Tag: Katar domowe sposoby

katar

Jak leczyć katar?

Alergie
Zakatarzony nos może być sygnałem alergii lub przeziębienia. W terminologii medycznej katar jest nazywany nieżytem nosa. W zasadzie jest to sposób, w który nasze ciało pozbywa się toksyn i obcych ciał. Jakby jednak nie było, katar jest denerwujący i chyba nikt nie lubi jak mu cieknie z nosa. Ale nie możemy uciec przed katarem i zatkanym nosem. Możemy jednak podjąć pewne kroki, które pomogą nam wyleczyć chory nos.
zatkany nos

Jak odetkać zatkany nos?

Przeziębienia i Grypa
Zarówno katar, jak i zatkany nos nie należą do przyjemnych dolegliwości. Wywołują one złe samopoczucie oraz bóle głowy. Poza tym czujemy się głupio, kiedy znajomi nie rozpoznają nas po głosie przez telefon. Jak zatem odetkać zatkany nos? Poniżej przedstawiam kilka sposobów.
sposób na katar ;)

Jak wyleczyć katar?

Alergie
Znów czujesz, że coraz ciężej Ci się oddycha? W trakcie snu budzi Cię własne chrapanie? Nie możesz myśleć, gdyż Twój mózg jest niedotleniony? To katar, nie niebezpieczny, ale uciążliwy. Czym dokładnie jest? Katar to nazwa potoczna. W istocie jest to tak zwany "nieżyt nosa", czyli zapalenie błony śluzowej nosa, a czasem również zatok. Do objawów tej choroby zalicza się: kichanie, kaszel, pieczenie spojówek, drapanie gardła, ogólne osłabienie, ból głowy, stan podgorączkowy i najbardziej charakterystyczny - wyciek płynnej wydzieliny z nosa, nazywany właśnie katarem. Co jest przyczyną tej choroby? Najczęściej wirusy przenoszone drogą kropelkową, ale też alergie, powodujące tak zwany "katar sienny".
katar

Jak pokonać katar?

Przeziębienia i Grypa
Pogoda w Polsce nie należy do najstabilniejszych. U wrażliwych skutkuje to migrenami oraz złym samopoczuciem. Jednak zatkany nos oraz zapuchnięte oczy - to najbardziej uciążliwa przypadłość. Nikt nie chce chorować w wakacje, a kiedy dopadnie nas katar, wpadamy w panikę. Zamiast biec do lekarza po szkodliwy antybiotyk, spróbuj uporać się z nim sam. Katar o tej porze roku to często skutek lekkiego przeziębienia, a nie zwiastun poważniejszej choroby. Podpowiem Ci jak szybko i skutecznie pozbyć się tej przypadłości.
przeziębienie

Domowe sposoby na katar i kaszel

Przeziębienia i Grypa
Stało się. Dopadło cię przeziębienie. Katar i kaszel nie dają spać w nocy i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w dzień. Biegniesz więc do apteki po cudowne proszki do rozpuszczania, kolorowe tabletki, spraye do nosa i oczywiście tonę chusteczek. Po co? Faszerowanie organizmu farmaceutykami może i na chwilę złagodzi objawy choroby, ale nie uszczęśliwi twojego żołądka. Zamiast zażywać całą tablicę Mendelejewa postaw na naturalne sposoby na katar i kaszel. Jest ich kilkadziesiąt, ale poniżej znajdziesz te najbardziej sprawdzone. Przynajmniej w moim przypadku. Wypróbuj je zanim sięgniesz po coś mocniejszego.

Sposoby na zatkany nos i zatoki

Choroby Układu Oddechowego
Męczy cię gesty katar i zatkany nos? Nie możesz oddychać, głowa boli cię tuż pod brwiami, zwłaszcza, gdy próbujesz się pochylić? Działaj natychmiast, aby dolegliwości te nie przerodziły się w poważny stan zapalny zatok. Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby, które pozwolą ci udrożnić nos i szybciej wrócić do zdrowia. Jednak jeśli wydzielina z nosa zaczyna się robić ropna, udaj się do lekarza.
Syrop z czarnego bzu

Jak zrobić syrop na przeziębienie z czarnego bzu?

Przeziębienia i Grypa
Kiedy dopadnie katar i drapanie w gardle, sięgnij po syrop z czarnego bzu. Kiedy wszyscy wokół kaszlą i smarkają, twój organizm będzie odporny na krążące bakterie i wirusy. Przygotuj syrop dla całej rodziny, a będziecie się cieszyć zdrowiem przez cały okres jesienno-zimowy. Składniki których potrzebujesz do sporządzenia syropu:


Podobne porady

katar alergiczny

Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego?

Alergie
Kichanie, katar, suchy kaszel to częste objawy przeziębienia. Ale niemal te same dolegliwości występują przy alergii sezonowej, czyli uczuleniu na pyłki roślin – drzew, zbóż, traw, chwastów. Dlatego łatwo się pomylić. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z uczulenia na pyłki. Bo dolegliwości są łagodne i mijają po 2-3 tygodniach. Myślą więc, że to przedłużające się przeziębienie. Inni mają dolegliwości bardzo nasilone, ale też nie kojarzą ich z alergią. Są przekonani, że cierpią na uciążliwą infekcję dróg oddechowych. Tylko że kolejny antybiotyk nie pomaga. Warto pamiętać, że alergia może pojawić się nagle, w każdym wieku – zarówno u dziecka, jak i dorosłej osoby, nawet po 50. roku życia. Jak więc odróżnić katar alergiczny od zwykłego przeziębienia? Dowiesz się tego poniżej.
Domowy sposób na zatkany nos

Domowy sposób na zatkany nos

Choroby Układu Oddechowego
Zatkany nos może przytrafić ci się o każdej porze roku. Może być spowodowany zarówno alergią, przeziębieniem jak i zapaleniem zatok. Bez względu na przyczynę, nie jest to przyjemne uczucie i trudno sobie z nim radzić. Oczywiście w aptekach możemy dostać różnego rodzaju krople do nosa czy tabletki, jednak o wiele łatwiej i bezpieczniej będzie skorzystać z domowych sposobów na zatkany noc.
Jak odetkać zatkany odpływ

Jak odetkać zatkany odpływ

Hydraulika
Odpływ w zlewie czy wannie zatkał się? Nie masz pod ręką żadnych sklepowych środków które mogą pomóc rozwiązać ten problem? Nic straconego. Przedstawiamy kilka domowych sposobów na zatkany odpływ, dzięki którym szybko pozbędziesz się problemu. A wszystko dzięki produktom, które znajdziesz w każdym domu.