Tag: Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych

gładkie nogi

Jak uniknąć podrażnień po depilacji?

Depilacja laserowa
Jest wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Dlatego jest też wiele różnych rodzajów podrażnień wywołanych depilacją, takich jak poparzenia woskiem, wypryski i zmiany ropne. Aby uniknąć lub pozbyć się takich podrażnień musisz posiadać odpowiednie informacje. Poniżej znajdziesz wskazówki jak unikać podrażnień po depilacji i jak się ich pozbyć, jeżeli już wystąpiły.
golenie

Jak łagodzić podrażnienia po goleniu?

Golenie
Podrażnienia występujące po goleniu są często przyczyną dyskomfortu. Spowodowane są one zwykle użyciem tępej maszynki, nieodpowiednim przygotowaniem skóry do golenia lub nawet zbyt szybkim goleniem. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień po goleniu i jak złagodzić te, które już wystąpiły.
podrażnienia po goleniu

4 domowe sposoby na podrażnienia po goleniu

Problemy z cerą
Osoby, które dość często korzystają z maszynki do golenia znają ten problem doskonale. Mowa o podrażnieniu po goleniu. Te bolesne, małe lub duże guzki na skórze mogą zrujnować wygląd gładkiej skóry. Przyczyną powstawania podrażnień jest użycie tępych narzędzi, golenia na sucho lub twardego mydła. Choć podrażnienie po goleniu najczęściej występuje u mężczyzn, kobiety również mogą tego doświadczyć zwłaszcza na wewnętrznej stronie ud i pod pachami. Jeśli już dojdzie do podrażnienia, wówczas należy wiedzieć jak sobie z nim poradzić stosując proste domowe sposoby. Kilka z nich znajdziesz w dalszej części artykułu.