Tag: Prawidłowe podlewanie kwiatów

6 oznak, że za mocno podlewasz kwiaty

6 oznak, że za mocno podlewasz kwiaty

Rośliny balkonowe
Przelanie kwiatów to jeden z największych i najczęstszych problemów jakie można zauważyć. Jeśli roślina źle wygląda, możemy pomyśleć, że brakuje jej wody, a często jest to błąd. Problemem jest to, że w wielu przypadkach oznaki że kwiatek ma za dużo wody są takie same jak te, gdy mu jej brakuje, dlatego poniżej przedstawiamy 6 oznak dzięki którym będziesz w stanie rozpoznać czy twoje rośliny mają za dużo wody.

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.


Podobne porady

Jak zrobić mocno czekoladowe ciasto z malinami?

Ciasta
Uważam, że każdy w swojej książce kucharskiej powinien mieć przepis na klasyczne ciasto czekoladowe. Ja sama wiele razy próbowałam się z nim zmierzyć. Nie było to łatwe zadanie. Ten przepis jest bardzo szybki, prosty i smaczny. Nie może się nie udać.
dziecko nie słucha matki

Jak stawiać wymagania dziecku?

Dziecko i Dyscyplina
Wielu rodziców bywa dla swoich małych pociech zbyt pobłażliwymi. “Jeszcze się napracuje”, “Nic się nie stanie, gdy zje kolejną słodką przekąskę”, “Ustąpię dla świętego spokoju, po co mi sceny?” - powtarzasz sobie kolejny raz i znów siadasz na podłodze, by pozbierać po maluchu rozrzucone zabawki. Ustępujesz, gdy zamiast pożywnej kolacji chce zjeść kolejnego batonika. Potem, kiedy maluch staje się przedszkolakiem, zaczynasz dostrzegać swój błąd. Dziecko niechętnie wykonuje polecenia i robi, co chce. Jak to zmienić?

Oplątwa: Wymagania, uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Urokliwa oplątwa stanowi ucieleśnienie marzeń najbardziej leniwych i jednocześnie najbardziej wysmakowanych miłośników roślin. W przeciwieństwie do innych okazów nie trzeba jej dostarczać wody ani innych składników odżywczych, gdyż jest w stanie je pobrać sama. Podobnie jak wszystkie inne rośliny z gatunku "air plant" w zasadzie nie wymaga też doniczki, gdyż nie posiada systemu korzeniowego. Co więcej, oplątwa - z racji swojego zjawiskowego wyglądu - szybko stała się wnętrzarskim hitem i dołączyła do grona niezbędnych elementów nowoczesnych aranżacji. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej, niezwykle efektownej roślinie? W jakim pomieszczeniu będzie wyglądać najpiękniej? Podpowiadamy.

Jaskier azjatycki. Wymagania i uprawa

Kwiaty
Wiosną dyskonty rozszerzają swój asortyment o różne rośliny i sadzonki. Wiele z nich oferuje również i te kwitnące, które kuszą kupujących swoim pięknem. Choć wyglądają obłędnie, nie wszyscy decydują się na ich nabycie. Niektórzy obawiają się, że nie poradzą sobie z ich uprawą. Okazuje się jednak, że niektóre gatunki nie są wymagające. Minimalna uwaga sprawi, że będą kwitnąć przez kilkanaście tygodni. Przykładem jest jaskier azjatycki – roślina, która świetnie sprawdza się w domowej uprawie. Jak go pielęgnować? Przekonajmy się.

Judaszowiec kanadyjski. Wymagania, uprawa

Drzewa
Judaszowiec kanadyjski jest dużym drzewem pochodzącym z Ameryki Północnej, które w naturalnych warunkach osiąga nawet 10 m wysokości. Jego atutem są piękne kwiaty pokrywające niemal każdą część tej oryginalnej rośliny. Niestety, w Kanadzie zmniejsza się jego populacja, dlatego judaszowiec został objęty ścisłą ochroną gatunkową. Choć uprawa drzewa nie jest skomplikowana, może stanowić wyzwanie. Jakie wymagania ma judaszowiec kanadyjski? Co trzeba o nim wiedzieć? Sprawdźmy.