Tag: Picie wody a odchudzanie

wybór wody mineralnej

Prawdy i mity o piciu wody

Zdrowe Odżywianie
Woda jest potrzebna do życia każdemu z nas, to wiesz już od dziecka. Ale czy jesteś pewien, jak wiele wody dziennie powinieneś wypić? I jak to jest z jej korzyściami zdrowotnymi? Na temat wody pitnej istnieje wiele mitów, które tak naprawdę nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście nie wszystkie przekazywane z ust do ust informacje na temat wody są nieprawdziwe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które z nich brać na poważnie, a które włożyć między bajki.
Zalety picia ciepłej wody

12 niespodziewanych korzyści picia ciepłej wody

Odżywianie
Wszyscy wiedzą, że woda jest niezbędna do życia oraz słyszeliśmy lekarzy, którzy rekomendują picie 8 szklanek wody dziennie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ciepła lub gorąca woda posiada właściwości, których nie ma woda zimna. Oto 12 korzyści wynikających z picia ciepłej wody:
picie wody

Dlaczego warto pić dużo wody?

Medyczne Badania Naukowe
Powodów jest bez liku. Woda dosłownie jest źródłem życia, bez niej nie można przetrwać. Sięganie po szklankę wody kilka razy dziennie jest świetnym nawykiem, który warto sobie wyrobić. Jednak, jeśli jesteś osobą, która musi wiedzieć po co coś robi, bo inaczej traci motywację, oto kilkanaście powodów, dla których picie wody jest tak niesamowicie ważne:


Podobne porady

13 sposobów na które niszczysz swój organizm jedząc zbyt dużo białka

13 sposobów, na które niszczysz swój organizm jedząc zbyt dużo białka

Odżywianie
Białka odgrywają kluczową rolę we wszystkich procesach wzrostu ciała od rozwoju komórkowych organelli aż po regeneracje wątroby. Pomimo ich kluczowej roli we wszystkich istotnych procesach życiowych, bardzo ważna jest czujność w ich konsumpcji. Ilość spożywanego białka powinna być zależna od wieku, masy ciała i poziomu aktywności fizycznej. Generalnie uznaje się, by nie dostarczać organizmowi białka w ilościach większych niż 30% zalecanego dziennego spożycia. Podane poniżej sposoby pokazują, w jaki sposób spożycie białka jest szkodliwe dla zdrowia i jak jego jedzenie może zaszkodzić twojemu organizmowi.