Tag: Tanie podróżowanie

podróżowanie z plecakiem

Jak podróżować z plecakiem?

Backpacking
Planujesz wybrać się na jakąś dłuższą wycieczkę, ale nie chcesz korzystać z ofert biur podróży. Chcesz, aby podróż wyszła jak najtaniej, wybierasz się więc na własną rękę, z plecakiem, tzw. backpacking. Ale pojawia się problem. Nie wiesz jak sobie taką wycieczkę zorganizować, a przede wszystkim co ze sobą zabrać, aby było lekko, ale jednocześnie żeby niczego Ci już na miejscu nie zabrakło. Poniżej przeczytasz jak sobie poradzić z wycieczką w pojedynkę.
tanie podróżowanie

Jak tanio podróżować?

Ogólne przygotowania do podróży
Wydaje Ci się, że zorganizowanie niezapomnianych, pełnych wrażeń wakacji kosztuje dużo pieniędzy? Otóż mylisz się. Jeśli się tylko postarasz możesz przeżyć fantastyczny czas w fantastycznym miejscu. Jak więc zorganizować sobie tanie, acz przyjemne i warte wspomnień wakacje? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystkiego się dowiesz.
Podróżowanie

Tanie podróżowanie? Jak to zrobić?

Ogólne przygotowania do podróży
Zima daję Ci w kość? Wakacje nad polskim morzem są może i urokliwe - piękna plaża, dużo jodu, niebieska woda - tylko ta pogoda... loteria! A tak cudownie byłoby pojechać w ciepłe kraje! Nie martwić się o kreski na termometrze czy o niezapowiedziane deszcze! Tak byłoby cudownie! Tylko te ceny! Jak tu zafundować sobie taki wyjazd z całą rodziną lub będąc biednym studentem? Ależ są na to sposoby! Wystarczy, że zrobisz kilka prostych kroków! Wszystko może się odbywać przez Internet!
tanie podróże

Jak podróżować taniej?

Hotele
Bardzo dużo osób podróżuje publicznymi środkami transportu. Jest to alternatywna na stanie w korkach i astronomiczne ceny paliw. Niestety ceny biletów również powoli idą w górę. Co zrobić? Bądź świadomy swoich praw i korzystaj ze zniżek. Rezerwuj bilety, łap okazje. Czytając ten artykuł dowiesz się jak tanio podróżować.
couchsurfing

Co to jest couchsurfing i jak z niego korzystać?

Ogólne porady
Jeśli chcesz tanio podróżować, a nie wiesz co to jest couchsurfing musisz jak najszybciej uzupełnić informacje o znajomość oferty tego portalu społecznościowego. Couchsurfing to innymi słowy korzystanie z czyjejś kanapy lub udostępnianie komuś swojej. Oczywiście słowo kanapa to symbol goszczenia lub bycia czyimś gościem. Dzięki couchsurfingowi możesz poznać ludzi z całego świata. Ideą portalu nie jest bycie bezpłatnym hotelem. Couchsurfingowcy mają swoją filozofię związaną z międzykulturową wymianą doświadczeń i byciem ambasadorami swoich małych ojczyzn.
wakacje

Jak tanio wyjechać na wakacje?

Podróż samolotem
Znów zawitały do nas wakacje. Pewnie już wszyscy mamy jakieś plany. Jeżeli stać nas na wycieczki z biurem podróży, nie musimy się o nic martwić. Wiele osób jednak unika tego rodzaju podróży. Wolą oni wojaże na własną rękę. Wtedy jednak trzeba uważać, by nie popaść w debet. W szczególności studenci muszą się nauczyć jak mają finansowo podołać chęci zwiedzania i jeżdżenia po różnych zakątkach świata. Wszak na wakacjach co prawda nie powinno się mieć węża w kieszeni, ale przecież też nie można sobie pozwolić na głodówkę. Jak to pogodzić? Cóż, najlepiej w odpowiedni sposób się do tego przygotować. Przecież jest wiele rzeczy, na których można zaoszczędzić.
Nowy York

Jak tanio zwiedzać Nowy York (część I)?

Zwiedzanie
Wybierasz się do Nowego Yorku, ale wydałeś już tyle pieniędzy na bilety lotnicze i zakwaterowanie, że chciałbyś zaoszczędzić na płaceniu za atrakcje? Oto kilka prostych i sprawdzonych przeze mnie porad, które pomogą Ci obejrzeć miasto, które nigdy nie zasypia bez zbędnych wydatków!
Biały pokój

Jak podróżować za niewielkie pieniądze?

Ogólne porady
Coraz więcej osób unika biur podróży, które ostatnimi czasy masowo bankrutują. Podpowiemy jak najlepiej zaplanować wakacje bez korzystania z takich agencji turystycznych.
statua wolności

Jak tanio zwiedzić Nowy Jork (część II)?

Ogólne porady
Kolejny wyjazd do Nowego Jorku, jaki miałam okazję odbyć w ostatnie wakacje, pozwolił mi zebrać wiele nowych spostrzeżeń dotyczących taniego zwiedzania "Miasta, Które Nigdy Nie Zasypia". Chciałabym się nimi z Wami podzielić. Przekonajcie się, że taka wycieczka wcale nie musi przekraczać Waszych finansowych możliwości!