Tag: Skateboard

kickflip

Jak zrobić kickflipa?

Skateboard
Kickflip jest jedną z podstawowych umiejętności młodego deskorolkarza. Akrobacja ta wymaga ćwiczeń, ale wykonuje się ją stosunkowo łatwo. Polega na kopnięciu deski (po uprzednim wyskoku), aby obróciła się o 360°. Następnie deskorolkarz powinien wylądować na deskorolce i jechać dalej. Ważne jest, aby nie mylić kickflipa z heelflipem. W tym pierwszym deskorolka powinna się obracać w stronę skatera, odwrotnie niż w heelflipie. Jeśli nie umiesz mimo wszystko wykonać kickflipa, powinieneś rozejrzeć się za nowym hobby. Poważnie. Jest to to coś, co każdy skater powinien umieć.
deskorolka

Jak jeździć na deskorolce?

Inna Rekreacja
Jesteś totalnie zafascynowany niesamowitymi sztuczkami, jakie wykonują na swoich deskorolkach skaterzy?Czy zastanawiałeś się kiedyś jakby to było, gdybyś Ty też tak umiał jeździć? Na co więc czekasz! Kupuj deskorolkę, kask, odpowiednie buty i do nauki!
ollie

Jak zrobić ollie?

Inna Rekreacja
Ollie jest jedną z podstawowych figur w skateboardingu. Każdy szanujący się skater musi posiąść umiejętność wykonania ollie. Jest to jedna z pierwszych figur, których osoba początkująca musi się nauczyć. Ollie stanowi również podstawę do innych figur, a więc umiejętność jego wykonania jest niezbędna. Wymaga on ćwiczeń, ale jest stosunkowo prosty do zrobienia.
jazda na deskorolce

Jak skręcać na deskorolce?

Inna Rekreacja
Skręcanie wydaje się być jedną z trudniejszych rzeczy, jeśli chodzi o jazdę na deskorolce – nie wspominając oczywiście o akrobacjach. Nie jest jednak to aż tak mozolnie trudne jakby się mogło wydawać, a nawet całkiem proste. Wystarczy mieć kontrolę nad balansem ciała i wiedzieć co i jak.