Tag: Masa papierowa

ręcznie robiony papier

Jak zrobić papier?

Wyroby z papieru
Starożytni Egipcjanie wynaleźli substancję podobną do współczesnego papieru, nazywała się ona papirus. Papirus produkowało się z łodygi rośliny zwanej ciborą papirusową. Miąższ łodygi krojona na cieniutkie paseczki a następnie układano obok siebie na zwilżonej desce, tak by brzegi pasków zachodziły na siebie. Na tak przygotowaną pierwszą warstwę kładziono w poprzek kolejną. Ten niepozorny produkt zrewolucjonizował świat nauki i kontakty międzyludzkie. Dziś można ożywić przemysł papierniczy. To nie tylko świetna zabawa dla ciebie i twoich dzieci, ale też doskonały pomysł na recykling niektórych odpadów. Poniżej znajdziesz prosty przepis jak zrobić papier. Jeżeli dopiero zaczynasz produkcję papieru, nie bój się eksperymentować z różnymi włóknami, możesz wykorzystać przędzę, pączki kwiatów, folię aluminiową, różne nasiona i co tylko przyjdzie ci do głowy. Musisz jednak nastawić się przy tym, że niektóre mieszanki będą doskonałe, podczas, gdy inne się nie udadzą.
masa papierowa

Jak zrobić masę papierową?

Wyroby z papieru
Stworzenie własnego papieru to doskonały sposób na recykling odpadów, które masz w domu. Możesz potem stworzyć z niego niezwykłe dzieła. Pierwszym krokiem do zrobienia papieru jest stworzenie masy papierowej. Masa papierowa może być przekształcona w papier, ale zanim do tego dojdzie musisz upewnić się, że jest ona dobrej jakości. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić masę papierową.
koraliki z papieru

Jak zrobić koraliki z papieru?

Robienie biżuterii
Dzięki kilku prostym zabiegom możesz zamienić papier w śliczne papierowe koraliki. Są lekkie, piękne, pełne i świetnie sprawdzą się w roli biżuterii. Możesz też nimi ozdobić zasłony, obrusy, zrobić girlandę, czy łańcuch na choinkę na Boże Narodzenie – co tylko przyjdzie Ci do głowy.
masa papierowa

Jak zrobić masę z papieru?

Zabawy dla Dzieci
Masa papierowa to materiał, z którego możemy zrobić świetne ozdoby, a nawet maskę na Andrzejki! Przeczytaj artykuł i poznaj prosty przepis na świetną masę papierową!


Podobne porady

Maska z masy papierowej

Jak zrobić maskę z masy papierowej?

Przebrania na Halloween
Za pomocą masy papierowej możemy zrobić niemal wszystko. Najlepsze w niej jest to, że aby ją zrobić wystarczy jedynie mąka i woda. Najbardziej popularnym wyrobem z masy papierowej są maski. Maski tego typu możemy nosić podczas karnawału, na balach przebierańców i na Halloween. To, jaki będzie efekt końcowy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Maskę po wyschnięciu możemy dowolnie malować i dekorować - efekt może być naprawdę powalający!
ozdoby z masy solnej

Jak zrobić masę solną? Prosty przepis

Inne projekty i wyroby
Z masy solnej możesz zrobić dużo pięknych ozdób. Możliwości są nieograniczone, a koszt samej masy bardzo niewielki. To doskonały "materiał" plastyczny dla osób w każdym wieku, w szczególności dla najmłodszych.