków domowych. W tej sytuacji możesz spróbować hodować ją do następnego roku. Poniżej znajdziesz kilka informacji jak to zrobić.
Poinsecja

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Krzewy
Ojczyzną tej pięknej rośliny jest Meksyk. Najchętniej kupowana jest przed świętami Bożego Narodzenia. Jej piękne i efektowne przykwiatki zdobią całe pomieszczenie.
Poinsecja z filcu

Jak zrobić poinsecję z filcu?

Robienie biżuterii
Poinsecja jest najpopularniejszym świątecznym kwiatem doniczkowym, nazywana jest Gwiazdą Betlejemską. Takich filcowych poinsecji możesz użyć do zrobienia spinek do włosów, broszek, ozdobić nimi prezent bożonarodzeniowy oraz drzewko świąteczne.. Są bardzo proste i szybkie w wykonaniu, a wyglądają niesamowicie. Z pewnością wzbudzą zachwyt w waszych bliskich. Poniżej zajdziecie instrukcje, które pomogą wam w ich zrobieniu.
Dekoracyjna gwiazda betlejemska

Jak zrobić ozdobną gwiazdę betlejemską na butelkę?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Święta za pasem, trzeba pomyśleć o świątecznych dekoracjach, najlepiej takich na szybko, co nie znaczy, że brzydkich i nieeleganckich. Możesz na przykład zrobić fajną gwiazdę betlejemską z wstążki i udekorować nią butelkę, choinkę, lustro, okno czy cokolwiek zechcesz. Świetnie sprawdzi się też jako ozdoba na prezent pod choinkę.
Poinsecja

Co zrobić, aby poinsecja ponownie zakwitła?

Ozdobne
W warunkach domowych gwiazda betlejemska pozostawiona sama sobie nie zakwitnie kolejny raz. Poinsecja należy do roślin krótkiego dnia i aby ponownie zakwitła musimy jej w tym pomóc.

5 roślin, których nie powinno zabraknąć podczas świąt Bożego Narodzenia·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Oprócz dwunastu dań wigilijnych nie powinniśmy również zapomnieć o typowo bożonarodzeniowych roślinach, które udekorują i nadadzą świątecznej atmosfery wnętrzom.

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z papierowej serwetki?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Tym kwiatem z papieru możesz udekorować prezenty bożonarodzeniowe lub przystroić nimi choinkę. Jedną poinsecję zrobisz w zaledwie 30 sekund. Pięknie prezentuje się zarówno na drzewku świątecznym, jak również na stroiku. Z pewnością zachwyci wszystkich członków twojej rodziny. Zrób więcej takich ozdób i podaruj je bliskim w prezencie. Wykonywanie takich dekoracji stanowi doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Poniżej znajdziesz poradę, która pomoże ci w jej wykonaniu.