Tag: Problemy z dzieckiem

Dzieci

Jak nie ranić uczuć Twojego dziecka?

Zachowanie się Dziecka
Wychowywanie dzieci, jest testem naszej cierpliwości. Musimy uważnie dobierać słowa, bo czasem możemy nieświadomie skrzywdzić nasze dziecko nawet na całe życie.
agresywne dziecko

Jak reagować na agresję dziecka?

Dziecko i Dyscyplina
Agresywne zachowanie jest obraźliwe, niewłaściwe i ukazuje brak szacunku. To, jak powinno się reagować na agresywne zachowanie dziecka zależy od kilku czynników, to jest od wieku dziecka, przyczyny agresji, stopnia agresji i od tego czy to pierwszy wybryk, czy też agresywne zachowanie się powtarza. Sfrustrowany trzylatek, który po raz pierwszy rzuci szklanką mleka różni się od trzynastolatka, który regularnie wyładowuje agresję na rodzicach. Reakcja na agresywne zachowanie dziecka powinna być stopniowana, należy rozpocząć od najmniej inwazyjnych działań i dopiero, kiedy one nie zadziałają przejść do bardziej ostrych interwencji. Poniżej znajdziesz wskazówki jak reagować na agresję dziecka.
agresywne dziecko

Jak radzić sobie z napadami złości u dziecka?

Zachowanie się Dziecka
Po pierwsze, wszystkie maluchy wpadają w napady złości. Są zbyt młode, aby wiedzieć, jak radzić sobie z ich intensywnymi emocjami, a kopanie i krzyki są ich sposobem na powiedzenie: "Jestem sfrustrowany, nie podoba mi się to, co się dzieje i mam zamiar upewnić się, że o tym wiesz". Mimo to nie możesz pozwolić, aby kaprysy Twojego malucha Cię kontrolowały. Poddawanie im się uczy dzieci, że napady złości są: 1) skutecznym 2) jak najbardziej akceptowanym sposobem zachowania. Tak więc, jedną z najważniejszych umiejętności rodzicielskich jest umiejętność radzenia sobie z napadami złości w sposób stanowczy, ale pozytywny. Oto kilka porad dla rodziców na temat tego jak unikać napadów złości u dzieci i jak sobie z nimi radzić.
zmartwiona nastolatka

4 znaki świadczące o tym, że twoje dziecko ma problemy

Wychowanie młodzieży
Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dba o nie i stara się czuwać nad jego bezpieczeństwem i zdrowiem. Jeśli jesteś w trakcie rozwodu, zmiany miejsca zamieszkania lub nastąpiły inne ważne zmiany w twoim życiu, najprawdopodobniej jesteś jeszcze bardziej czujna. Ale zaraz też powtarzasz sobie, że przecież nic złego z nim się nie dzieje. Często jednak rodzice przegapiają pierwsze znaki ostrzegawcze świadczące o tym, że ich dorastająca pociecha ma problemy. Zapoznaj się z nimi, dowiedz się też, co należy robić w takim przypadku.