Tag: Leczenie raka

mammografia

Zielona karta onkologiczna - do czego uprawnia?

Leczenie Raka
Od 1 stycznia 2015 roku wszedł w życie tzw. pakiet onkologiczny. Dzięki niemu pacjent będzie miał szybszy dostęp do terapii antyrakowej. Zmiany mają zapewniać chorym kompleksową opiekę medyczną od badań diagnostycznych do zakończenia leczenia. Pakiet ten obejmuje jednak tylko pacjentów ze zdiagnozowanymi nowotworami złośliwymi. Łagodne zmiany nowotworowe nie będą leczone w tym trybie. Do czego uprawnia zielona karta onkologiczna? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
radioterapia

Jak zapobiegać skutkom ubocznym radioterapii?

Radioterapia
Większość osób cierpiących na raka poddawana jest radioterapii. Nie jest to samodzielna metoda leczenia chorób nowotworowych, najczęściej połączona jest z chemioterapią, a jej zadaniem jest rozbicie komórek nowotworowych i trwale ich wyeliminowanie z organizmu. Co prawda promieniowanie wytwarzane podczas radioterapii znacznie szybciej uszkadza komórki nowotworowe, niż zdrowe komórki w niezainfekowanych tkankach, to jednak musimy się liczyć z uszkodzeniami po obu stronach.
metoda szewczenki

Jak leczyć raka metodą Szewczenki?

Inny Rak
Metoda Szewczenki jest stosowana do leczenia wielu nieuleczalnych chorób. Rak, mięsak, marskość wątroby, zapalenie wątroby, trzustki, nerek, wrzody, cukrzyca, nadciśnienie, zapalenie stawów, astma i wiele innych. Sposób ten opiera się tylko o dwa składniki: wódkę i olej. Połączenie tych dwóch składników przynosi pozytywne wyniki w leczeniu. Wzmacnia układ odpornościowy i przywraca chęć życia. Przeczytaj artykuł, aby poznać metodę leczenia Mikołaja Szewczenki.
olejki eteryczne

Prawda o raku i olejkach eterycznych

Leczenie Raka
Mieszkańcowi Long Beach postawiono diagnozę: rak. Guz był nieoperacyjny i lekarze powiedzieli mu, że zostało mu pół roku życia. Jednak człowiek ten nie stracił nadziei i zaczął szukać alternatywnych terapii. Zaczął smarować miejsce, w którym był guz, olejkiem z kadzidłowca (olibanum) i po pewnym czasie guz zmniejszył się. Dzięki temu mężczyzna mógł poddać się operacji. Obecnie pacjent ten jest zdrowy i ma się dobrze. Pora, by inni ludzie dowiedzieli się prawdy o olejkach eterycznych. Chociaż stosowane są od czasów starożytnych, współczesna nauka udowadnia, że olejki eteryczne nie tylko wykazują korzystne działanie dla naszego ogólnie pojętego zdrowia i samopoczucia. Mogą nawet hamować rozwój komórek rakowych.
leczenie raka

5 alternatywnych metod leczenia raka

Leczenie Raka
Wiele osób kwestionuje słuszność i skuteczność zastosowania chemio czy radioterapii oraz konwencjonalnych metod leczenia nowotworów. Coraz więcej osób chorych na raka szuka alternatywnych sposobów leczenia. Zebraliśmy 5 najbardziej znanych terapii leczenia nowotworów. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczność kilku z nich, nie została potwierdzona naukowo. Zanim więc zdecydujemy się na wypróbowanie którejś z tych metod, warto poradzić się lekarza.

Korzyści zdrowotne i zastosowanie medyczne wiśni

Owoce
Owoc wiśni jest pełen istotnych składników odżywczych, antyutleniaczy i witaminy C. Ten malutki owoc chroni przed rakiem, zwalcza zapalenia, poprawia funkcjonowanie serca i dostarcza wielu innych korzyści ludzkiemu organizmowi.

Cudowny owoc

Wiśnia jest znana człowiekowi od starożytności. Była jednym z ulubionych owoców Persów, Rzymian i mieszkańców Wielkiej Brytanii. W późniejszych wiekach rozprzestrzeniła się praktycznie na cały świat. Ze względu na ilość składników odżywczych, wiśnia jest nazywana cudownym owocem. Zawiera ona niemal wszystkie substancje potrzebne człowiekowi do pozostawania w zdrowiu.

Doskonały probiotyk z kurkumy i sody

Leczenie Raka
Korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania kurkumy są znane od bardzo dawna. W rzeczywistości składnik czynny kurkumy czyli kurkumina jest częścią współczesnych leków do leczenia między innymi nowotworów skóry, raka piersi, raka żołądka i raka jelita grubego. Jej właściwości przeciwzapalne są uważane za jedną z najwspanialszych cech charakterystycznych. Niestety istnieją pewne granice, jeśli chodzi o spożycie kurkumy, ponieważ jest ona ciężka do przetwarzania oraz wchłaniania dla przewodu pokarmowego, dlatego ważne jest, by zachować umiar. Naukowcy doszli do wniosku, że najlepsza do spożycia to kurkuma po procesie fermentacji. Badania laboratoryjne wykazały, że biodostępność przyprawy stanowczo wzrosła po fermentacji. Zwiększył się poziom przeciwutleniaczy w osoczu oraz stała się łatwiejsza do przyswojenia.

Buraki zmniejszają ryzyko powstania nowotworu

Leczenie Raka
Buraki należą do tej samej rodziny co szpinak. Obie te rośliny - z punktu widzenia korzyści zdrowotnych - posiadają wiele zalet. Charakteryzują się zawartością składników, które działają odżywczo na układ nerwowy. Buraki zawierają betalain, który ciężko znaleźć w pożywieniu. Istnieją dwie jego formy: betanina i vulgaxanthin, które mają zdolność leczenia stanów zapalnych, wykazują działanie detoksykacyjne oraz wspierają procesy antyoksydacyjne. Burak prawdopodobnie wywodzi się z Afryki Północnej. Co ciekawe przez starożytnych rzymian został uznany za afrodyzjak.

Buraki są źródłem boru

Buraki są doskonałym źródłem boru, który jest pierwiastkiem wchodzącym w korelację z hormonami żeńskimi i wspomagają je podczas menopauzy. W średniowieczu stosowane były jako lek na choroby krwi oraz schorzenia trawienne. Praktyka potwierdza, że faktycznie były skuteczne w leczeniu tych dolegliwości; pewna jest też ich wartość odżywcza. Burak był ceniony szczególnie za czasów Napoleona, kiedy to zakazał on sprowadzania trzciny cukrowej z Wielkiej Brytanii, a jako podstawowe źródło pozyskiwania cukru ustanowił buraki.

Pestki z winogron i ich cudowne właściwości

Owoce

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogocenne działanie mają pestki z winogron. Okazuje się, że są one bogate w substancje, które są w stanie niszczyć komórki nowotworowe w organizmie. Tak wysokiej dawki silnych związków antyrakowych nie ma żaden inny owoc na świecie. Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców, potwierdza, że ekstrakt z nasion winogron jest o wiele bardziej skuteczny niż standardowe leczenie, oparte głównie na chemioterapii, która ma za zadanie zabijać komórki nowotworowe.

 

 

Dziesięć zdrowotnych właściwości oliwek

Leczenie Raka
Czy wiesz, że najstarsze drzewa w historii, czyli drzewa oliwne, uważane są za powiązane z największą ilości symboli? W pewnym momencie sądzono, że są one odpowiedzialne za pojawianie się jedzenia oraz bogactw w wielu starożytnych cywilizacjach. Niektórzy twierdzą, że imperia, takie jak Grecja czy Rzym, rozwijały się z powodu obecności w nich sadów oliwnych. Dziś wiadomo, że oliwki posiadają również wiele właściwości zdrowotnych.