Tag: Podróż dziecka

walizki dla dzieci

Jak pomóc dziecku spakować się na kolonię?

Podróżowanie z Dzieckiem
Zawsze przychodzi ten czas kiedy trzeba pozwolić naszemu dziecku na wyjazd na kolonię. Jednym rodzicom przychodzi to łatwiej, innym trudniej, ale w końcu każdego to czeka. Trzeba sobie uświadomić też, że dziecko powinno być odpowiednio spakowane na taki wyjazd. Nie pakujmy dziecka samodzielnie, bo nie będzie tak naprawdę gdzie i co ma pochowane. Zresztą, czy nie chodzi o to, żeby nauczyć nasze dziecko samodzielności. Zamiast robić wszystko za nie, pomóżmy mu w pakowaniu.
pakowanie na kolonie

Jak spakować dziecko na kolonie?

Podróżowanie z Dzieckiem
Pierwszy samodzielny wyjazd naszego dziecka jest wielkim wydarzeniem i może się wydawać, że bardziej od dzieci przeżywają go rodzice. Są oni rozdarci, między skrajnymi emocjami: z jednej strony pragną, aby dziecko się usamodzielniło i poznało świat, z drugiej strony strach przed rozłąką paraliżuje zwłaszcza nadopiekuńcze matki, które wolałyby zawsze mieć pociechę przy własnej piersi. Zazwyczaj na szczęście rozsądek bierze górę i dzieci już pakują walizki na wyjazd. Ja im pomóc i co spakować, aby niczego im nie zabrakło?


Podobne porady

wyjazd snowboardowy

Jak się spakować na wyjazd snowboardowy?

Snowboard
Zimowe wyjazdy na snowboard należą do najtrudniejszych, jeżeli chodzi o pakowanie się. Oprócz rzeczy, które zawsze się pakuje trzeba pamiętać o całej gamie akcesoriów dla miłośników białego szaleństwa. Wystarczy, że zapomnisz jednej małej, rzeczy takiej jak np. rękawiczki i albo będziesz zmuszony spędzić pół dnia w przepełnionych sklepach, albo zmarzniesz. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co zapakować na wyjazd na deskę.
apteczka pierwszej pomocy

Jak przygotować apteczkę pierwszej pomocy?

Pierwsza Pomoc
Bezproblemowo możemy zakupić gotową apteczkę pierwszej pomocy. Jednak często okazuje się, że jednak czegoś dla nas w nich brakuje, lub coś jest zbędne. Zamiast więc kupować apteczkę tylko po to, żeby ją przeorganizować można zrobić sobie apteczkę samodzielnie. Oto kilka wskazówek odnośnie tworzenia własnej apteczki.
schronienie

Jak przetrwać z dala od cywilizacji?

Krajoznawcze
Sztuka przetrwania to bardzo cenna umiejętność. Często ludzie wyjęci z życia miasta nie potrafiliby odnaleźć się w dzikich przestrzeniach lasów, bądź bezludnych pustkowiach. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach jesteśmy uzależniani od nowoczesnych technologii, które pozornie zwiększają nasza mobilność i szybkość wymiany informacji, jednakże czynią z nas niewolników, zupełnie nieprzystosowanych do życia bez tego typu urządzeń. Jest to z pewnością problem wysokorozwiniętych krajów. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nagle zostajemy pozbawieni wszystkich gadżetów typu High-Tech. Co wtedy? Czy potrafilibyśmy żyć spokojnie? Domyślam się, że każdy z nas musiałby uczyć się życia na nowo. W związku z tym w niektórych sytuacjach dobrze jest znać kilka ważnych zasad, które pomogą nam przetrwać.
kolonia

Jak przygotować dziecko do kolonii?

Podróżowanie z Dzieckiem
Pierwszy wyjazd na kolnie jest niewątpliwie stresującym wydarzeniem w życiu naszego dziecka. Możemy obawiać się tęsknoty naszej pociechy (w końcu nigdy dotąd nie wyjeżdżała nigdzie bez rodziców) i szybkiego powrotu z wycieczki. Każde dziecko przeżywa swoją kolonie/wyjazd i oczywiście może zatęsknić. Wypoczynek od rodziców jednak może dobrze zrobić naszej pociesze. Możemy odpowiednio przygotować malca na dłuższą kolonie i dodać mu odwagi. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów jak przygotować dziecko do kolonii i ułatwić mu rozłąkę.
Rodzina.

Jak sprawdzić kolonie?

Bezpieczeństwo Dziecka
Kolonia lub obóz to z całą pewnością ogromne przeżycie i dużo stresu nie tylko dla naszego dziecka, ale również dla nas samych, rodziców. Sprawą, która może bardzo nas nurtować i nie dawać spać po nocach jest bezpieczeństwo naszego skarbka. Zastanawiamy się czy będzie wystarczająca liczba opiekunów, czy potrafią zwracać uwagę na każde dziecko, jakie będą warunki mieszkania (czy dzieci będą miały dostęp do bieżącej wody, łóżka). Dla spokoju ducha warto wcześniej sprawdzić niektóre kwestie u organizatorów kolonii. Właściwie czego powinniśmy się dowiedzieć, o co zapytać, jak sprawdzić bezpieczeństwo na kolonii/obozie?
Dofinansowanie na wakacje dla dziecka

Dofinansowanie na wakacje dla dziecka - gdzie szukać pomocy ?

Dziecko a Pieniądze
Wakacje wiążą się z większymi wydatkami na nasze pociechy. Trzeba zapłacić za obóz, kolonie, a gdy wrócą, wyposażyć je do szkoły. Warto już teraz ustalić, czy masz szansę na wsparcie. Możliwe są dwa rodzaje pomocy: stała i jednorazowa, na określony cel. Jeżeli masz niski dochód, dowiedz się w urzędzie gminy lub ośrodku opieki społecznej, czy możesz uzyskać zasiłek rodzinny i dodatki – to comiesięczna pomoc. Gdyby się okazało, że przekraczasz tzw. próg dochodowy i nie możesz liczyć na stały zastrzyk gotówki, staraj się o doraźną pomoc. Opieka społeczna ma środki na wypłatę zasiłków okresowych i celowych. Jednorazowe wsparcie finansowe można też uzyskać w: niektórych zakładach pracy, organizacjach społecznych i charytatywnych.