Tag: Masa papierowa jak zrobic

masa papierowa

Jak zrobić masę papierową?

Wyroby z papieru
Stworzenie własnego papieru to doskonały sposób na recykling odpadów, które masz w domu. Możesz potem stworzyć z niego niezwykłe dzieła. Pierwszym krokiem do zrobienia papieru jest stworzenie masy papierowej. Masa papierowa może być przekształcona w papier, ale zanim do tego dojdzie musisz upewnić się, że jest ona dobrej jakości. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić masę papierową.


Podobne porady

masa solna

Jak zrobić masę solną?

Modelarstwo
Z masy solnej można zrobić wiele wspaniałych figurek do domu i modeli. Wytwarzanie różnych rzeczy z masy solnej znane jest już od wieków a nawet tysięcy lat. Poniżej przedstawiam przepisy na masę solną.
ramka na zdjęcia

Jak zrobić papierową ramkę na zdjęcia?

Kartki na Dzień Matki
W tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Matki podarujmy naszym mamom wyjątkowy prezent. Podpowiadamy Ci jak zrobić ramkę na zdjęcie dla mamy. Będzie to na pewno niezapomniany prezent.
Bombka z papieru - zrób to sam

Jak zrobić papierową bombkę?·

Choinka
Istnieje wiele sposobów zrobienia bombek z papieru, jednak ta metoda jest prosta i szybka. Wykonywanie papierowych ozdób choinkowych z pewnością sprawi wiele radości tobie oraz całej twojej rodzinie.
Śnieżynka z papieru

Jak zrobić papierową śnieżynkę?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Istnieje wiele sposobów robienia gwiazd i śnieżynek z papieru. Każdy sposób jest dobry i warto wypróbować wszystkie, aby choinka była ciekawsza i bardziej urozmaicona. Poniżej przedstawiam sposób wykonania śnieżynki - gwiazdki z pasków papieru.
przypinka do bluzki

Jak ozdobić bluzkę papierową koniczyną?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Zastanawiasz się jak dodać tego czegoś swoim obraniom, lub ubraniom swoich dzieci. A zupełnie niepotrzebnie. W bardzo prosty sposób możesz ozdobić bluzeczkę córki i sprawić, że będzie się czuła wyjątkowo w przedszkolu lub szkole. Jak zrobić taką ozdobę? Przeczytaj poniżej.
masa papierowa

Jak zrobić masę z papieru?

Zabawy dla Dzieci
Masa papierowa to materiał, z którego możemy zrobić świetne ozdoby, a nawet maskę na Andrzejki! Przeczytaj artykuł i poznaj prosty przepis na świetną masę papierową!
masa marshmallows

Jak zrobić masę marshmallows?

Torty
Masa marshmallows to alternatywa dla tradycyjnego lukru plastycznego w kwestii dekoracji tortów. Jest od niego nieco mniej słodka i trochę bardziej elastyczna, jednak bardzo łatwo ją przygotować, a główny składnik – pianki marshmallows jest do kupienia niemalże w każdym sklepie. Polecam poszukać białych pianek marshmallows, otrzymamy wówczas bardziej uniwersalną masę, którą zawsze możemy zafarbować na dowolny kolor barwnikiem spożywczym.