Tag: Czipowanie psów czy warto

spacer z psem

Bezpieczny spacer z psem - o czym pamiętać?

Pies w Domu
Gdy dni stają się coraz cieplejsze, ty i twój czworonożny przyjaciel więcej czasu spędzacie na wspólnych wędrówkach. Spraw, by były one nie tylko udane, ale także bezpieczne dla was obojga. Zaginięcie lub zranienie – oto, co zazwyczaj grozi twojemu podopiecznemu na dalszych i bliższych spacerach. Nie bez znaczenia jest też jego komfort, na który wpływa także... smycz.


Podobne porady

kot na smyczy

Jak nauczyć kota chodzić na smyczy?

Tresura Kotów
Koty są zwierzętami niezwykle ciekawskimi i bardzo lubią chodzić na wolności, jednak czasami puszczenie ich samych nie jest dobrym pomysłem. Jeśli mieszkasz w rejonie o dużym natężeniu ruchu ulicznego lub w miejscu, gdzie żyje na wolności dużo dzikich kotów, puszczenie swojego udomowionego kotka samego na podwórko może być bardzo niebezpieczne. Jeśli jesteś cierpliwy a opieka nad kotem nie stanowi dla ciebie problemu, dobrym rozwiązaniem może być wyprowadzanie kota na smyczy. Z powodu, że koty się trudniej tresuje od psów będziesz musiał najpierw poświęcić trochę czasu na przygotowanie do tego wyczynu siebie i kota. Poniżej znajdziesz praktyczne porady jak nauczyć kota chodzenia na smyczy.
pies na smyczy

Jak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

Tresura Psów
Nauczenie psa chodzenia na smyczy jest bardzo ważne. Pies nie ma wrodzonej umiejętności chodzenia na smyczy, jak niektórzy sądzą. Pies nie może Ci się na smyczy wyrywać i ciągnąć Cię ze sobą. W miarę potrzeb wydłużaj lub skracaj smycz, co da psu mniej lub więcej swobody. To Ty idziesz z psem na spacer, a nie on z Tobą. Jak prawidłowo zabrać się za naukę psa chodzenia na smyczy? Koniecznie przeczytaj.
chodzenie przy nodze

Jak nauczyć psa chodzenia przy nodze?

Tresura Psów
Pies jest twoim najlepszym przyjacielem? Cieszy się z tobą, gdy jesteś szczęśliwy i pociesza cię, gdy jest ci smutno? Pamiętaj, że ty również musisz być przyjacielem dla swojego psa. Musisz nauczyć go posłuszeństwa, jednocześnie nie robiąc mu krzywdy i nie ograniczając jego wolności. Wcale nie musisz wyprowadzać psa na smyczy i nerwowo szarpać, żeby był ci posłuszny. Wystarczy, że nauczysz go chodzić przy nodze. Wystarczy odrobina czasu i smaczna nagroda, a na pewno ci się uda. Poniżej znajdziesz wskazówki jak nauczyć psa chodzenia przy nodze.
piesek

9 wskazówek, które ułatwią życie właścicielowi psa

Pies w Domu
Życie może być szalone szczególnie, jeśli jesteś właścicielem psa. Należy go karmić, szczotkować, wyprowadzać, tresować, bawić się z nim, sprzątać po nim… A po jakimś czasie zauważysz, że poświęcasz psu dużo czasu (i tracisz dużo pieniędzy!), jednak już cię to nie cieszy. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz poświęcać mniej czasu na psie obowiązki, a przez to będziesz mieć go więcej na zabawę z twoim najlepszym przyjacielem.