Tag: Produkty zmieniające kolor oczu

10 przekąsek, które zmienią twój kolor oczu w 60 dni

10 przekąsek, które zmienią twój kolor oczu w 60 dni

Odżywianie
Twoje oczy są kluczem do zdrowia i duszy. Ich kolor jest cechą genetyczną, która zależy od cech twoich rodziców, ale nie zawsze jest zgodne z wzorami genetyki. Nie da się na sto procent określić koloru oczu dziecka przed jego narodzinami. Zresztą po nich może się on jeszcze zmienić. Bo, co ciekawe, kolor oczu bywa zmienny. Kilka zmian w nawykach żywnościowych może wpłynąć na kolor twoich oczu i pomóc w uzyskaniu takiego o którym marzyłeś.


Podobne porady

drinki zmieniające kolor

Jak robić drinki zmieniające kolor?·

Drinki Alkoholowe
Gdy pierwszy raz zobaczysz, że koktajl może zmieniać kolor, pomyślisz, że to magia. Nie ma w tym jednak niczego paranormalnego, to skutek bardzo prostej reakcji chemicznej. Trik uda się, gdy drink, napój (a może nawet i potrawa) będzie zawierać w swoim składzie pigment wrażliwy na zmiany pH. Barwnik taki występuje naturalnie w przyrodzie i zazwyczaj ma odcień intensywnie niebieski lub niebiesko-zielony. Gdy zmienimy odczyn substancji, w której się znajduje na kwasowy (np. dodając odrobinę soku z cytryny), w magiczny sposób zmienia ona kolor na purpurowy lub czerwony. Widać to chociażby, gdy po wypiciu szklanki czerwonego wina chcemy wymyć zęby pastą z sodą oczyszczoną (kończymy wówczas z ustami pełnymi niebieskiej piany). Więcej szczegółów na temat zmieniających kolor drinków znajdziesz poniżej.
Wypowiedzenie - jakie mamy prawa

Wypowiedzenie - jakie mamy prawa?

Prawo Pracownika
Wypowiedzieć umowę może i pracodawca, i pracownik. Ale gdy to szef zwalnia podwładnego, musi dopełnić wielu obowiązków. Wypowiedzenie umowy musi być sporządzone w dwóch egzemplarzach. Pracownik podpisuje się na kopii. Pracodawca musi podać przyczynę zwolnienia pracownika. Powinna być ona określona jasno i konkretnie, np.: „Pracownik odmówił wykonania polecenia służbowego” (jakiego) lub „Nienależycie wykonywał swoje obowiązki (na czym to polegało)”. Pamiętaj zatem, że gdyby pracodawca ogólnikowo napisał, dlaczego cię zwalnia, możesz podważyć wypowiedzenie w sądzie. Należy jednak się spieszyć, bo masz tylko 7 dni na odwołanie się do sądu (14 dni, gdyby zwolniono cię dyscyplinarnie). W sądzie pracy nie ponosisz opłat (chyba że żądasz od pracodawcy odszkodowania powyżej 50 tys. zł). Jeśli będziesz zwolniona z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy, bo np. przeprowadza reorganizację, likwiduje działy lub stanowiska, to przysługuje ci okres wypowiedzenia, a często i odprawa. Ale nawet, gdy w firmie są zwolnienia, niektóre osoby nie stracą pracy.
Zmiana warunków umowy przez pracodawcę

Zmiana warunków umowy przez pracodawcę - co robić?

Wypowiedzenia
Firmy, które mają kłopoty finansowe, szukają sposobów, by zaoszczędzić i... obniżają pensje! Jak może się to odbyć? By pracodawca mógł zmienić pracownikowi warunki zatrudnienia na gorsze, ma obowiązek najpierw wręczyć mu wypowiedzenie zmieniające. Takie wypowiedzenie ma określone skutki prawne. Niestety, dla wielu pracowników jest to propozycja... nie do odrzucenia! Wyjaśniamy, co szef może zmienić w takim wypowiedzeniu, jakie prawa ma pracownik w takiej sytuacji i co on może zrobić, jeśli pracodawca złamie prawo.
Kolory oczu

Co mówi o tobie kolor oczu?

Rozwój Osobisty
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jedno spojrzenie w czyjeś oczy potrafi powiedzieć dużo o jego uczuciach i nastroju. Oczy mogą być ciepłe i jasne, lub zimne i błądzące a wystarczy jedno spojrzenie, aby to ocenić. Każda para oczu posiadana przez ludzi na całym świecie jest wyjątkowa i wspaniała. Czasem widząc, że ktoś ma na prawdę wyjątkowe oczy, zazdrościsz mu. Powinieneś jednak pamiętać, że wzrok, który posiadasz jest wielkim darem, za który powinieneś być wdzięczny każdego dnia. Możliwe, że jakiś kolor oczu szczególnie cię przyciąga. Czy jednak zdajesz sobie sprawę, że to coś więcej niż tylko kwestia urody? Czy wiedziałeś, że barwa oczu może dużo powiedzieć o nas i naszej osobowości? Jeśli nie zdawałeś sobie z tego sprawy, nie martw się. Zaraz dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o różnych kolorach oczu i o tym, co mówią o tobie.
sztuczki kuchenne

Pomysłowe sztuczki, które zmienią twoje spojrzenie na gotowanie

Techniki gotowania
Ludzka pomysłowość nieustannie nas zaskakuje. Dziś podzielimy się z wami małymi, lecz niezwykle pomysłowymi sztuczkami, dzięki którym zmieni się sposób, w jaki jecie pewne potrawy.