Tag: Korek w uchu

ucho

Jak pozbyć się woskowiny z ucha?

Inne Choroby
Możesz z powodzeniem pozbyć się woskowiny z ucha w domu. Sposób jest bardzo skuteczny i prawie nic nie kosztuje. Wystarczy, że zaopatrzysz się w wodę utlenioną. Poniżej znajdziesz instrukcję jak usunąć woskowinę z ucha.


Podobne porady

zatkane uszy

Jak odetkać ucho zatkane woskowiną?

Uszy i Słyszenie
Uszy zatkane woskowiną ograniczają nasz słuch, dlatego warto poddać się ich płukaniu. Niestety czasami nie mamy czasu wybrać się z tym problemem do laryngologa. Obecnie w aptekach możemy znaleźć preparaty, które umożliwią nam samodzielne wykonanie tego zabiegu. Zaproponowany przeze mnie sposób pozwoli wam szybko i bezboleśnie pozbyć się problemu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w usunięciu nadmiaru woskowiny z uszu.
zatkane ucho

Jak odetkać ucho?

Inne Choroby
Zatkane ucho może być bardzo dużym kłopotem. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne, m.in.: przeziębienie, alergia, zapalenie migdałków, ból gardła, odra, zakażenie wirusowe lub bakteryjne, zapalenie zatok, pęknięcie błony bębenkowej i wysokie ciśnienie krwi. Chociaż zdarzają się przypadki, gdy zatkane ucho może okazać się poważniejszym problemem medycznym, w większości sytuacji wystarczą jednak domowe sposoby. Poniżej zajdziesz wskazówki jak i czym najlepiej odetkać zatkane ucho.
zatkane ucho

Jak odetkać ucho zatkane wodą?

Uszy i Słyszenie
Jeśli lubisz pływać w basenach, jeziorach czy morzu, z pewnością kiedyś zdarzyło się, że miałaś zatkane ucho. Nawet podczas kąpieli czy prysznica może zdarzyć się, że woda dostanie się do ucha powodując pewien dyskomfort. Nie musisz już czekać, aż woda samoczynnie wypłynie z ucha. Istnieje kilka prostych sposobów na jej usunięcie. Żeby je poznać, przeczytaj poniższe wskazówki.
ból ucha

Jak zapobiegać bólom uszu?

Choroby
Ból ucha to dość często spotykana dolegliwość. Jego przyczyny mogą być bardzo różne. Począwszy od zmiany ciśnienia skończywszy na różnego rodzaju stanach zapalnych. Tego typu bóle często dotykają dzieci. Warto więc dowiedzieć się co robić, gdy dopadnie nas (bądź nasze dziecko) ból ucha. Jak wiadomo, zaburzenia związane z narządem słuchu mogą wpływać na nas niekorzystnie, min. mogą powodować zawroty głowy, nudności czy też wymioty. Warto zatem zadbać o odpowiedni stan naszych uszu oraz podejmować profilaktyczne działania, które zabezpieczą nas przed różnego rodzaju bólami. Narząd słuchu pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, min. dzięki niemu nasze ciało może utrzymać równowagę. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak dbać o narząd słuchu oraz co robić, gdy dopadnie nas ból uszu.
czyszczenie uszu

Jak zrobić płyn do rozpuszczania woskowiny?

Medycyna Naturalna
Wiele ludzi błędnie myśli, że wosk w uszach to zło konieczne. Niektórzy twierdzą iż jest obrzydliwy i usuwają go za każdym razem po kąpieli. Wosk wydaje się bezużyteczny, jednak odgrywa on ważną rolę zachowując nasze uszy w zdrowiu. Woskowina jest wytwarzana w kanale słuchowym, by chronić ucho wewnętrzne przed infekcjami, brudem, kurzem i drobnoustrojami. Jednak narastając może blokować ucho i osłabiać słuch. Dowiedz się jak przygotować płyn, którym rozpuścisz woskowinę.
woskowina uszna

Jak w domowy sposób usunąć woskowinę uszną?

Nos i uszy
Woskowina – naturalna ochrona uszu. Woskowina, (czyli wosk uszny) jest wytwarzana przez gruczoły łojowe i apokrynowe gruczoły potowe umiejscowione w jednej trzeciej długości wewnętrznego przewodu słuchowego. Sebum składające się z kwasów tłuszczowych i potu tworzy woskowinę. Woskowina przemieszcza się z miejsca, w którym powstaje w kierunku ucha zewnętrznego, gdzie wydostaje się na zewnątrz. Takie przemieszczanie się wosku usznego oczyszcza przewód słuchowy ze starych komórek skóry, szczątków mieszków włosowych, zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska zewnętrznego, itp. W dalszej części artykułu dowiesz się jakie są objawy zatkanego przewodu słuchowego i jak rozpuścić woskowinę.
czyszczenie uszu

Bezpieczne sposoby usuwania woskowiny z uszu

Uszy i Słyszenie
Woskowina w uszach oprócz tego, że jest niechcianym obiektem, działa jako naturalny środek czyszczący uszy. Nasz organizm posiada własne mechanizmy, aby usunąć nadmiar woskowiny. Ruchy szczęki, żucie pokarmów i mówienie w naturalny sposób masują przewody słuchowe i powodują przesuwanie się woskowiny w przewodzie słuchowym. Naturalny mechanizm naszego organizmu do oczyszczania uszu nie jest doskonały. Czasami mogą przytrafić się problemy spowodowane nadmierną ilością woskowiny, które objawiają się bólem ucha, zaburzeniami słuchu, uczuciem niedrożności ucha, odczuciem dzwonienia w uchu (szumy uszne), a nawet zawrotami głowy. Dlatego dowiedz się, jak usunąć woskowinę naturalnie.