Tag: Suche dłonie domowe sposoby

pielęgnacja dłoni

Jak pielęgnować zniszczone dłonie?

Pielęgnacja skóry
Praca w gospodarstwie domowym naraża nasze ręce na wiele szkodliwych czynników. Środki piorące, czyszczące a nawet mydło, którym myjemy ręce odciągają ze skóry zabezpieczający ją tłuszcz. Starajmy się poświęcić naszym spracowanym dłoniom trochę troski i czasu, a nie będziemy ich musiały wstydliwie ukrywać przed ludzkimi spojrzeniami.
kąpiel parafinowa

Jak zrobić kąpiel parafinową?

Zabiegi na ciało
Zabiegi parafinowe mogą być bardzo kojące dla skóry dłoni. Jeżeli twoje dłonie mają tendencje do pękania i ciągłego przesuszania się, kąpiele parafinowe to właśnie to, czego najbardziej potrzebujesz. Zabiegi parafinowe można także stosować w celu łagodzenia bólu stawów. Parafina jest tak kojąca dla skóry, ponieważ składa się z wosku zmieszanego z olejem mineralnym, a podgrzewanie sprawia, że wosk roztapia się i umożliwia wnikanie substancji mineralnych w skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i jedwabista. Olejki wchodzące w skład parafiny mogą mieć bardzo różne zapachy, więc możesz połączyć kąpiel parafinową z aromaterapią. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić kąpiel parafinową.
zniszczone dłonie

Jak dbać o zniszczone dłonie?

Manicure i Pedicure
Piękne dłonie to wizytówka zadbanej i eleganckiej kobiety. Każda z nas chce wyglądać pięknie, jednak zbyt dużo obowiązków, sprzątanie, czy też różnego rodzaju prace fizyczne negatywnie wpływają na wygląd naszych dłoni. Co zatem zrobić, aby poprawić wygląd zniszczonych, zaniedbanych dłoni i paznokci? Oto kilka wskazówek, jak o nie dbać.
suche dłonie

Domowe sposoby na suche dłonie i łokcie

Zabiegi na ciało
Suche dłonie i łokcie to przypadłość, która dopada nas w szczególności w zimie. Nie pomaga zakładanie rękawiczek i regularne stosowanie kremów do rąk . Nasze dłonie w kontakcie z ostrym, mroźnym powietrzem stają się szorstkie i przesuszone. Czy można temu zapobiec? Oczywiście,że tak! Ważne jest, by połączyć ze sobą zarówno pielęgnację, jak i profilaktykę. Poniżej poznasz sprawdzone sposoby na suche dłonie i łokcie. Postaraj się z nich skorzystać.
spierznięte dłonie

Jak zrobić maseczkę na spierzchnięte dłonie?

Pielęgnacja skóry
Nasze dłonie szczególnie ciężko znoszą niskie temperatury powietrza. Gruczoły łojowe w skórze produkują wtedy mniej substancji, która potrzebna jest dłoniom do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia. Dlatego też musimy dopomóc dłoniom i odpowiednio o nie zadbać. Bardzo dobrze nadaje się do tego maseczka, na którą przepis znajdziesz poniżej.
krem do rąk domowej roboty

Jak zrobić regenerujący krem do rąk?

Kremy Domowej Roboty
Nasze dłonie są narażone na wiele niekorzystnych czynników. Wiatr, suche powietrze, ekstremalna temperatura, detergenty – wszystko to wysusza skórę dłoni sprawiając, że staje się popękana i szorstka. Gdy nie zareagujemy w porę, pojawia się podrażnienie i piekący ból. Co wtedy robić? Pierwszym, po co sięgamy, jest krem do rąk. Jednak nie każdy kosmetyk jest sobie w stanie poradzić z przesuszoną skórą dłoni. Żeby uzyskać natychmiastowy efekt, zastosuj regenerujący krem do rąk z nagietka. Przepis na ten kosmetyk znajdziesz poniżej.