Tag: Hibiskus krzew

hibiskus

Jak pielęgnować hibiskusa ogrodowego?

Podstawy Ogrodnictwa
Hibiskus, zwany również ketmią, to piękna roślina pochodząca z obszaru międzyzwrotnikowego. Kwiaty różnią się kolorami i rozmiarem płatków. Jeśli dba się o niego w odpowiedni sposób, hibiskus potrafi kwitnąć naprawdę długo i stanowić ozdobę każdego ogrodu. Jak więc dbać o niego, aby długo cieszył nasze oko?


Podobne porady

hodowla hibiskusa

Jak hodować hibiskusa?

Krzewy
Kupując hibiskusa należy wybrać roślinę mocno rozgałęzioną, z błyszczącymi liśćmi i wieloma pąkami kwiatowymi. Aby sprawdzić, czy roślina nie zrzuca pąków, należy delikatnie potrząsnąć szypułkami w dolnej części krzewu.

Wiosenna pielęgnacja ogrodowego wrzosowiska

Inne rośliny
Właściwie założone i pielęgnowane wrzosowisko przez długie lata rozświetla nasz ogród całą paletą jasnych barw. Wczesna wiosna to czas, kiedy powinniśmy zadbać o to, by nasze wrzosy odpowiednio się rozrastały i tworzyły pięknie kwitnące łany. Podstawowym zabiegiem, jaki powinniśmy w tym czasie wykonać jest przycięcie zeszłorocznych pędów. Dzięki temu nasze wrzosy będą się lepiej krzewiły i zyskają ładny, gęsty pokrój.
Rodzaje herbat

10 rodzajów herbaty - jakie możemy mieć z nich korzyści

Herbata
Nie ma nic bardziej relaksującego niż zakończenie ciężkiego dnia popijaniem filiżanki herbaty. Zarówno w tradycyjnej czarnej herbacie, jak również w ziołowej, kryje się wiele właściwości zdrowotnych. Jeśli twój umysł lub ciało potrzebują ukojenia, istnieje na to odpowiednia herbata. Tak więc, przeczytaj poniższy artykuł o różnych rodzajach herbat, a na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie.
nadwaga

Zioła pomocne w walce z nadwagą

Odchudzanie
Nadmierny przyrost masy ciała i otyłość jest wielkim problemem setek ludzi. Nadwaga może być bardzo niekorzystna dla naszego zdrowia. U ludzi na nią cierpiących zdecydowanie częściej występują takie dolegliwości, jak wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i zawały, bezdech senny, niealkoholowe stłuszczenie wątroby i zwyrodnienia stawów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by z nią walczyć. Zdrowa dieta i staranie dobrany program ćwiczeń może pomóc w umiejętnym zarządzaniu swoją wagę. Proces ten można również wzmocnić przy pomocy kilku łatwo dostępnych ziół.
herbata z hibiskusa

Korzyści zdrowotne i zastosowanie herbatki hibiskusowej

Herbata
Herbata hibiskusowa dla wielu osób jest zwykłym codziennym napojem, który ma najlepszy smak z wszystkich dostępnych herbat. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy ma jakikolwiek korzystny wpływ na organizm? Korzyści zdrowotne jakie oferuje herbata hibiskusowa obejmują obniżanie wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu, jak również wiele korzyści dla układu pokarmowego, układu odpornościowego i neutralizacji stanów zapalnych.
tonik do twarzy

Domowy tonik do pielęgnacji skóry twarzy

Pielęgnacja skóry
Tonik do twarzy jest czymś, co używa większość dziewczyn przy codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi czy dekoltu zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z skórą tłustą lub trądzikową. Stosowanie toniku nie tylko sprawi, że nasza skóra będzie oczyszczona ale również pozbędziemy się wszelakich śladów makijażu. Osoby, które boją się, że tonik podrażni ich skórę mogą spać spokojnie, dzięki naturalnym składnikom tonik sprawi, że skóra będzie oczyszczona w bardzo delikatny sposób. Jeśli tylko chcesz zadbać o swoją skórę to zrezygnuj ze sztucznych toników i sprawdź, który z domowych będzie odpowiedni dla twojej wyjątkowej cery.

Zalety herbaty z hibiskusa

Herbata
Czy spodziewałeś się, że kwaśna herbata z hibiskusa może mieć dobroczynny wpływ na twoje ciało? Nie tylko skutecznie gasi pragnienie i odświeża, ale posiada również wiele medycznych zastosowań. Jej znakiem rozpoznawczym jest intensywny, czerwony kolor. Hibiskus posiada wiele zalet korzystnie wpływających na zdrowie i ciało. Występując w naturze przyjmuje postać pięknego kwiatu. Uprawia się go między innymi w Egipcie, Sudanie, Meksyku, Tajlandii i Chinach. Poniżej znajdziesz kilka zastosowań hibiskusa. Pomaga w utracie wagi Hibiskus może być częścią każdej diety odchudzającej. Zawiera on enzymy, które blokują produkcję amylazy, tym samym hamując odkładanie się cukru. Picie herbaty z hibiskusa sprawia również, że nie odkładają się węglowodany.