Tag: Szkoła

Przybory szkolne

Jak taniej kupić przybory szkolne?

Rozpoczęcie szkoły
Gdy kupujesz kilka długopisów ołówków lub zeszyt, prawdopodobnie nie zwrócisz uwagi na ich cenę. Jeżeli natomiast masz do kupienie całą listę przyborów szkolnych, książek itd. rachunek może cię zaskoczyć. Najczęściej zakupy przyborów szkolnych robisz kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, kiedy ceny są dużo wyższe a wybór ograniczony. Trik polega na tym, aby kupić niezbędne przybory szkolne w czasie, gdy nie ma na nie dużego zapotrzebowania, (np. pod koniec roku szkolnego). Wówczas na pewno będzie dużo większy wybór i cena niższa.
w szkole też może być przyjemnie

Jak wytrzymać w szkole?

Rozpoczynanie Nauki
To zupełnie naturalne, że dla niektórych uczniów szkoła jest nudna, bezbarwna, stresująca lub pozornie bezwartościowa. Często też zdarza się, że dzieci i młodzież nie chcą chodzić do szkoły, ponieważ z różnych powodów nie mogą tam wytrzymać. Poniżej znajdziesz wskazówki na temat tego, jak wysiedzieć w szkole i się do niej nie zniechęcić.
przybory szkolne

Jak zaoszczędzić na przyborach szkolnych?

Rozpoczęcie szkoły
Kiedy byliśmy mali, kupno przyborów szkolnych ograniczało się do zakupu kilku nowych zeszytów, długopisów i w najlepszym razie – plecaka. W dzisiejszych czasach lista przyborów szkolnych rozrosła się do niebotycznych rozmiarów, a szeroki asortyment wyprawek szkolnych może przyprawić o ból głowy. Okres przed rozpoczęciem roku szkolnego może być bardzo obciążający dla portfela, zwłaszcza gdy ma się kilkoro dzieci. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na zaoszczędzenie na przyborach szkolnych trochę grosza.
wyprawa do szkoły

Jak przygotować dziecko do szkoły?

Rozpoczęcie szkoły
Każde wakacje się kiedyś kończą i trzeba będzie posłać dziecko do szkoły. Nie zawsze może się to dziecku i nam (finansowo) podobać, ale człowiek musi się rozwijać. Taka kolej rzeczy. Dla dziecka ten czas też bywa ciężki. Jak zatem prawidłowo przygotować naszą pociechę do szkoły? Oto kilka prostych porad. Mam nadzieję, że się Wam przydadzą.
plecak do szkoły

Jak wybrać plecak do szkoły?

Rozpoczęcie szkoły
Wybranie odpowiedniego plecaka w sumie nie jest rzeczą prostą. No bo nie wypada kierować się tylko jego wyglądem. Plecak musi przede wszystkim być bezpieczny dla kręgosłupa naszego dziecka. Mam nadzieję, że poniższy mini przewodnik okaże się pomocny przy wybieraniu najlepszego, bezpiecznego plecaka dla naszej pociechy.
pierwszy dzień w szkole

Jak przygotować dziecko do pierwszej klasy?

Rozpoczęcie szkoły
Zbliża się ten wielki dzień kiedy to poślesz swoje dziecko po raz pierwszy do szkoły. Dla niektórych dzieci jest to bardzo nerwowy okres. Nie wiedzą czego się spodziewać w nowym otoczeniu, daleko od rodziców. Jak zatem przygotować dziecko na nowe doświadczenie?
nauka

Jak się zmotywować do nauki?

Sprawdziany i Kartkówki
Znalezienie motywacji do robienia czegoś nudnego może być bardzo trudne, zwłaszcza, że jest wiele przyjemniejszych i ciekawszych rzeczy do zrobienia. Jedną z takich nudnych rzeczy jest nauka, ale musisz się uczyć, aby osiągnąć sukces. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak się zmotywować do nauki.
uczące się dziecko

Jak wspierać dziecko w nauce?

Rozpoczęcie szkoły
Im szybciej dziecko wypracuje dobre techniki uczenia się, tym łatwiej będzie mu z nich korzystać w przyszłości. Nigdy nie jest za wcześnie, by wyrobić w dziecku pragnienie wiedzy. Jako rodzice powinniście sami opanować skuteczne techniki nauki, aby pomóc dziecku rozwijać się i wspierać je w nauce.
Wagarowanie

Czy warto wagarować?

Szkoła
Pierwszy dzień wiosny to jedyne święto, które usprawiedliwia wagarowanie. Zdarzają się osoby, dla których dzień wagarowicza powtarza się dwa - trzy razy w tygodniu przez 10 miesięcy w roku. Konsekwencje takich działań są różne, poczynając od nagany wychowawcy czy dyrektora a kończąc na wydaleniu ze szkoły. Czy warto, aż tak się narażać, sprawiając zawód rodzicom oraz pedagogom?
Przybory szkolne

Kiedy i gdzie kupować przybory szkolne przed rozpoczęciem roku szkolnego?

Szkoła
Kiedy rok szkolny staje się naszym prześladowcą, czas przypomnieć sobie o obowiązkach oraz zaopatrzeniu na kolejny rok nauki. Linijki, ekierki, gumki i ołówki to nieliczne przedmioty, bez których 1 września nie można pokazać się w szkole. Kiedy wybrać najlepszy moment na zakupy oraz gdzie ich dokonać?