Tag: Usuwanie przebarwień

przebarwienia po opalaniu

Jak pozbyć się blizn po opalaniu?

Przebarwienia
Czy wciąż wylegujesz się na słońcu w nadziei na uzyskanie ładnej, zdrowej i równej opalenizny? Wiedz, że nie tylko narażasz swoją skórę na niekorzystne działanie promieni słonecznych, ale też będziesz nosiła znamiona przesiadywania na słońcu w postaci oparzeń. Występują one jeśli zbyt długo przesiadujesz na słońcu lub nie zabezpieczysz odpowiednio skóry. Możesz więc zmagać się z czerwonymi plamami, pęcherzykami, brzydkimi liniami po opalaniu lub ciemnymi plamami. Oto kilka sposobów jak radzić sobie ze znamionami po opalaniu.
piegi

Jak usunąć piegi?

Przebarwienia
Piegi powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce. Częściej występują u osób o jasnej karnacji, ale można zaobserwować je również u osób z ciemniejszą cerą. Usunięcie piegów może zająć ci trochę czasu, ale jest to możliwe. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.
stare lustro

Jak odnowić lustro?

Okna, drzwi i ściany
Lustra są doskonałym sposobem na dekorowanie wnętrz. Dzięki nim możemy wizualnie powiększyć pomieszczenie oraz sprawić, że pokój będzie jaśniejszy. Niekiedy lustra mogą mieć wartość sentymentalną. Może to być, np. pamiątka po przodkach. Tego typu lustra są zazwyczaj przebarwione, a więc wymagają odrestaurowania. Nie zawsze można doprowadzić stare lustro do stanu dawnej świetności. Jednakże w poniższym artykule znajdziesz sposoby, które mogą pomóc tobie w jego odnawianiu.
Młoda dziewczyna

Jak usunąć przebarwienia po trądziku?

Cera młodzieńcza

Ciemne przebarwienia na skórze spowodowane są przez trądzik, który został albo rozdrapany, albo ciężko się goił. Przebarwienia takie mogą powodować brak pewności siebie i stale przypominać o walce z trądzikiem. Jeśli myślisz o usunięciu tych przebarwień i blizn za pomocą mocnych środków leczniczych lub przez zabiegi dermatologiczne, spróbuj najpierw naturalnych rozwiązań, które przedstawiamy poniżej.

piegi

Jak pozbyć się piegów?

Przebarwienia
Podczas lata coraz częściej wystawiamy nasze ciało na słońce, konsekwencją może być pojawienie się niewielkich brązowych plamek, czyli tzw. piegów. Skłonność do powstawania piegów mają w szczególności osoby o jasnej karnacji i rudych włosach. Oczywiście piegi dodają uroku kobietom. Niestety, dla wielu stanowią często problem, z którym nie mogą sobie poradzić. Naturalnie najlepszym sposobem na piegi jest po prostu polubienie ich. Jednak w momencie braku akceptacji można pomóc sobie, by poczuć się lepiej. Poniżej przedstawiamy kilka porad jak walczyć z piegami.
Piegi

Jak wybielić piegi?

Przebarwienia
Wiele dziewczyn nie docenia piękna swoich piegów i chce się ich za wszelką cenę pozbyć. Zanim to zrobisz wiedz, że dzięki nim jesteś inna i wyjątkowa. Jeśli jednak tak nie uważasz i nadal chcesz się ich pozbyć to zapoznaj się z poniższymi, naturalnymi sposobami ich usuwania zanim wydasz majątek na drogie kremy i preparaty.
Usuwanie pieprzyków

Jak pozbyć się pieprzyków za pomocą olejku oregano?

Medycyna Naturalna
Pieprzyki są skupiskami komórek barwnikowych, które mają zazwyczaj postać małych, brązowych plamek, ale występują również w innych kolorach, w tym w czerwonym. Na ogół nie są one niebezpieczne, jednak część z nich może mieć komórki rakowe. Wszystkie pieprzyki powinny być zatem na bieżąco kontrolowane przez lekarza. Istnieje jednak stara metoda niekonwencjonalnego usuwania pieprzyków, w tym tych niebezpiecznych za pomocą olejku oregano*. Stosowanie tego olejku pomaga również w pozbyciu się przebarwień oraz brodawek.