Tag: Depilacja miejsc intymnych

depilacja miejsc intymnych woskiem

Jak depilować miejsca intymne?

Depilacja woskiem
Czy depilacja miejsc intymnych za każdym razem zamienia się w wielki bałagan? W takim razie przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci jak to zrobić. Nasz sposób przeznaczony jest specjalnie do gęstego owłosienia, nie wymaga użycia pasków i zapobiega wrastaniu włosków w skórę. Podpowiemy ci, jak regularnie usuwać zbędne owłosienie z okolic bikini na linii majtek. Nie sądzę bowiem, by któraś z nas zdecydowała się na samodzielną depilacje brazylijską. Zostaw to dla specjalistów.

Przepis na kojący krem do golenia z nutą rumianku

Pielęgnacja skóry
Szukasz doskonałej receptury na domowy krem do golenia? Jeśli tak, to mamy idealny przepis, który pomoże w codziennej pielęgnacji skóry. Wrażliwa skóra dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet, ponieważ nie tylko panowie używają kremu do golenia. Panie stosują go do golenia bardziej wrażliwych miejsc, dlatego też ważne jest, aby był delikatny i nie powodował podrażnień. Częste golenie powoduje, że na skórze pojawiają się czerwone krostki i stany zapalne, które nie dość, że szpecą skórę, to jeszcze powodują ogólny dyskomfort.

Pięć szybkich sposobów na pozbycie się podrażnień po goleniu

Pielęgnacja skóry
Najlepszą metodą na pozbycie się włosów w zbędnych miejscach jest depilacja. Niestety nie zawsze znajdzie się na nią czas i czasami trzeba użyć maszynki do golenia, co powoduje nieprzyjemne podrażnienia.

Kiedy powstają podrażnienia?
Podrażnienia po goleniu powstają, jeśli zapomnimy użyć balsamu po goleniu lub posiadamy bardzo wrażliwą skórę. Jeśli po goleniu twoja skóra zaczyna piec, oznacza to, że ją silnie podrażniłaś. Może to powodować dodatkowo stany zapalne skóry oraz swędzenie. Przed podrażnieniami może uchronić cię odpowiednia pielęgnacja skóry, zarówno w trakcie, jak i po goleniu. Istnieją także efektywne metody na pozbycie się podrażnień. Oto niektóre z nich:

Najczęstsze błędy podczas golenia nóg

Pielęgnacja skóry
Miękkie, gładkie nogi są, zwłaszcza latem, wizytówką każdej kobiety. Choć wiele osób sięga po wosk do depilacji, to jest to dosyć kosztowna i bolesna metoda. Dużo tańszym i mniej bolesnym rozwiązaniem jest użycie maszynek do golenia. Następnym razem, gdy będziesz golić nogi, pamiętaj o tych wskazówkach.

1. Zapominasz o złuszczaniu
Użyj peelingu solnego przed prysznicem, aby podnieść włoski i przygotować skórę do golenia. Pozbycie się martwych komórek skóry, zapobiega również wrastaniu włosków i powstawaniu infekcji.