Tag: Decoupage krok po kroku

decoupage

Jak zrobić decoupage?

Inne projekty i wyroby
Decoupage jest to technika, która polega na ozdabianiu przedmiotów wykonanych z różnych materiałów [drewno, metal, plastik czy szkło] poprzez naklejanie na nie wzoru z papieru. Poszczególne warstwy papieru są pokrywane lakierem tak, aby papier wtopił się w powierzchnię i tworzył z nią jedna całość. Wzory powinny wyglądać tak, jakby były namalowane lub nadrukowane na wybranym obiekcie. Decoupage jest bardzo prostą metodą na ozdobienie prawie każdej powierzchni. Można się go bardzo szybko nauczyć. Zachęcam do spróbowania.
Bombka z cekinów ozdoba na choinkę ręcznie robiona

Jak zrobić bombkę z cekinów?

Choinka
Istnieje wiele możliwości i sposobów robienia bombek na choinkę. Jednym z nich jest obszywanie lub ozdabianie kul styropianowych. Kule styropianowe można kupić w Internecie. Są bardzo tanie, a stwarzają nam duże pole do popisu. Dzięki nim nasze bombki będą z pewnością unikalne i nikt poza nami takich mieć nie będzie.
bransoletka decoupage

Jak zrobić bransoletkę decoupage?·

Robienie biżuterii
Bransoletki znów wróciły do łask. Zwłaszcza te drewniane, masywne których ciężko nie zauważyć. A skoro na topie jest również styl vintage, dlaczego nie połączyć jednego z drugim? Można w fajny sposób połączyć oba te trendy. Zobacz jak można to zrobić.
Odnawianie komody

Jak ozdobić komodę metodą decoupage?

Sypialnie
Decoupage to wyjątkowa sztuka. To co wydaje się być namalowanym, w rzeczywistości przyklejone jest na daną powierzchnię. W efekcie nawet niepozorny mebel staje się odważny i nowoczesny. Możemy ozdobić go liśćmi, kwiatami i owocami krzewów. Od ciebie zależy, jakiej wielkości mebel zdecydujesz ozdobić, może to być duża szafa jak i mały stylowy kredens. Przekonasz się wówczas, że nawet stary zapomniany mebel być teraz w centrum zainteresowania.
zdjęcie decoupage

Jak zrobić zdjęcie na płytce metodą decoupage?

Sztuka i akcesoria
Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do umieszczania ulubionych zdjęć w ramkach lub antyramach. Może nadszedł czas na coś bardziej twórczego? Poniżej przedstawiam sposób na zdjęcie decoupage. Umieść zdjęcie na płytce ceramicznej, nanieś na nie warstwę kleju do decoupage. Powieś je na ścianie lub postaw na komodzie. Idealnie sprawdzi się również jako prezent. Jego wykonanie zajmie ci zaledwie kilka minut, ale efekt murowany!
Meble dziecka metodą decoupage

Jak ozdobić meble dziecka metodą decoupage?

Meble dla dzieci
Dodaj nieco fantazji do pokoju swojego dziecka za pomocą prostej techniki zwanej decoupage. Czynność tę możesz wykonać na każdej gładkiej malowanej lub niemalowanej drewnianej powierzchni. Skorzystaj z szablonów i stwórz niesamowity wystrój w pokoju dziecka. Zanim jednak przystąpisz do ozdabiania mebli w pokoju, poćwicz na niewielkim kawałku drewna. Zbierz wszystkie potrzebne materiały i przystąp do wykonania projektu, a przekonasz się, że nie zajmie ci to dłużej, niż jedno popołudnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, krok po kroku, jak ozdobić meble w pokoju dziecka metodą decoupage.
Doniczka decoupage

Jak ozdobić doniczkę metodą decoupage?·

Sztuka i akcesoria
Chcesz by twoje doniczki zyskały nowy niepowtarzalny wygląd? To nic trudnego. Możesz samodzielnie je ozdobić wykorzystując metodę decoupage. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak należy to zrobić.
Odwrócony decoupage

Jak ozdobić wazon metodą odwróconego decoupage?

Wazony
Poniżej znajdziesz wskazówki, jak ozdobić wazon metodą odwróconego decoupage. W tym przypadku materiały mocujemy po wewnętrznej stronie przedmiotu, a nie jak zazwyczaj na zewnątrz. Stwórz piękne ozdoby do swojego domu.
decoupage z serwetek

Jak zrobić decoupage z serwetki?

Sztuka i akcesoria
Ozdabianie przedmiotów metodą decoupage z użyciem serwetek, oprócz tego, że bardzo wciąga, umożliwia udekorowanie pomieszczenia w niebanalny sposób. Gotowe można bez trudu znaleźć w sklepach, ale żaden z nich nie da nam tyle radości, ile ten wykonany samodzielnie. A zatem – do dzieła!
decoupage

Na czym polega technika decoupage?

Inne projekty i wyroby
Decoupage jest ostatnio bardzo modne, zwłaszcza w środowisku gospodyń domowych. Panie, gdy tylko znajdą wolną chwilę, z przyjemnością oddają się temu odprężającemu zajęciu. Efekty rękodzieła są bardzo ładne i mogą być wykorzystywane do ozdoby kuchni. Ozdobę można wykonać właściwie na każdym materiale, czyli sprawdzi się: drewno, ceramika, szkło, plastik itp. Gdy nabierzemy wprawy, możemy w ten sposób przywrócić drugie życie np. starej komodzie, która dzięki naszym zabiegom zmieni się nie do poznania. Jednak zacząć należy od rzeczy mniejszych.