Tag: Zapalenie żuchwy

masaż żuchwy

Jak zrobić masaż żuchwy?

Bóle
Zesztywnienie (i bóle) stawu skroniowo-żuchwowego bywa naprawdę uciążliwe. Jest on przede wszystkim wynikiem dużego stresu, który jest jedną z największych chorób cywilizacyjnych. Osoby cierpiące na zesztywnienie tego stawu narzekają na bóle głowy, problemy z przeżuwaniem czy strzykanie w żuchwie. Wraz z rozwojem dolegliwości mogą wystąpić nawet problemy ze snem. Można jednak rozluźnić zesztywniałe mięśnie przy pomocy odpowiedniego masażu. Oto jak wykonać prawidłowy masaż żuchwy:


Podobne porady

Jak dbać o protezę?

Protezy
Osoby użytkujące protezę stomatologiczną muszą dbać o nią jak o własne zęby. Sztuczne zęby powinny być utrzymywane w jak najlepszej czystości aby zapobiec chorobom dziąseł, bakteryjnym albo grzybiczym zakażeniom. Na ogół zaleca się czyścić protezy 2 razy dziennie oraz po każdym posiłku.
przeglądanie się w lustrze

Co wygląd mówi o zdrowiu?·

Zdrowie Kobiety
Atrakcyjny, młody wygląd jest najczęściej oznaką dobrego zdrowia. Jednak o czym świadczą cienie pod oczami, zmarszczki, rozdwajające się paznokcie, wypadające włosy? Wbrew powszechnemu mniemaniu nie są to wyłącznie konsekwencje stresu i starzenia. Mogą to być pierwsze (choć bardzo dyskretne) objawy poważnych schorzeń, które zaczynają trawić nasz organizm od środka. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte i wyposażyć się w wiedzę, która pomoże szybko wyłapać to, co w naszym wyglądzie podejrzane. Kilkanaście najbardziej niepokojących objawów znajdziesz poniżej.
masaż żuchwy

Jak zrobić masaż żuchwy na migrenę?

Migreny
Masaż żuchwy przyniesie ci ulgę, jeżeli cierpisz na migreny, bóle karku oraz masz kłopoty z przełykaniem. Dlaczego? Ponieważ żuchwa współpracuje z kością klinową czaszki i pierwszym kręgiem kręgosłupa. Oznacza to, ze wynikiem jej niewłaściwego ustawienia mogą być np. nawracające bóle głowy, karku i uszu, łzawienie, problemy ze wzrokiem, trudności z otwieraniem szczęk, przeżuwaniem twardych pokarmów i przełykaniem. Pomóc może odpowiedni masaż, tzw. R.E.S.E.T.
jabłka na Halloween

Jak zrobić jabłkowe szczęki na Halloween?

Potrawy na Halloween
Zastanawiasz się, jakie przekąski zaserwować dzieciom z okazji Halloween? Moja dzisiejsza propozycja to zabawne szczęki zrobione z jabłek, masła orzechowego i małych pianek marshmallows. Wykonasz je dosłownie w kilka minut, tym razem nie grozi ci zatem kilkugodzinne przesiadywanie w kuchni. Kiedy dzieci zobaczą te przekąski na stole, na pewno będą zachwycone i z chęcią je spałaszują.
proteza

Jak dbać o protezę zębową?

Protezy
Sztuczne zęby wymagają takiej samej troski jak te naturalne. Jeśli nie zadbasz o nie odpowiednio, możesz nabawić się zapalenia dziąseł. Na powierzchni protezy tworzy się bowiem płytka, która składa się m.in. z martwych komórek nabłonka i drobnoustrojów. Jeśli ich nie usuwasz regularnie, nadmiernie się rozmnażają. Jak zatem dbać o protezę zębową? Oto odpowiedź.
zęby Draculi - ciasteczka na Halloween

Jak zrobić przekąski na Halloween – zęby Draculi?

Potrawy na Halloween
Zęby Draculi to prosta w przygotowaniu i smaczna (choć może nieco przerażająca) przekąska na Halloween. Możesz zrobić je od podstaw, wykorzystując przepis na kruche ciasto czekoladowe lub użyć gotowych ciasteczek. Jak się pewnie domyślasz, drugi sposób jest znacznie szybszy. Więcej szczegółów znajdziesz w dalszej części porady.
ból szczęki

Ból szczęki – objawy i leczenie

Bóle
Poranne bóle głowy, uczucie napięcia lub ciśnienia, jak również przeskakiwanie szczęki przy jej szerokim otwieraniu to najczęstsze przyczyny stanu chorobowego o nazwie dysfunkcja stawu skroniowo – żuchwowego (TMD). Najczęściej zaczyna się od bólu głowy lub karku. Jednak, ponieważ ból ten nie jest umiejscowiony w szczęce, często mija dużo czasu zanim pacjent uzyska właściwą diagnozę.