Tag: Rysy

rysa na lakierze

Jak usunąć rysy na lakierze?

Karoserie
Kiedy odkryjesz jakieś rysy na lakierze swojego samochodu, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to spowodować dalsze uszkodzenia lakieru podczas ich usuwania. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak w bezpieczny sposób usunąć rysy ze swojego samochodu. Możesz być pewny, że zrobisz to naprawdę skutecznie.


Podobne porady

rdza

Jak usunąć rdzę z karoserii?

Karoserie
Jeżeli tylko zauważysz na karoserii ogniska rdzy, działaj jak najszybciej. Zignorowane bardzo szybko się rozprzestrzenią, aż w końcu sam niewiele będziesz w stanie zrobić i niezbędna okaże się pomoc blacharza i lakiernika.
pęcherzyki na paznokciach

Jak uniknąć pęcherzyków powietrza na lakierze do paznokci?

Pielęgnacja dłoni i stóp
To takie irytujące, gdy pomaluje się paznokcie wybranym kolorem lakieru, a po pewnym czasie pojawiają się na nich pęcherzyki powietrza. Myślę, że nie jedna z Was zna ten problem. Ale na szczęście, są pewne triki, które można zastosować, aby uniknąć takich sytuacji. Znajdziesz je poniżej.
konturowanie twarzy

Jak podkreślić rysy twarzy?

Makijaż
Niewiele kobiet los obdarzył idealnymi kościami policzkowymi, zgrabnym nosem i kształtną żuchwą. Te, które znajdują się w zdecydowanej większości, muszą nauczyć się kilku trików, które pozwolą im podkreślić jedne rysy twarzy, a zatuszować inne. Kluczem do wyglądu jak z okładki magazynu jest odpowiedni makijaż. Podkład, rozświetlacz i róż albo bronzer to wszystko, czego potrzebujesz, żeby wyglądać jak gwiazda Hollywood. Przekonaj się jakie to proste.
parkiet w salonie

Jak chronić parkiet?

Podłogi i sufity
Przesuwanie mebli, pazury zwierzaków… Największe szkody czynimy na podłodze sami – i to nie tylko ciągnąc po niej meblami, ale np. paradując po domu w szpilkach. Okazuje się zresztą, że wystarczy niedokładnie wytrzeć obuwie z piasku, który działa na podłogę jak papier ścierny. Nawet najdokładniej polakierowane drewno zniszczy się bardzo szybko, jeśli nie będziemy go odpowiednio chronić. Zarysowane, zmatowiałe parkiety przestaną być ozdobą wnętrza, a staną się naszym utrapieniem. Co robić, by tak się nie stało?
rysy na meblach sposoby

10 domowych sposobów, żeby usunąć rysy na meblach

Stoły
Nawet gdy staramy się dbać o meble, nieuniknionym jest, że na ich powierzchni prędzej czy później powstaną rysy i zadrapania. Nie musimy wtedy od razu rwać włosów z głowy. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwolą pozbyć się problemu. Dzięki nim rysy staną się niewidoczne, a meble znów będą wyglądać jak nowe. Więcej informacji znajdziesz w dalszej części porady.
Jak usunąć rysy na meblach

Jak zrobić domowy preparat na rysy na meblach?

Czyszczenie mebli
Drewniane meble z czasem ulegają zarysowaniu. Szczególnie mocno widać to na poddawanych najcięższej próbie stołach i krzesłach. Co zrobić, żeby ulubiony mebel odzyskał dawny wygląd? Czy istnieje proste domowe rozwiązanie, które umożliwiłoby usunięcie rys na meblach, a jednocześnie nie naraziło nas na wysokie koszty z tym związane? Oczywiście, że tak! Wystarczy zastosować domowy preparat, który zmniejszy widoczność zarysowań na powierzchni mebli. Zdziwisz się jak skuteczne mogą być zwykłe składniki, które na pewno masz w swojej kuchni. Zaczynamy?
rysy w drewnie

3 domowe sposoby na rysy na drewnianych meblach

Stoły
Zadrapania na drewnianych meblach pojawiają się nawet wtedy, gdy bardzo staramy się dbać o meble. Kiedy pojawią się pierwsze, drobne rysy czas działać. Mamy dla ciebie kilka domowych sposobów, dzięki którym sprawisz, że rysy na meblach nie będą widoczne.