Tag: Sposoby na plamy

plama z długopisu

Jak wywabić plamy z długopisu?

Usuwanie plam
Plamy z długopisu usuwa się dość trudno. Nie pomoże zwykła woda z mydłem, szczególnie jeśli pojawiły się one na odzieży. Istnieje jednak sposób, aby usunąć uporczywe plamy. Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega, zapraszam do lektury.

Nietypowe sposoby wykorzystania Coli

Środki czyszczące
Poniżej przedstawiam ciekawą listę nietypowych sposobów wykorzystania bardzo popularnego produktu jakim jest Cola. Od dziś nie będziesz jej traktować jedynie jako gazowanego napoju!

Fantastyczne zastosowania octu, o których warto wiedzieć

Środki czyszczące
Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl po usłyszeniu słowa "ocet” jest często… sałatka. Jednak płyn ten ma wiele innych zastosowań. Nie tylko może zastąpić drogie produkty do czyszczenia, jakie zwykle trzymamy pod umywalką, ale także może być stosowany do zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających ciało.

Biały ocet
Biały ocet to jeden z tych produktów, które są niezbędne w każdym domu. Oto kilka przykładów jego zastosowań:

Usuwa plamy z potu
Spryskaj dużą ilością octu miejsce, w którym powstały na odzieży plamy potu i pozostaw go na 10 minut. Koszulka będzie wyglądała jak nowa.

Dzięki niemu łazienka może lśnić czystością
Ocet wykazuje właściwości wybielające i przeciwbakteryjne. Rozcieńcz jedną część octu w dwóch częściach wody i przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Spryskuj nią miejsca, które wymagają czyszczenia. Będą lśnić jak nigdy przedtem.


Podobne porady

Wywabianie plam z tuszu

Jak wywabić plamy z tuszu?

Pielęgnacja Odzieży
Odkryłaś plamę z tuszu na swojej ulubionej bluzce? Nie trać głowy. Tutaj znajdziesz bardzo szybki i sprawdzony sposób na usunięcie plamy. Za pomocą cytryny i soli, którą na pewno znajdziesz w domu, nie będzie to trudne.