Tag: Kłótnie

kłótnia małżeńska

Jak się kłócić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Umiejętność krzyczenia, wrzeszczenia, wyzywania się i przeklinania nie odzwierciedla umiejętności kłócenia się. Kłótni nie zwycięża ten, który ma ostanie słowo, czy ten, który doprowadzi drugą osobę do łez. Jednym z niemiłych faktów dotyczących ludzkiej natury jest wpadanie od czasu do czasu w złość i chęć odegrania się, jeśli czujemy się pokrzywdzeni. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak się kłócić w sposób kulturalny i na poziomie.
konflikt

Jak unikać konfliktów?

Kryzysy Małżeńskie
Konflikty w relacjach z małżonkiem, rodziną, współpracownikami czy przyjaciółmi mogą wpływać na twój rozwój osobisty, sukces i samopoczucie. Jeśli jakość relacji z innymi ma dla ciebie znaczenie, zaangażuj się i postaraj się, by były one udane. Oto, co pomoże ci taki stan osiągnąć:
reakcja na trudnego człowieka

Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi?

Savoir vivre
Każdy z nas napotyka na swojej drodze trudnych ludzi. Musimy się z nimi użerać w szkole, na studiach, w pracy. Nawet w domu często padamy ofiarami ataków rozgrymaszonych nastolatek, czy osób starszych. To, jak poradzić sobie z każdym z tych ludzi, zależy w znacznej mierze od sytuacji. Jest jednak kilka rzeczy, które znacznie ułatwią ci kontakty z trudnymi ludźmi. Oto one.
kłótnia

Jak zapanować nad nerwami w czasie kłótni?

Stres
Nie jesteśmy niestety rozpieszczani przez los na każdym kroku. Często zdarza nam się popadać w konflikty, zarówno w pracy, jak i w domu. Gdy mamy słabe nerwy, albo i chociaż gorszy dzień, zdarza nam się nie wytrzymać kłótni i naprawdę się zdenerwować. Czujemy, że powoli tracimy panowanie nad sobą, a to zazwyczaj kończy się wykrzyczeniem słów,których tak naprawdę nie chcieliśmy powiedzieć lub w skrajnych przypadkach rękoczynami. Jak możemy poradzić sobie w momentach załamania i opanować emocje?
godzenie się

Jak się godzić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Kłótnie zdarzają się każdemu. Zwłaszcza te z bliskimi (rodziną, partnerem) mogą nas wyjątkowo zaboleć, ale nic na to nie poradzimy, gdy ludzie żyją blisko siebie, musi od czasu do czasu dochodzić do nieporozumień. Ważne, aby umieć się później pogodzić. Ludzie różnie reagują na napływ emocji podczas kłótni, jedni zamykają się w sobie i zaczynają milczeć niczym głaz, inni natomiast sami nakręcają własną złość, potrafią rzucać, krzyczeć, trzaskać, a później bardzo się dręczyć wyrzutami sumienia z powodu takiego wybuchu złości.
kłótnia

Jak radzić sobie z trudnymi ludźmi?

Problemy i Kłótnie
Nie zawsze obracamy się w towarzystwie ludzi, których lubimy i z którymi przyjemnie nam się rozmawia. Jest wiele typów osobowości na świecie. Każdy człowiek jest inny, inaczej reaguje, wypowiada się, czy odbiera pewne kwestie. Wszystko to zależy od temperamentu, wychowania czy wartości, którymi się kieruje. Jednakże są pewne osoby, które nas irytują, bądź sprawiają, że w ich towarzystwie czujemy się nieswojo. Czasami może to być przytłaczające, czasami możemy mieć wrażenie, że ktoś jest zbyt zarozumiały, bądź działa na nas przygnębiająco, dołująco. W tym artykule znajdziesz informacje, jak powinieneś zachować się wśród takich ludzi.
Kłótnia

Jak uniknąć kłótni?

Poradnie Małżeńskie

Argumenty do kłótni mogą znaleźć się zawsze i w każdej sytuacji. Zazwyczaj największe awantury biorą się z mało istotnych powodów. Drobne sprzeczki łatwo mogą wydostać się z pod kontroli i doprowadzić do prawdziwego „trzęsienie ziemi”. Każda ze stron ma swoje argumenty i dąży do swojej racji. Przedstawiam ci kilka sposobów jak unikać kłótni.

Gniew

Jak panować nad gniewem?

Stres
Gniew to uczucie będące reakcją na działanie interpretowane jako skierowane przeciwko naszej osobie. Poprzez uczucie gniewu obraz naszej rzeczywistości jest zniekształcany. W ostatnich latach psychologowie zaczęli badać to uczucie. Opracowali oni metodę zarządzania gniewem tzw. anger management. Byli oni zmuszeni do tego ze względu na fakt, że żołnierze wracający z Iraku cierpieli na różnego rodzaju problemy psychiczne, min. PTSD czyli syndrom stresu pourazowego, depresje, myśli samobójcze. Od tego momentu zaczęto propagować tezę, że każdy żołnierz przed wyjazdem na wojnę powinien odbyć odpowiednie szkolenia i warsztaty psychologiczne aby wzmocnić psychikę i umiejętność radzenia sobie z emocjami. W tym artykule znajdziesz wskazówki na czym polega zarządzanie gniewem.
kłótnia małżeńska

Jak się mądrze kłócić?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Jak zwykle, zaczęło się od drobiazgu, ktoś czegoś nie zrobił, ktoś coś źle zrozumiał – od słowa do słowa rozpętała się awantura. W ogniu walki zupełnie zapomnieliście o istocie sporu. Nagle ważniejsze okazało się, kto co powiedział. Teraz ty płaczesz, on siedzi obrażony. „Jeśli go przeproszę, przegram!” – myślisz. No i jest pat.