Tag: Podróż dziecka

walizki dla dzieci

Jak pomóc dziecku spakować się na kolonię?

Podróżowanie z Dzieckiem
Zawsze przychodzi ten czas kiedy trzeba pozwolić naszemu dziecku na wyjazd na kolonię. Jednym rodzicom przychodzi to łatwiej, innym trudniej, ale w końcu każdego to czeka. Trzeba sobie uświadomić też, że dziecko powinno być odpowiednio spakowane na taki wyjazd. Nie pakujmy dziecka samodzielnie, bo nie będzie tak naprawdę gdzie i co ma pochowane. Zresztą, czy nie chodzi o to, żeby nauczyć nasze dziecko samodzielności. Zamiast robić wszystko za nie, pomóżmy mu w pakowaniu.
pakowanie na kolonie

Jak spakować dziecko na kolonie?

Podróżowanie z Dzieckiem
Pierwszy samodzielny wyjazd naszego dziecka jest wielkim wydarzeniem i może się wydawać, że bardziej od dzieci przeżywają go rodzice. Są oni rozdarci, między skrajnymi emocjami: z jednej strony pragną, aby dziecko się usamodzielniło i poznało świat, z drugiej strony strach przed rozłąką paraliżuje zwłaszcza nadopiekuńcze matki, które wolałyby zawsze mieć pociechę przy własnej piersi. Zazwyczaj na szczęście rozsądek bierze górę i dzieci już pakują walizki na wyjazd. Ja im pomóc i co spakować, aby niczego im nie zabrakło?


Podobne porady

wyjazd snowboardowy

Jak się spakować na wyjazd snowboardowy?

Snowboard
Zimowe wyjazdy na snowboard należą do najtrudniejszych, jeżeli chodzi o pakowanie się. Oprócz rzeczy, które zawsze się pakuje trzeba pamiętać o całej gamie akcesoriów dla miłośników białego szaleństwa. Wystarczy, że zapomnisz jednej małej, rzeczy takiej jak np. rękawiczki i albo będziesz zmuszony spędzić pół dnia w przepełnionych sklepach, albo zmarzniesz. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co zapakować na wyjazd na deskę.
plecak turystyczny

Jak pakować plecak?

Pakowanie
Nawet najlepsze plecaki mogą okazać się niewygodne, jeśli nie będą odpowiednio spakowane. Skorzystaj z kilku prostych wskazówek, które podpowiedzą ci jak prawidłowo spakować plecak.
Apteczka podróżna

Z czego powinna składać się apteczka na podróż?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Kiedy wybieramy się w podróż, nieważne czy na dłużej lub nie - zawsze musimy mieć ze sobą apteczkę. Zamieszczone tutaj porady krok po kroku zaprezentują Wam jak taka apteczka wyglądać powinna.
plecaki turystyczne

Jak wybrać plecak turystyczny?

Backpacking
Dobierz pojemność plecaka odpowiednią dla twoich potrzeb. Inna będzie potrzebna na weekendowy wypad, a inna na cały tydzień. Przeanalizuj więc, jak długie będą najczęściej twoje wypady. Jeżeli jednak czasem wyjeżdżasz na 2 dni, a czasem na 2 tygodnie, spraw sobie dwa plecaki.
pakowanie walizki

Jak się pakować?

Pakowanie
Okres wakacji to czas, kiedy odbywamy podróże zarówno te bliższe, jak i te dalsze. Jednak niekiedy zdarza się, że zapominamy spakować do naszej torby podróżnej podstawowe przybory toaletowe, czy też odpowiednie ubrania. Nasza torba nagle staje się mało pojemna a my skaczemy po jej wieku, żeby móc ją zamknąć. Scenariusz niczym z filmu, lecz tak naprawdę wzięty z życia. Jakie rzeczy są nad najpotrzebniejsze na wypadzie wakacyjnym, o czym nie powinniśmy zapomnieć, a co możemy sobie podarować, oraz jak sprawić żeby nasza torba nie malała w naszych oczach? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.
Rodzina.

Jak sprawdzić kolonie?

Bezpieczeństwo Dziecka
Kolonia lub obóz to z całą pewnością ogromne przeżycie i dużo stresu nie tylko dla naszego dziecka, ale również dla nas samych, rodziców. Sprawą, która może bardzo nas nurtować i nie dawać spać po nocach jest bezpieczeństwo naszego skarbka. Zastanawiamy się czy będzie wystarczająca liczba opiekunów, czy potrafią zwracać uwagę na każde dziecko, jakie będą warunki mieszkania (czy dzieci będą miały dostęp do bieżącej wody, łóżka). Dla spokoju ducha warto wcześniej sprawdzić niektóre kwestie u organizatorów kolonii. Właściwie czego powinniśmy się dowiedzieć, o co zapytać, jak sprawdzić bezpieczeństwo na kolonii/obozie?