Tag: Zemsta Faraona

Mapa Egiptu

Jak uniknąć Zemsty Faraona?

Afryka
Zemsta Faraona to nieprzyjemne dolegliwości wywołane zmienną florą bakteryjną. Objawy takie jak biegunka, bóle brzucha, wymioty, czy gorączka zazwyczaj ustępują po około 1,5 - 3 dniach. Po co jednak marnować wakacje na chorowanie jeśli można spędzić wspaniałe chwile nurkując czy zwiedzając? Dowiedz się wcześniej jak uniknąć Zemsty Faraona oraz w razie wypadku - jak ją skutecznie i szybko wyleczyć. Jak leczyć Zemstę Faraona?
Wakacje w Egipcie

Co zabrać do Egiptu?

Afryka
Jeśli w twoich tegorocznych planach urlopowych widnieje kierunek Egipt, poświęć trochę czasu, żeby dobrze przygotować się do wyprawy. Zmiana otoczenia i klimatu wymagać od ciebie będzie bowiem znacznie lepszego przygotowania logistycznego, niż zwykły weekendowy wypad za miasto. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie musisz ze sobą wziąć wybierając się na wakacje do Egiptu.
biegunka

Biegunka - przyczyna i leczenie

Choroby Układu Pokarmowego
Biegunka może mieć różne przyczyny i trwać od kilku godzin do nawet paru tygodni. Bez względu na powód pojawienia się, biegunka może mieć bardzo poważne skutki. Najgroźniejsze jest odwodnienie, czyli stan, w którym zawartość wody w organizmie spada poniżej wartości niezbędnej do jego prawidłowego funkcjonowania. Może ono doprowadzić do niewydolności nerek, zaburzeń pracy serca, drgawek, spadku ciśnienia krwi, zaburzeń świadomości, a nawet śpiączki. Początkowo odwodnienie nie powoduje żadnych dolegliwości. Potem pojawia się pragnienie, apatia lub drażliwość, zmniejsza się elastyczność skóry, a oczy się zapadają. Z czasem objawy te się nasilają. Suchość w ustach, bóle głowy, zmniejszenie ilości oddawanego moczu, a nawet bezmocz, osłabienie, zaburzenia widzenia, przyspieszone bicie serca, spadek ciśnienia tętniczego czy bóle mięśni świadczą o ciężkim odwodnieniu zagrażającym życiu. Konieczna jest pomoc lekarska i nawadnianie w szpitalu. Żeby uniknąć groźnych dla zdrowia konsekwencji, warto dowiedzieć się jakie mogą być przyczyny biegunki i jakie leczenie wdrożyć, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu.
zatrucie pokarmowe

Jak uchronić się przed zatruciem pokarmowym?

Zatrucia
Zatrucie pokarmowe łatwo może się nam przytrafić w szczególności latem, gdy wysokie temperatury nasilają rozwój różnego rodzaju mikrobów. Również stołowanie się w nieznanych miejscach może zakończyć się kłopotami ze strony układu pokarmowego. Na co więc uważać, żeby uchronić się przed zatruciem pokarmowym? Co robić, gdy już nam się przytrafi?
klątwa faraona

Jak uniknąć klątwy faraona?

Choroby Układu Pokarmowego
W czasie wakacyjnych podróży nie sposób kontrolować, co jemy. Korzystamy z barów, restauracji, hotelowych stołówek. Wierzymy, że podawane tam jedzenie spełnia wymogi higieny, ale nie zawsze tak jest. Szczególnie podróże do krajów Afryki Północnej czy do Azji sprzyjają zatruciom pokarmowym. A to dlatego, że Europejczycy nie są przyzwyczajeni do flory bakteryjnej tamtych obszarów. To, co Egipcjaninowi nie zaszkodzi, dla Polaka może skończyć się poważną rewolucją w układzie pokarmowym. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku zasad.
zdrowie w podróży

Biegunka podróżnych - leczenie, profilaktyka

Choroby Układu Pokarmowego
Tak zwana biegunka podróżnych to przekleństwo turystów. W zależności od kraju szacuje się, że ryzyko jej wystąpienia wynosi 30-70 proc. Zwykle objawy pojawiają się w ciągu pierwszych kilku, kilkunastu dni podróży. Najbardziej narażeni na zachorowanie są ludzie w podeszłym wieku, a także dzieci. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również chorzy przyjmujący długotrwale leki z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamują one wydzielanie w żołądku kwasu solnego, który niszczy bakterie. Gdy nie ma kwasu, bakterie harcują.
wakacje w tropikach

Jak uniknąć chorób tropikalnych?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Wakacje w Egipcie, Tunezji, czy w tak egzotycznych miejscach, jak Karaiby lub Kenia, to nie tylko wspaniała przygoda. Dalekie podróże bez odpowiedniego przygotowania są ryzykownym przedsięwzięciem, a stawką jest twoje zdrowie. Niemal co roku polscy turyści umierają na malarię – tropikalną, chorobę pasożytniczą powszechną m.in. w Afryce na Wyspach Oceanii oraz w niektórych częściach Azji i Ameryki Łacińskiej. Rejs po Nilu dla niektórych kończy się wirusowym zapaleniem wątroby typu A (żółtaczką pokarmową), a niemal co drugi turysta zmaga się na wakacjach z „klątwą Faraona”, czyli biegunką podróżnych. Te schorzenia łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać!