Tag: Jak podlewać begonie

begonia

Jak dbać o begonie?

Ozdobne
Polska nazwa begonii – ukośnica nawiązuje do ukośnie biegnącego nerwu dzielącego liść na dwie nieregularne części. Wszystkie begonie, zarówno kwitnące, jak i te uprawiane ze względu na dekoracyjne liście, są bardzo wrażliwe i trochę kapryśne. Lubią jasne, ale nie mocno nasłonecznione miejsca. Jeśli będą miały za ciemno, powyciągają łodyżki w poszukiwaniu światła.

Czym najlepiej podlewać i nawozić kwiaty?

Rośliny doniczkowe
Pielęgnując nasze kwiaty możemy bardzo łatwo popełnić błąd, który sprawi, że zamiast pięknie rosnąć, będą z dnia na dzień coraz bardziej marnieć. Wystarczy, że zbyt obficie je nawodnimy albo użyjemy do nawożenia nieodpowiednich środków. Jakich zasad warto się trzymać i na jakie preparaty postawić? Przede wszystkim najbezpieczniejsze jest to, co naturalne. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne wskazówki.

Jak pielęgnować begonię?

Rośliny rabatowe
Begonie ze względu na swoje atuty cieszą się w naszym klimacie ogromną popularnością. W zależności od odmiany mogą kwitnąć od wiosny aż do późnej jesieni. W dodatku są odporne na choroby i szkodniki. Świetnie nadają się na rabaty, a także balkony i tarasy – z powodzeniem można uprawiać je w pojemniku. Dzięki nim stworzymy w ogrodzie wielobarwne kompozycje. Begonie w zależności od odmiany mogą być niskie (do 30 cm wysokości), wysokie (do 50 cm) i pnące (polecane na balkony). Szczególnie popularne są begonie bulwiaste i begonie stale kwitnące. Te ostatnie posiadają jeszcze jeden atut – odstraszają ślimaki. Sprawdź, jak pielęgnować begonię, by bujnie rosła i obficie kwitła.


Podobne porady

begonie

Jak pielęgnować begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Begonie należą do roślin ozdobnych i bardzo popularnych. Ojczyzną tych roślin jest Azja,Afryka a także pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki Środkowej i Południowej.Begonie charakteryzują się pięknymi kwiatami i posiadają bardzo ładne i zarazem efektowne liście.Można je uprawiać w doniczkach w domu, na balkonach, tarasach a także bezpośrednio w ogrodzie.
Begonia w ogrodzie

Jak sadzić begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Zasadzenie begonii od nasion, może się wydawać czymś, co mogą zrobić tylko komercyjni producenci i eksperci, ale zapewniamy Cię, że każdy jest w stanie to zrobić. Poniższy artykuł przedstawi Ci kilka skutecznych metod na to jak wyhodować piękne begonie. Jeżeli masz już jakieś swoje sprawdzone sposoby nadal się ich trzymaj, ale jeśli borykasz się z pewnymi problemami, wypróbuj poniższe wskazówki. Jeżeli kupiłaś nasiona begonii i nie wiesz jak je hodować, musisz się tego dowiedzieć. Naprawdę nie jest to skomplikowane, wymaga jednak rozsądnie sterylnych warunków, trochę sprytu i dużo cierpliwości. W zamian, będziesz mogła obserwować jak powstają małe cuda. Jeżeli będziesz przestrzegać kroków, omówionych poniżej, nie powinnaś mieć problemów z wyhodowaniem z nasiona, pięknych dojrzałych roślin. Najlepiej rozpocząć sadzenie begonii we wrześniu lub w październiku, kiedy pogoda jest chłodna i zakończyć pracę w styczniu, tak aby wszystkie sadzonki były w miarę duże, żeby można je było przenieść na zewnątrz w okolicach kwietnia lub maja. Jednak sadzenie można tak naprawdę zacząć o każdej porze roku.
Begonie

Jak uprawiać begonie?

Kwiaty w Ogrodzie
Begonie są pięknymi kwiatami uprawianymi zwykle na balkonach i tarasach. Kwiaty te mają bardzo wiele odmian o różnych formach i kolorach. Begonie lubią ciepło, ponieważ wywodzą się z klimatu tropikalnego. Rosną dobrze nie tylko w słońcu, ale również w cieniu. Zbyt obfite podlewanie begonii może doprowadzić do tego, ze zostaną zaatakowane przez grzyby. Poniżej znajdziecie dokładne wskazówki, które pomogą wam w uprawie begonii.
Begonia

Jak sadzić bulwy begonii?

Rośliny cebulowe
Begonie bulwiaste mają piękne kwiaty w różnych kolorach przypominające wyglądem róże. Bulwy tych roślin sadzi się na wiosnę. Można je kupić we wszystkich sklepach ogrodniczych i online.