Tag: Nawłoć skutki uboczne

herbatka ziołowa

Jakie mogą być skutki uboczne stosowania ziół?

Medycyna Naturalna
Polacy są w czołówce, jeśli chodzi o spożywanie leków pochodzenia roślinnego. Wielu z nas wydaje się, że skoro są naturalne, nie mogą zaszkodzić i ich zażywania nie konsultujemy z lekarzem. Nic bardziej mylnego. Najbardziej niebezpieczne jest łączenie ziół z lekami. Mogą mieć wpływ na ich działanie, wzmocnić je lub osłabić przyjmowaną dawkę. Nie można też brać ich zbyt długo. Specjaliści zalecają, by po pół roku picia naparów zrobić co najmniej trzy miesiące przerwy. Jakie mogą być skutki uboczne stosowania poszczególnych ziół? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części porady.
Nawłoć właściwości lecznicze

Jak stosować nawłoć w celach leczniczych?

Ziołolecznictwo
Nawłoć jest zalecana do leczenia infekcji i zapaleń, zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych oraz pomaga przy ich usuwaniu. Może obniżyć poziom cholesterolu i zapobiega miażdżycy, jest skutecznym lekarstwem na zapalenie górnych dróg oddechowych i zatorów, nieżytu nosa, sezonowych alergii, zapalenia zatok, przeziębienia i grypy. Maść z oleju i nawłoci jest tradycyjnym lekarstwem na bóle i stanowi wspaniały dodatek do jakiegokolwiek leczenia zapalenia stawów, działa uśmierzająco na ból.
nawłoć napar

Jak zrobić napar z nawłoci?

Choroby Układu Moczowego
Żółte ziele, które występuje na polach i łąkach dość powszechnie, nie tylko ładnie wygląda w wazonie a posiada także właściwości lecznicze. Rośnie wszędzie w Polsce i jest częstym składnikiem ziołowych herbat. Napar z nawłoci posiada właściwości antybakteryjne, wzmacnia organizm oraz pomaga w alergiach. Najbardziej znany jest z własności moczopędnych oraz jako płukanka na stany zapalne gardła. Będąc na spacerze zerwij parę gałązek do domowej apteczki.

Nawłoć pospolita: Naturalne remedium na schorzenia nerek, dobrze działa na jelita

Przyprawy
Nie bez przyczyny nawłoć pospolita - zwana popularnie polską mimozą, złotą dziewicą lub złotą rózgą - zyskała szerokie uznanie w medycynie naturalnej. Sporządzane na jej bazie napary, odwary i nalewki są uznawane za remedium na rozmaite schorzenia nerek i dolegliwości trawienne czy nieżyty żołądka i jelit. Doskonale sprawdzają się także w roli diuretyków, środków przeciwzapalnych czy dezynfekujących, jak i łagodzących objawy łojotokowego zapalenia skóry, trądziku młodzieńczego, zapalenia mieszków włosowych i trądziku różowatego. Nadmienić też warto, że nawłoć pospolita perfekcyjnie wzmacnia nasze serce i naczynia krwionośne. W czym jeszcze nam pomoże? O tym możecie przeczytać poniżej.

Jak wykorzystać nawłoć? Przepisy na napar, nalewkę i syrop

Ziołolecznictwo
Nawłoć jest rośliną, którą często można spotkać na polanach i łąkach. Jej intensywnie żółte kwiatostany szczelnie pokrywają przestrzeń i są widoczne z daleka. Nawłoć posiada walory dekoracyjne, ale bardzo często wykorzystywana jest także w medycynie ludowej. Sporządzone z niej napary, nalewki czy syropy rewelacyjnie działają na wiele układów organizmu. Regulują pracę żołądka i jelit, przynoszą ulgę w schorzeniach układu moczowego oraz są przydatne w leczeniu licznych dolegliwości skórnych. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej ciekawej roślinie? Jak odróżnić nawłoć pospolitą od nawłoci kanadyjskiej? Odpowiedzi można znaleźć poniżej.