Tag: Plamy z wosku usuwanie

plama z wosku

Jak usunąć plamy z wosku?

Usuwanie plam

Plamy z wosku są uciążliwe, prawda? Są odporne na wodę z mydłem, a jeśli starasz się zbyt mocno i chcesz działać siłą istnieje duże prawdopodobieństwo, że zniszczysz daną rzecz. Są trzy metody na pozbycie się wosku: ciepło, zimno i trauma – tak, dobrze czytasz. Wosk w chłodzie stwardnieje i będzie można go łatwo oderwać. Ciepło rozpuści wosk i będziesz go mogła czymś wsiąknąć (jest jednak obawa, że nie cały wosk zostanie zebrany). Możemy też zafundować woskowi traumę i drapać go i skrobać z dużym prawdopodobieństwem, że zniszczysz czyszczoną rzecz.

granit

Jak usunąć wosk z granitu?

Środki czyszczące
Granit jest bardzo popularnym kamieniem nagrobkowym, choć nie tylko. Warto więc wiedzieć, jak go czyścić. Jest to kamień bardzo efektowny, jednak należy o niego odpowiednio dbać. Szczególnym problemem są plamy z wosku dlatego, że granit wchłania zawartą w wosku woskowinę. Jak zatem dbać o granit? Przeczytaj poniższe kroki.
plamy z wina

Jak wywabić trudne plamy?

Usuwanie plam
Ulubione i najdroższe rzeczy mają tendencje do częstszego plamienia się najróżniejszymi substancjami. Nowoczesne środki nie zawsze się sprawdzają i mogą zniszczyć tkaninę lub zbytnio ją wybielić. Z drugiej strony, nie zawsze detergenty nie zawsze, mamy pod ręką, lub z jakiś powodów unikamy ich używania. A jak można poradzić sobie z takimi plamami domowymi sposobami? Niejednokrotnie, działają równie dobrze jak środki chemiczne, nic dziwnego skoro wpadły na nie już nasze babcie i przetrwały do dziś.
Wosk na dywanie

Jak wyczyścić wosk?

Usuwanie plam

Na większości świąt lub imprez rodzinnych pojawiają się u nas świeczki, które dodają nieco świątecznej atmosfery. Kolorowe, aromatyczne świece należą do najważniejszych i najsprytniejszych chwytów w dekoracji. Niestety wraz z perfumowaną, kwiatową wonią wprawiającą nasze zmysły w zachwyt, pojawiają się brzydkie nacieki z wosku, które sprowadzają nas z powrotem na ziemię, przypominając, że świat jest miejscem ciągłego sprzątania. Nie martw się jednak na zapas, wosk można wyczyścić z taką łatwością, z jaką sam się gromadzi. W zależności od rodzaju i lokalizacji powierzchni, gdzie powstają nacieki, mogą być przydatne różne metody usuwania wosku. Poniżej znajduje się kilka łatwych do wykorzystania metod. Po prostu wybierz dla siebie tę odpowiednią.

Jak usunąć plamy z wosku, stearyny czy parafiny?

Usuwanie plam
Nic tak nie wzmacnia świątecznej atmosfery jak efektowne świece rozstawione pomiędzy apetycznymi, rozkosznie pachnącymi potrawami. Niestety, dobry nastrój może prysnąć wraz z nieoczekiwanym pojawieniem się na twoim obrusie plamy z wosku, stearyny czy parafiny. Podpowiemy ci, jak dzięki kilku sprawdzonym i jednocześnie banalnie prostym trikom pozbyć się niechcianych zabrudzeń i przywrócić dawny blask serwetom, odzieży czy wykładzinie.