Tag: Dekoracje ręcznie robione

ozdobne poduszki

Jak ozdobić poszewki na poduszki?

Poduszki i Narzuty
Zakupione poduszki ozdobne potrafią być wspaniałym dodatkiem do naszego salonu. Niestety najczęściej są one dużo droższe od poduszek bez ozdób. Proponujemy więc własnoręcznie ozdobić swoje poduszki. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić w bardzo prosty sposób.
ozdobne poduszki

Jak ozdobić poduszkę?

Poduszki i Narzuty
Fantazyjnie przystrojone poduszki są drogie, nie ważne czy są małe czy duże. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ozdobiła swoje poduszki samodzielnie. Możesz zakupić skrawki jakichś materiałów w sklepie z tkaninami, jakieś cekiny czy cokolwiek tylko sobie wymyślisz i użyć wyobraźni do stworzenia pięknych poduszek bez obciążania domowego budżetu. Jak się za to zabrać? Oto kilka rad.
stroik bożonarodzeniowy

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy z doniczki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Każda z nas chce oryginalnie przystroić swój dom na święta. Najważniejszym elementem wystroju jest zazwyczaj choinka. Ale czy musi to być jedyny świąteczny akcent w twoim domu? Zdecydowanie nie! W tym artykule podpowiem jak w prosty i szybki sposób zrobić piękny stroik bożonarodzeniowy. Mam nadzieję, że ciebie również ten pomysł zachwyci.
lampiony bożonarodzeniowe

Jak zrobić lampiony bożonarodzeniowe z kieliszków?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie wiesz w jaki sposób nadać charakteru świętom? Wiadomo, że Boże Narodzenie kojarzy się z choinką i jej światełkami. Ale lampiony też są ważne. Razem z choinka tworzą niepowtarzalny nastrój. Jak zatem zrobić piękne lampiony bożonarodzeniowe? Z czym je połączyć, aby było pięknie i świątecznie? Ten artykuł pomoże Ci wykombinować kilka ciekawych kompozycji.
lampiony na Boże Narodzenie

Jak zrobić szklane lampiony na Boże Narodzenie?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Lampiony potrafią wprowadzić magiczny nastrój. A to jest coś, bez czego nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego tak ważne jest dla mnie – i myślę, że nie tylko aby takie lampiony mieć. Ale nie ma sensu ich kupować. Myślę, że każdy z nas znajdzie w swoim domu coś, co z powodzeniem można zamienić w nastrojowy lampion. Podaję poniżej kilka propozycji lampionów ze szkła.
lampion ze słoika

Jak zrobić lampion świąteczny ze słoika?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Lampiony. Potrafią one stworzyć niesamowity nastrój w domu, tak potrzebny w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Jednak, gdy chcemy zakupić taki lampion w sklepie zazwyczaj na przeszkodzie staje jego cena. I zamiast kupić takich lampionów z dziesięć kończy się na góra dwóch, o ile w ogóle kupimy jakikolwiek. Są też tanie, nie powiem, ale nie są one tak piękne jak te, które rzeczywiście nam się podobają. Jest jednak na to rozwiązanie. Możecie przecież samodzielnie zrobić piękne lampiony świąteczne. Można je zrobić z kieliszków, kryształów, ale też i ze słoików – co właśnie Wam pokażę.
świeczki - aniołki

Jak ozdobić świeczki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Chciałabyś ozdobić swoje świeczki, ale nie wiesz jak? Podobają Ci się różne już ozdobione świece, ale uważasz, że są zbyt drogie, żeby je kupić? Ale po co kupować, skoro można takie świece zrobić samemu! Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na ozdobienie zwykłych świec.
świeczka dekoracyjna

Jak ozdobić świeczkę brokatem?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Dekorowanie świec wcale nie musi być dla nas tajemnicą. Możemy to zrobić sami. Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy odrobina chęci, materiały i wiedza jak się za to zabrać. Zobaczcie jak w prosty sposób można ozdobić świeczki brokatem.
lampion z cynamonu

Jak zrobić lampion z cynamonu?

Materiały i elementy dekoracyjne
Własnoręcznie zrobiony lampion może być wspaniałym prezentem. A jeśli do tego będzie to pięknie pachnący lampion to już w ogóle super. Można taki zrobić na przykład z lasek cynamonu. Przeczytajcie poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak to zrobić.
leśne dekoracje bożonarodzeniowe

Jak zrobić leśne dekoracje bożonarodzeniowe?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Boże Narodzenie nie musi się kojarzyć z inwazją komercyjnych, kolorowych ozdób choinkowych. Jeśli jesteś miłośniczką natury, możesz wykonać przedstawiony tutaj stroik świąteczny. Jego design przełamuje rutynę, wnosząc jednocześnie dużo ciepła do wystroju twojego wnętrza. Taka dekoracja doskonale nada się do ozdobienia kominka lub półki. Ponieważ projekt jest w całości wykonany z igliwia i drewna, szczególnie ostrożnie rozmieść poszczególne jego elementy. Brak rozwagi może bowiem skutkować pożarem!