Tag: Zły cholesterol

skutki miażdżycy

Jak naturalnie leczyć miażdżycę?

Choroby Układu Krążenia
Poszukujesz naturalnych metod i środków leczenia miażdżycy? Przeczytaj poniższy artykuł. Miażdżyca to nazwa choroby, która polega na odkładaniu się tłuszczu w tętnicach. Może to prowadzić do zablokowania naczyń krwionośnych, a nie leczona miażdżyca może być bardzo niebezpieczna. Leczenie miażdżycy nie ogranicza się tylko do metod i leków konwencjonalnych. Na szczęście istnieją także naturalne sposoby leczenia tej przypadłości, co oznacza, że sam możesz przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem. Nie musisz już wprowadzać do swojego organizmu niepożądanych substancji chemicznych i toksyn, które mogą prowadzić do wystąpienia skutków ubocznych i innych powikłań.
cholesterol

Jak obniżyć poziom cholesterolu?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Zbyt wysoki poziom cholesterolu to problem wielu ludzi. Można powiedzieć, że problemy z cholesterolem stają się chorobą cywilizacyjną. Cholesterol to substancja występująca w tkankach naszego organizmu oraz w osoczu krwi. Wyróżniamy dwa typy cholesterolu: dobry i zły. Ten pierwszy, czyli HDL, przeciwdziała miażdżycy. Nasz organizm nie mógłby bez niego funkcjonować. Natomiast ten drugi, czyli LDL, determinuje powstawanie miażdżycy. Dlatego tak ważna jest min. zróżnicowana dieta, która utrzyma cholesterol na właściwym poziomie. Niewłaściwy poziom cholesterolu może powodować róże przykre konsekwencje. W tym artykule znajdziesz informacje jak im przeciwdziałać.
Domowy preparat.

Domowy preparat obniżający wagę i zły cholesterol

Odchudzanie
Stracić zdrowie jest łatwo, trudniej je potem odzyskać. Na szczęście rozwiązanie jednego z najczęściej występujących problemów, jakim jest podwyższony cholesterol, znajduje się tuż w zasięgu ręki. Napój przygotowany według poniższego przepisu jest bardzo prosty w wykonaniu. Nie wymaga skomplikowanych ani kosztowych składników, a regularnie stosowany pozwala nie tylko przywrócić prawidłowy poziom cholesterolu, ale również spalić tłuszcz i zrzucić zbędne kilogramy. Zobacz, jak zrobić ten domowy preparat i poznaj leczniczą moc zawartych w nim składników.
dobry i zły cholesterol

Dobry i zły cholesterol - czym się różnią?

Cholesterol
Dwóch na trzech dorosłych ma podwyższony poziom cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu wpływa na pracę serca i naczyń krwionośnych, a przede wszystkim zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Wysoki poziom cholesterolu powoduje powstawanie złogów tłuszczowych, które odkładają się na wewnętrznych ściankach naczyń krwionośnych, powodując ich zatory.