Tag: Drżenie mięśni przyczyny

drżenie rąk

Drżenie mięśni - przyczyny, objawy

Kości, Stawy i Mięśnie
Jeśli drga ci powieka, zwykle jest to tylko skutek niedoboru niektórych substancji. Ale drżenie rąk może być poważną sprawą. Sygnały z mózgu docierają przez nerwy do mięśni łokcia, przedramienia, nadgarstka i palców. Umożliwia to ich zginanie, prostowanie, chwytanie. Gdy ten proces jest zakłócony, ręka drży i jest niesprawna. Przyczyną może być cukrzyca, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane albo... niedobór minerałów. Zapoznaj się z treścią tej porady, by dowiedzieć się, czym może być spowodowane drżenie mięśni w twoim przypadku.

Drżenie mięśni: Przyczyny, objawy

Kości, Stawy i Mięśnie
Nadmiernie drżenie mięśni może, ale nie musi być jedną z oznak poważnych schorzeń, takich jak stwardnienie zanikowe boczne, choroba Parkinsona, niewydolność nerek lub niedoczynność tarczycy czy guz tarczycy. Najczęściej ma związek z niedoborem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i składników mineralnych oraz nadmiernym spożyciem alkoholu i kawy. Jak rozpoznać niepokojące symptomy i z czym je wiązać? Wskazówki znajdziecie poniżej.

Zespół serotoninowy: Przyczyny, objawy i leczenie

Mózg i Układ Nerwowy
Zespół serotoninowy to ciężkie schorzenie polekowe, które może nawet zagrażać życiu. Uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i wywołuje szereg charakterystycznych dolegliwości. Jedynym ratunkiem może być szybka interwencja i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Przyczyną zespołu serotoninowego najczęściej jest przedawkowanie lub zła reakcja na leki antydepresyjne, ale też środki przeciwwymiotne, przeciwbólowe czy przeciwkaszlowe. Jakie objawy po przyjęciu leków powinny nas zaniepokoić? Czym jest zespół serotoninowy i jak się go zwalcza?

Drżenie samoistne: Przyczyny, objawy i leczenie

Mózg i Układ Nerwowy
Drżenie samoistne, nazywane też chorobą Minora to jedno z najczęstszych zaburzeń neurologicznych. Objawia się mimowolnym drżeniem – przede wszystkim w obrębie rąk i głowy, znacznie rzadziej obejmuje kończyny dolne lub tułów. Co ciekawe – najczęściej atakuje osoby w 2. lub 6. dekadzie życia. Drżenie samoistne może być samodzielną jednostką chorobową, ale też objawem innych schorzeń neurologicznych, np. choroby Parkinsona czy zaburzeń metabolicznych i zatruć toksynami. Sprawdź, jakie są przyczyny drżenia ciała i kiedy ten objaw może świadczyć o poważnej chorobie.