Tag: Czyszczenie lodówki

lodówka

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

Środki czyszczące
Każdy, kto na jakiś czas wyłączył lodówkę, wie, że rzadko kiedy da się uniknąć nieprzyjemnego zapachu przed jej ponownym włączeniem. Czasami zapach ten pochodzi od zepsutego jedzenia, może powstać na skutek chwilowej awarii zasilania lub pleśni, która zaatakowała lodówkę. Zapach ten jest trudny do usunięcia, ale istnieją stare, wypróbowane sposoby, które pomogą ci się go pozbyć.
Czyszczenie lodówki

Jak wyczyścić lodówkę?

Lodówki
Dzieci wciąż zaprzątają twoją uwagę, mąż woła: „Co na obiad?”, otwierasz lodówkę i znów stajesz twarzą w twarz z nieprzyjemnym zapachem. Kiedy ten kurczak zdążył się rozmrozić? Trzy dni temu? W zeszłym tygodniu? Czy wiesz, że jeśli nie czyścisz regularnie swojej lodówki, możesz nabawić się zatrucia? W takim razie jak często i w jaki sposób powinnaś ją czyścić? Zdaniem ekspertów powinnaś to robić raz na miesiąc, bardzo dokładnie. Postępuj zgodnie z poniższymi zasadami, aby krok po kroku nadać lodówce czysty wygląd i uchronić rodzinę przed zatruciem pokarmowym.
sprzątanie kuchni

Jak sprzątać kuchnię?

Środki czyszczące
Wiosna za pasem, pora pomyśleć o wiosennych porządkach. Otworzyć okna, przewietrzyć mieszkanie, wpuścić świeże, wiosenne, niesamowicie pachnące powietrze. Warto też posprzątać mieszkanie, a zacząć możesz od kuchni. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na szybkie i efektywne posprzątanie kuchni, również bez użycia chemii.
Czego nie trzeba trzymać w lodówce

15 produktów, których nie musisz przechowywać w lodówce

Przechowywanie
Być może zauważyliście, że oferowane w sklepach lodówki z każdym rokiem robią się coraz większe. W pewnym momencie zrobiliśmy nagłe przejście z urządzeń o racjonalnej wielkości do potworów, które potrafią pomieścić w sobie żywność dla połowy armii. Niezależnie od powodów tej zmiany - będącej bez wątpienia mieszanką mody i naszej skłonności do gigantycznych zakupów - aby utrzymać pracę tak wielkich lodówek zużywamy bardzo dużo energii. Szukasz sposobów na "odchudzenie" swojej lodówki lub po prostu zmniejszenie obciążenia na jej półkach? Istnieje wiele produktów, które naprawdę nie muszą stale pozostawać w chłodzie. Chociaż bezpieczeństwo żywności powinno być przedmiotem naszego zainteresowania, to nie wszystkie produkty muszą stale przebywać w lodówce. Dla niektórych jest nawet lepiej, jeżeli pozostawi się je w temperaturze pokojowej. Biorąc to wszystko pod uwagę, przygotowaliśmy dla was krótką listę pokarmów, które często wkładamy do lodówki, chociaż wcale nie musimy.
sprzątanie łazienki

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Środki czyszczące
Mnóstwo rzeczy, które znajdują się w lodówce, może powodować nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak często, jeśli nie przykrywamy odpowiednio potraw i nie zabezpieczamy. Może się też zdarzyć tak, że jakiś produkt ukradkiem zepsuje się powiadamiając o tym swoim zapachem, który rozprzestrzenia się na całą lodówkę. Co zatem zrobić, żeby pozbyć się przykrego zapachu z lodówki? Wystarczy skorzystać z opisanych poniżej sposobów.
brzydki zapach z lodówki

5 sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki

Lodówki
Nawet jeśli często myjemy lodówkę i dbamy, by nie przechowywać w niej nieświeżych produktów, jej zapach niekiedy jest nieprzyjemny. Istnieje jednak wiele różnych sposobów, zarówno zapobiegawczych, jak i rozwiązujących już istniejący problem. To, który sposób wybierzemy, zależy tylko od tego, co akurat mamy w naszej kuchni, gdyż metody te są niezwykle proste i tanie, a ponadto, potrzebne produkty zwykle i tak mamy w domu. Oto kilka sposobów na to, by lodówka była czysta i pachnąca:
brudne przedmioty

6 przedmiotów, które zazwyczaj nie są czyste, choć powinny

Narzędzia czyszczące
Wydaje ci się, że twój dom lśni czystością? Pomimo, że regularnie sprzątamy, zmywamy i odkurzamy istnieją przedmioty, które tylko pozornie są czyste. Sprawdź naszą listę.
sprzątanie kuchni

Naturalne sposoby, dzięki którym posprzątasz kuchnię

Sprzątanie kuchni
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Przygotowujemy i zjadamy w niej posiłki, a więc konieczne jest zachowanie w niej szczególnej czystości. Warto zwrócić uwagę na to, jakich środków czystości używamy do sprzątania całego domu, jednak w szczególności kuchni. Toksyny obecne w chemicznych środkach z łatwością dostają się do naszych posiłków, a przez to do naszego organizmu. W ten sposób odkładają się w naszych narządach i powodują choroby i alergie. Zamień więc chemiczne środki czystości na naturalne substancje, które zadziałają równie dobrze, a są o wiele bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Poznaj najskuteczniejsze metody sprzątania kuchni naturalnymi sposobami.
naturalne metody sprzątania domu

Doskonałe sposoby na naturalne sprzątanie domu

Środki czyszczące
Jak szybko i skutecznie wyczyścić kuchnię bez używania środków chemicznych? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Przy użyciu produktów, które zwykle mamy w domu pod ręką można sprawić, że nasz dom będzie czysty i pachnący.
czyszczenie lodówki

Jak pozbyć się nieświeżego zapachu z lodówki?

Sprzątanie kuchni
Na pewno każdy nie raz spotkał się z tak przykrym zjawiskiem jak nieświeży zapach z lodówki. Od czego najlepiej zacząć walkę z nieświeżym zapachem? Najlepiej jest zlokalizować źródło zapachu i je po prostu usunąć. Jednak w praktyce nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Czasami zdarza się tak, że wyleje nam się odrobina mleka czy ser biały spleśnieje i już zaczyna brzydko pachnieć. Jeśli mamy z tym problem warto na początku pozbyć się nieświeżych wędlin, kiełbas, serów – szczególnie pleśniowych, zeschniętych warzyw lub starych owoców.