Tag: Wizyta u onkologa

onkolog

Jak przygotować się do wizyty u onkologa?

Leczenie Raka
Jeśli mamy jakiekolwiek dolegliwości budzące nasz niepokój i podejrzenie nowotworu, bo np. ktoś w rodzinie już chorował, nie czekajmy, tylko jak najszybciej skonsultujmy się z onkologiem. Nie potrzebujemy skierowania. Do tego specjalisty możemy zapisać się na bezpłatną wizytę w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Wizytę u onkologa może zasugerować nam inny specjalista. Od 1 stycznia 2015 roku możemy zostać skierowani przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w ramach tzw. pakietu onkologicznego, gdy wstępne badania sugerują możliwość nowotworu. W jakikolwiek sposób trafimy do onkologa, ta wizyta na pewno będzie jedną z najważniejszych w naszym życiu. Dlatego warto w pełni ją wykorzystać, dobrze się do niej przygotować.


Podobne porady

wizyta u ginekologa

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Przychodnie
Pierwsza wizyta u ginekologa to duże przeżycie dla każdej kobiety, ale nie musi być ono straszne ani traumatyczne. Jeżeli odpowiednio przygotujesz się do tej wizyty, będzie ona dla ciebie bardzo prostym i łatwym zadaniem. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci się przygotować na pierwszą wizytę u ginekologa.
święta u teściów

Jak zachować się podczas świątecznej wizyty u teściów?

Savoir vivre
Nadchodzą święta. I w tym roku czeka cię świąteczna wizyta u teściów, choć wolelibyście spędzić wieczór siedząc na kanapie z drinkiem w ręku, oglądając filmy na DVD. Wizyty u teściów mogą być bardzo stresujące, zastanawiasz się więc jak się ubrać i jak się zachować. W tym roku skorzystaj z poniższych porad, aby móc rzeczywiście odpocząć i cieszyć się cała uroczystością.
ból zęba

Jak złagodzić ból zęba do czasu wizyty u dentysty?

Bóle Zębów
Chyba nikomu nie trzeba powtarzać, jak ważna jest higiena. Poza codziennym prysznicem obowiązkowo powinniśmy myć zęby minimum dwa razy dziennie. Ideałem byłoby szczotkowanie ich po każdym posiłku. To gwarantuje nam utrzymanie ich w dobrej kondycji i zdrowiu. Czasem jednak nasze zęby dają o sobie znać w postaci uporczywego bólu. Ból zębów świadczy zazwyczaj o próchnicy. Możliwe też, że przy towarzyszącym bólu szczęki lub dziąseł mamy do czynienia z zapaleniem dziąseł lub innymi zmianami chorobowymi. Istnieją różne przyczyny bólu zębów. Czasem zdarza się tak, że nasz dentysta nie może nas przyjąć od razu. Co robić w takich momentach? Zamiast łykać masę przeciwbólowych środków wystarczy zastosować kilka sprawdzonych sposobów.
Dziecko u lekarza.

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza?

Dziecko a Zdrowie
Wizyta u lekarza dla małego dziecka może być bardzo stresująca, przecież nawet dorośli boją się niektórych specjalistów. Warto odpowiednio wcześniej przygotować naszego malucha na wizytę u doktora, ponieważ jeśli zabierzemy dziecko bez uprzedzenia od razu do gabinetu, może zacząć histeryzować i nie dopuści do żadnych badań. W jaki sposób należy przygotować dziecko do wizyty u lekarza? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów.
dziecko u dentysty

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Dziecko a Zdrowie
Zastanawiasz się kiedy umówić się ze swoim dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy już jest na to odpowiednia pora. Z porady tej dowiesz się również jak przygotować je do wizyty, by nie była ona dla niego traumatycznym przeżyciem.
czesanie psa

Jak przygotować psa do pierwszej wizyty u fryzjera?

Hodowla Psów
Wizyty psów w salonach piękności są coraz bardziej popularne. Jeśli również chcesz zabrać swojego pupila do psiego fryzjera - koniecznie przeczytaj jak przygotować go do tej wizyty!
nocleg u znajomych

Jak zachować się podczas dłuższej wizyty u znajomych?

Dobre maniery
Sezon wiosenno-letni obfituje w krótsze i dłuższe wyprawy. Często jest tak, że zamiast rezerwowania pokoju w hotelu korzystamy z gościnności mieszkających na miejscu członków dalszej rodziny czy znajomych. A może to oni zapraszają nas do siebie na wakacje. Czy na pewno wiesz, jak się zachowywać podczas takiego pobytu, a czego unikać? Jeśli wkrótce czeka cię dłuższa wizyta u znajomych, przeczytaj artykuł, by wystrzec się faux pas. Nie chcesz przecież, by po dwóch dniach twoi przyjaciele pożałowali swojej gościnności.