Tag: Oszustwo

Kłamstwo

Jak kłamać?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Jak dobrze kłamać, aby nikt się nie zorientował ani nic nie podejrzewał? Kłamstwo jest z natury złe, jednak w niektórych przypadkach jest ono moralnie dopuszczalne. Do takich przypadków należy między innymi obawa przed urażeniem czyichś uczuć oraz strach przed konsekwencjami wyjawienia prawdy. Jak dobrze kłamać i być wiarygodnym?
Kłamca

Jak rozpoznać kłamstwo?

Kryzysy Małżeńskie
Zdarza się, że podczas rozmowy z inną osobą mamy wrażenie jej nieszczerości. Po czym poznać, że osoba z którą właśnie rozmawiamy kłamie? Jak wykryć kłamstwo?
kłamca

Jak poznać, że ktoś kłamie?

Kryzysy Małżeńskie
Nikt z nas nie lubi, jeśli się go oszukuje, zwłaszcza w poważnych sprawach. Ludzie kłamią z różnych powodów, nie chcą zranić bliskich, chcą wyłudzić korzyści dla siebie, nie chcą aby jakaś prawda wyszła na jaw. Jednak im bardziej zanurzamy się w kłamstwie, tym bardziej widać po nas, że coś jest nie tak. Nie na darmo mówi się, że kłamcy powinni mieć bardzo dobrą pamięć. Jak rozpoznać, że ktoś nie mówi nam prawdy?
Kłamca

Jak rozpoznać, że mężczyzna cię okłamuje?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Kiedy byliśmy dziećmi nie widzieliśmy niczego złego w kłamstwie. W dorosłym życiu jednak rozumiemy, że kłamstwo nie powinno istnieć, że ludzie powinni być ze sobą do końca szczerzy. Niestety nie wszyscy mają takie przekonania i są po prostu świetnymi kłamcami. Przede wszystkim mężczyźni uwielbiają kłamać, aby nie wyszły na jaw ich niechlubne czyny. Jeśli chcesz dowiedzieć się czy twój mężczyzna jest niezłym kłamczuchem to przeczytaj ten artykuł.
Jak nie dać się oszukać akwizytorom

Jak nie dać się oszukać akwizytorom?

Budżet Domowy
Lista produktów oferowanych przez akwizytorów – zwykle osobom starszym – jest długa: dietetyczne patelnie, okulary masujące, pościel z wełny merynosów, rewelacyjne garnki, a nawet „opieka prawna”. Liczą, że podejmiemy błyskawiczną decyzję o zakupie. Potrafią być naprawdę przekonujący, bo są do tego specjalnie szkoleni. Wiedzą jak manipulować, grać na uczuciach i poczuciu wdzięczności za to, że dostaliśmy od nich jakiś drobiazg w prezencie. „Tylko dziś jest ta niesamowita promocja”, „tysiące kobiet wybrało ten produkt” – to przykłady haseł, którymi akwizytorzy zachęcają do zakupu. Wobec tych chwytów bezbronne są osoby starsze. Na problemy przy zakupach towarów sprzedawanych bezpośrednio najczęściej składają skargi u rzeczników konsumentów ludzie po sześćdziesiątce. Skarżą się, że kupiły produkt, który – jak później się okazuje – nie jest warty swojej ceny, ma niską jakość, ale sprzedawca nie uznaje złożonego w ustawowym czasie odstąpienia od umowy. Na przykład akwizytorzy sprzedający „rewelacyjną” wełnianą pościel pobierali...