Tag: Pit

Wypełnianie PIT-a

Jak wypełnić PIT?

Budżet Domowy
Wypełnianie PIT-a nie należy do przyjemności, jednak jeśli użyjemy do tego celu specjalnego programu, sprawa ta stanie się niezwykle prosta - a co najważniejsze zaoszczędzimy sporo czasu. PITy 2007 to najwygodniejszy program do sporządzania rozliczeń rocznych PIT.
PIT-37

Jak wysłać PIT drogą elektroniczną?

Podatek Dochodowy (PIT, CIT)
Obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego ciąży na każdym z nas i jak to zazwyczaj bywa, większość odkłada to na ostatnią chwilę. Stres, stracony czas, długie kolejki w Urzędach Skarbowych – tego wszystkiego możesz uniknąć wysyłając PIT drogą elektroniczną. Poniżej dowiesz się, jak to zrobić:
korekta PIT

Jak skorygować PIT?

PIT
Jeśli popełniliśmy błąd w rocznym zeznaniu podatkowym, mamy prawo je skorygować. Możemy to zrobić, jeśli zapomnieliśmy uwzględnić jakieś dochody albo ulgi lub gdy nie zaznaczyliśmy, której organizacji pożytku publicznego chcemy przekazać 1 proc. podatku. Z tą ostatnią poprawką trzeba się pospieszyć, bo urząd przekaże wpłatę tylko wówczas, gdy złożymy korektę do końca maja. Korektę powinniśmy koniecznie złożyć, gdy w zeznaniu są jakiekolwiek braki, np. nie wpisaliśmy prawidłowo danych osobowych.