Tag: Zatkane ucho domowe sposoby

zatkane ucho

Jak odetkać ucho zatkane wodą?

Uszy i Słyszenie
Jeśli lubisz pływać w basenach, jeziorach czy morzu, z pewnością kiedyś zdarzyło się, że miałaś zatkane ucho. Nawet podczas kąpieli czy prysznica może zdarzyć się, że woda dostanie się do ucha powodując pewien dyskomfort. Nie musisz już czekać, aż woda samoczynnie wypłynie z ucha. Istnieje kilka prostych sposobów na jej usunięcie. Żeby je poznać, przeczytaj poniższe wskazówki.
ból ucha

Jak zapobiegać bólom uszu?

Choroby
Ból ucha to dość często spotykana dolegliwość. Jego przyczyny mogą być bardzo różne. Począwszy od zmiany ciśnienia skończywszy na różnego rodzaju stanach zapalnych. Tego typu bóle często dotykają dzieci. Warto więc dowiedzieć się co robić, gdy dopadnie nas (bądź nasze dziecko) ból ucha. Jak wiadomo, zaburzenia związane z narządem słuchu mogą wpływać na nas niekorzystnie, min. mogą powodować zawroty głowy, nudności czy też wymioty. Warto zatem zadbać o odpowiedni stan naszych uszu oraz podejmować profilaktyczne działania, które zabezpieczą nas przed różnego rodzaju bólami. Narząd słuchu pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, min. dzięki niemu nasze ciało może utrzymać równowagę. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak dbać o narząd słuchu oraz co robić, gdy dopadnie nas ból uszu.
odetkanie uszu

5 sposobów na zatkane ucho

Uszy i Słyszenie
Zdarza się, że ciśnienie powietrza podczas zmiany wysokości lub nagromadzenie płynu powoduje zablokowanie trąbki Eustachiusza. Spowodowane jest to różnicą ciśnień wewnątrz i na zewnątrz ucha. Różnica ciśnień wywołuje ból ucha oraz przyblokowaniem ucha i słyszeniem stuków. Przywrócenie słuchu w uchu jest łatwe, wystarczy znać kilka sposobów. Oto one.