Tag: Depresja jak leczyć

depresja

Jak radzić sobie z depresją?

Depresje
Zanim termin „depresja” wszedł do powszechnego użycia, ludzie zwykle lekceważyli objawy tej choroby. A depresja to bardzo ciężkie schorzenie, które może całkowicie odebrać chęć do życia i uniemożliwić normalne funkcjonowanie, przez co zwykłe czynności, takie jak chociażby wstanie z łóżka, czy zjedzenie śniadania wydają się bardzo trudne. Prawdziwy jest niestety fakt, że wiele osób cierpiących na depresje pozostaje nieleczonych, czy to ze względów finansowych, czy też z powodu zwykłego lekceważenia objawów choroby. Jednak radzenie sobie z depresją jest możliwe nawet bez profesjonalnej pomocy. Musisz się jednak nauczyć jak zapanować nad tą chorobą. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak złagodzić objawy depresji. Pamiętaj jednak, że profesjonalne leczenie jest bardzo cenne i jeżeli to tylko możliwe, warto się mu poddać.
depresja

Co jeść w depresji?

Diety
Pożywienie dostarcza nam składników odżywczych takich jak proteiny, witaminy, tłuszcze, węglowodany czy minerały. Składniki te mogą pomóc nam poradzić sobie z wieloma dolegliwościami lub im zapobiegać. I nie chodzi tu tylko o dolegliwości ciała, ale również ducha. W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z depresją, która nierzadko nazywana jest chorobą cywilizacyjną. Atakuje ona nasz umysł, a później również ciało. Dlaczego? Depresja zakłóca nasze życie codzienne włączając w to sen, pracę, jedzenie, poczucie własnej wartości czy relacje z innymi ludźmi. To wszystko nie tylko negatywnie odbija się na naszym zdrowiu psychicznym, ale i fizycznym. Walczyć z depresją można na różne sposoby. Jedno, czego zrobić nie wolno to ja zlekceważyć. Ostatnie badania pokazują, że w depresji pomóc może również odpowiednio dobrana dieta. Warto spróbować, jeść tak czy siak trzeba, a skoro konkretne produkty mają pomóc nam, lub naszym bliskim nie mamy nic do stracenia.
depresja

Naturalne sposoby na radzenie sobie z depresją

Depresja
Depresja to ciężkie brzemię, które obciąża, spowalnia i zniechęca. Istnieje jednak wiele sposobów na radzenie sobie z nią, które nie wymagają użycia leków. Co prawda są praco- i czasochłonne, bo przecież efektowna walka z depresją nie może być łatwa i przyjemna, ale efekty ich działania są tego warte. Możliwe, że nie uda ci się całkowicie odstawić leków, ale jest to cel, który możesz któregoś dla osiągnąć.
depresja domowe sposoby

Jak leczyć depresję za pomocą kurkumy?

Depresja
Kurkuma jest jednym z najsilniejszych naturalnych panaceum. Lemoniada z kurkumy zapewni ci dobrą codzienną dawkę kurkumy. Ten złoty korzeń działa przeciwzapalnie, hamując wzrost komórek nowotworowych. Obniża cholesterol, pomocnie działa w leczeniu Alzheimera oraz leczy raka skóry. Stosuje się ją również w leczeniu zapalenia stawów, zgagi, bólów brzucha i biegunkach. Ostatnie badania odkryły jej silne działanie w leczeniu depresji. Poznaj przepis na lemoniadę z kurkumy
depresja

Naturalne środki, które pomogą w walce z depresją

Depresje
Co raz więcej osób skarży się, że ma problemy z depresją i jej objawami. Uporczywe napady paniki, lęk, strach, brak snu, wycieńczenie organizmu oraz brak apetytu to normalne objawy początkowego stadium depresji. Obecnie większość depresji pogłębia się z powodu braku serotoniny, hormonu, który jest odpowiedzialny za sen, apetyt, ciśnienie krwi, potrzeby seksualne, agresję czy właśnie zaburzenia depresyjne. Oznacza to, że często sami nie jesteśmy w stanie zapanować nad chorobom, która jest doskonale znana lekarzom i naukowcom od lat! Istnieje wiele ziół, które pomogą załagodzić objawy depresji w naturalny sposób. Oto kilka z nich.
dieta

Źródło depresji znajduje się w twoich jelitach, nie w głowie

Zdrowa Dieta
Powszechnie przyjmuje się, że depresja powstaje w wyniku zmian neurologicznych w mózgu, ale ostatnie badania stawiają sprawę trochę inaczej. Naukowcy uważają, że za depresję odpowiadają bakterie zawarte w jelitach. Od dawna znane jest połączenie pomiędzy mózgiem a jelitami. Uważa się, że jelita posiadają swój własny „mózg”, zwany jelitowym układem nerwowym. Według naukowców dowodem na silne połączenie tych dwóch układów jest fakt, że w stresujących sytuacjach odczuwamy bóle somatyczne a gdy jesteśmy zakochani mamy wrażenie istnienia „motylków w brzuchu”. Ale jak bakterie zawarte w jelitach powodują depresję?