Tag: Lody z jajek przepis

lody jagodowe

Jak zrobić lody jagodowe?

Lody
Lipiec i sierpień to sezon borówek i jagód. Dlaczego zatem nie ochłodzić się w te upalne dni, pysznymi lodami? Oczywiście lody jagodowe możesz sobie kupić w sklepie, ale nie dorównają one w smaku lodom zrobionym w domu w tradycyjny sposób.
lody z jajek

Jak zrobić lody z jajek?

Lody
Tradycyjne lody z jajek są rewelacyjne i nijak się nie mają do lodów kupionych w sklepie. Niestety niewiele lodziarni oferuje lody tradycyjne, więc jeśli chcemy poczuć raj w ustach, to musimy zrobić te lody sami w domu. Poniżej przedstawiam stary i sprawdzony przepis na lody z jajek.
lody domowej roboty

Jak zrobić lody domowe?

Lody

Domowej roboty lody są najlepsze. Dlaczego? Bo są robione na bazie żółtek, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak. Takich lodów nie kupimy w sklepie. Poniższy przepis pozwoli przygotować 1,5 litra lodów.

 

lody domowe

Jak zrobić lody domowym sposobem?

Lody
Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, już niebawem sięgniemy po uwielbiane przez wszystkich lody. Warto przygotować je w domu z własnych sprawdzonych produktów, mamy wtedy pewność, że składają się z samych sprawdzonych i naturalnych składników. Mamy wtedy pełny wybór, co do smaków i dodatków. Własnoręczne przygotowywanie lodów, sprawi wielką frajdę dzieciom, a nam samym sprawi wiele satysfakcji. Jest to również dobry sposób, aby zabłysnąć przed znajomymi i rodziną, których zaprosimy do siebie na podwieczorek.
Lody z truskawkami

Jak zrobić lody z truskawkami?

Lody
Sezon truskawkowy już nadszedł, zatem pora korzystać z tych jakże pysznych i zdrowych owoców ile się da. A cóż będzie lepszego w letnie upały od zimnych lodów truskawkowych domowej roboty? Oczywiście, że nic! Osiem żółtek, plus odtłuszczone mleko i śmietana sprawiają, że te lody nie mają sobie równych.
lody czekoladowo-orzechowe

Jak zrobić lody czekoladowo-orzechowe?

Lody
Gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30°C, całą naszą energię życiową angażujemy w znalezienie czegoś, co przyniesie nam ochłodę. Zamiast wybierać pierwsze lepsze lody z marketowego zamrażalnika zdecydujmy się na prawdziwą ucztę smaków: lody czekoladowo-orzechowe domowej roboty. Przygotowane na bazie jajek, o niezwykle kremowym, nugatowym smaku – te lody to prawdziwa rozkosz. Smakują mi tak bardzo, że mogłabym je jeść nawet przy -30°C.
lody waniliowe z wiśniami

Jak zrobić lody waniliowe z wiśniami?

Lody
Nawet w najlepszej lodziarni nie znajdziesz lodów tak dobrych, jak te domowe. Przygotowane na bazie jajek, z dodatkiem świeżego mleka i ekstraktu z prawdziwej wanilii smakują wyśmienicie. Soczystości i aromatu dodają im wisienki w syropie. Palce i pucharki lizać!


Podobne porady

lody domowe

Jak zrobić lody bez maszynki do lodów?

Lody
Większość przepisów na lody domowe wymaga użycia specjalnej maszynki do lodów. Niewielu z nas posiada w domu taki sprzęt, ale nie oznacza to przecież, że mamy odmówić sobie przyjemności samodzielnego przygotowania ulubionych lodów. Jak ominąć ten problem i zrobić lody bez użycia maszynki dowiesz się poniżej.